22 i 23 listopada odbył się FinTech Digital Congress CEE

22 i 23 listopada były ważnymi dniami dla ekspertów stale rozwijającej się branży FinTech. W tych dniach odbył się FinTech Digital Congress CEE.

22 i 23 listopada odbył się FinTech Digital Congress CEE
FinTech Digital CEE Congress to jedno z ważnych wydarzeń w branży nowoczesnych finansów

Najważniejsze zagadnienia poruszone podczas Kongresu

FinTech Digital Congress CEE otworzył Tomasz Czechowicz, Partner Zarządzający, Prezes Zarządu, MCI Capital. Towarzyszył mu Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Programowej, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska oraz Prezes Zarządu Work Service S.A. Prowadzeniem Kongresu zajął się Jeffrey Tijssen, Head of FinTech & Digital Partnerships, Capco, a pierwszym tematem, który został poruszony, było wykorzystanie informacji udostępnianych dzięki Big Data. Następnie uczestnicy zostali wprowadzeni w samo pojęcie FinTechu. Bardzo ważnym zagadnieniem było również adaptowanie się tradycyjnych instytucji bankowych do rozwiązań udostępnianych przez sektor fintechowy. Czy FinTech i bankowość są zdolne współpracować? Jak banki powinny się dostosować do rosnących potrzeb klientów? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielili eksperci. Ponadto przedstawili oni przyszłość sektora finansowego i spodziewane kierunki jego rozwoju.

Drugi dzień Kongresu był zorientowany wokół finansowania i skalowania projektów fintechowych. Rozmawiano także o globalizacji polskich projektów start-upowych. Poza panelami dyskusyjnymi i wystąpieniami indywidualnymi, uczestnicy Kongresu mieli okazję brać udział w 4 fire chatach.

Duże zainteresowanie Kongresem

W Kongresie wzięło udział 527 uczestników oraz 70 prelegentów, co wskazuje na ogromne zainteresowanie sektorem finansów i technologii. Podczas 6 paneli dyskusyjnych i 16 wystąpień indywidualnych można było dowiedzieć się czegoś o branży finansów i technologii. FinTech Digital Congress CEE miał miejsce równocześnie z V edycją BIG DATA: Think Big CEE Congress. Panel inauguracyjny był wspólny dla obu wydarzeń.

”Nowoczesne technologie mają ogromny wpływ na sektor pożyczkowy. To właśnie one pozwalają wprowadzać istotne dla klientów udogodnienia, dzięki którym staranie się o wsparcie finansowe jest proste i nie zajmuje dużo czasu. Warto inwestować w FinTech i być świadkiem jego dynamicznego rozwoju” – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

 

Dodaj komentarz

######## ##  ## ##   ## ##  ## ##   ## 
   ##  ## ## ##   ## ## ## ##   ## 
  ##   ####  ##   ##  ####  ##   ## 
  ##    ##  ##   ##  ##  ##   ## 
 ##    ##   ##  ##   ##   ##  ## 
 ##     ##   ## ##   ##   ## ##  
########  ##    ###    ##    ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze