Adam Łącki, prezes zarządu KRD BIG S.A. - wywiad

Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA był członkiem Rady Programowej ACCD 2017 oraz uczestnikiem debaty pt. „Wizja przyszłości Biur Informacji Gospodarczej – system rozdrobniony, czy skonsolidowany? W przerwie pomiędzy prelekcjami poprosiliśmy o przybliżenie misji i celów BIG oraz wpływu opinii wydawanych przez BIG na dalszą działalność przedsiębiorstwa.

Decyzja kredytowa, a opinia BIG

Jak wiadomo, BIG-i to instytucje gromadzące informacje - zarówno pozytywne jak i negatywne - pomocne w ocenie wiarygodności płatniczej kontrahenta. Czy opinie wydawane przez BIG mogą mieć wpływ na podjętą w poźniejszym czasie, decyzje kredytową? “Jest to bardzo cenne, żeby budować swój pozytywny wizerunek, gromadzić informację pozytywną w BIG-u, ponieważ może to w przyszłości skutkować znacznie lepszym postrzeganiem przez naszych potencjalnych dostawców usługi bądź sprzedawcy towaru, ponieważ będziemy dla niego bardziej wiarygodni” - podkreśla p. Adam Łącki.”

Świadome budowanie historii kredytowej...

Podczas rozmowy poruszyliśmy również kwestię tego, jak ważne jest budowanie swojej pozytywnej historii kredytowej. Jak się okazuje, świadomość społeczeństwa na ten temat wciąż jest niestety nikła. Jak podkreśla rozmówca, powinniśmy iść śladem Amerykanów, którzy już od najmłodszych lat dbają o pozytywną historię finansową, zaciągając niewielkie zobowiązania finansowe, które bez problemu mogą spłacić. Takie działania procentują na lata - dzięki temu znacznie łatwiej uzyskać na przykład kredyt hipoteczny.  

... i mądre zarządzanie finansami

Nie bez znaczenia w budowaniu pozytywnej historii kredytowej pozostaje także mądre zarządzanie finansami. A jak się okazuje - mądre zarządzanie oparte jest przede wszystkim na wiedzy teoretycznej i praktycznej, dostarczanej chociażby przez instytucje finansowe. Taka wiedza gwarantuje, że w sytuacji “kryzysowej”, kiedy okaże się, że nasze przychody są mniejsze, a nadal musimy uregulować swe zobowiązania finansowe, będziemy w stanie tak rozplanować swój budżet, by nie zwlekać ze spłatą. Warto także dodać, że mądre zarządzanie finansami to także przemyślane decyzje. “Bardzo często ludzie podejmują decyzje o wzięciu pożyczki czy kredytu w sposób impulsywny. Wchodzą do sklepu, kusi ich reklama i mówią: „przecież w bardzo prosty sposób mogę otrzymać pożyczkę”. Owszem – pożyczkę otrzymamy w sposób dość prosty, szczególnie teraz w erze Internetu, natomiast powinniśmy zawsze pamiętać o tym, że to nie są pieniądze podarowane, lecz pożyczone i musimy je w terminie oddać.” - dodaje Adam Łącki.

Adam Łącki – od 1 marca 2005 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Karierę zawodową rozpoczął w polskim oddziale koncernu Johnson&Johnson, gdzie z czasem został regionalnym szefem sprzedaży. W 2014 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego Komitetu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ##  ## ######## #### ##   ## 
## ## ## ## ##   ##   ## ##   ## 
## ## ##  ####   ##   ## ##   ## 
## ## ##  ##    ##   ## ##   ## 
## ## ##  ##    ##   ## ##   ## 
## ## ##  ##    ##   ## ##   ## 
 ### ###   ##    ##  #### ####### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze