Bartosz Pundyk, CRIF Services - wywiad

25 maja rozpoczął się Kongres Sektora Pożyczkowego. Było to już szóste takie wydarzenie, które trwa nieprzerwanie od 2012 roku. Jednym z uczestników Kongresu był Dyrektor Sprzedaży, CRIF Services Sp. z o. o. – Bartosz Pundyk, z którym mieliśmy szansę porozmawiać na temat rozwiązania, jakim jest Credit Check.

Credit Check - mniejsze ryzyko, więcej informacji

Jak mówi sam Bartosz Pundyk rozwiązanie Credit Check jest rozwinięciem prac z sektorem pożyczkowym. Zacznijmy jednak od początku. Co to jest konkretnie Credit Check? Jest to nowy system weryfikacji zdolności kredytowej, który stosują firmy pożyczkowe. Według naszego rozmówcy, tak naprawdę to firmy pożyczkowe założyły razem z firmą CRIF owe rozwiązanie branżowe. Dzisiaj, jak twierdzi Bartosz Pundyk, są największym dostarczycielem wiadomości na temat informacji kredytowej w sektorze pożyczkowym. „Porównując do BIK-u mamy trzykrotnie większą bazę, to jest informacja o ponad 2,4 miliona pożyczkobiorców, biorąc pod uwagę fakt regulacji, optymalizacji kosztowej i tego, jak ważnym aspektem jest dzisiaj ocena ryzyka oraz oszczędności w tej kwestii.” – opowiada nam Bartosz Pundyk. Dostarczane informacje pozwalają zatem w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko.

Popularność rozwiązania w sektorze pożyczkowym

O rozwiązaniu Credit Check słyszało już większość osób. Czy jest ono jednak bardzo popularne? Nasz rozmówca nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Jak sam mówi: „Zaczynaliśmy z 6 firmami, po roku działalności mamy już 21 podmiotów i kolejnych 10 integrujemy do rozwiązania.” Samo rozwiązanie okazało się być zatem bardzo popularne. Stało się ono pewnym standardem, a jak twierdzi Sam Bartosz Pundyk wytyczyli oni nowe ścieżki. Ponadto rozbudowują oni również istniejące już rozwiązania o następne funkcjonalności, oczywiście fintechowe.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ########    ## #######  ####### 
## ## ## ##       ## ##   ## ##   ## 
## ## ## ##       ## ##   ## ##   ## 
## ## ## ######     ## ##   ## ##   ## 
## ## ## ##    ##  ## ##   ## ## ## ## 
## ## ## ##    ##  ## ##   ## ##  ## 
 ### ### ######## ######  #######  ##### ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze