Druga edycja FinTech Brunch zakończona sukcesem - relacja z wydarzenia

Druga edycja FinTech Brunch, podobnie jak pierwsza, okazała się dużym sukcesem. Tym razem uczestnicy rozmawiali o wizjach inwestycji, dzięki którym Polska może stać się zagłębiem technologiczno-finansowym. Co jest potrzebne do stworzenia polskiej “Doliny Krzemowej”? Jakich wyzwań trzeba się podjąć? Skąd wziąć na to pieniądze? Pytanie, jak stać się głównym liderem na fintechowym rynku, stało się kluczowym tematem rozmów.

Perspektywy rozwoju FinTechu w Polsce

Łukasz Wierdak z MCI Capital uważa, że Polacy chętnie korzystają z fintechowych nowinek, a rynek FinTechu w Polsce ma ciekawe perspektywy. Może się dynamicznie rozwijać, głównie dzięki środkom z Państwowego Funduszu Inwestycyjnego. Czeka nas bardzo interesujący, dynamiczny czas: “Nastąpią kolejne inwestycje i kolejne transakcje konsolidacyjne, zarówno w biznesie online-owym jak i biznesie offline-owym”.

Marek Bosak, dyrektor ds. komunikacji Vivus Finance, ma podobne zdanie. Twierdzi, że Polska daje duże szanse na rozbudowę sektora finansowo-technologicznego. Należy tylko stale doskonalić dwie gałęzie, mające na niego ogromny wpływ, którymi są obszar pożyczkowy oraz obszar płatności.

Mieliśmy też okazję zamienić słowo z Marcinem Sikorą z fintek.pl. W jego opinii, za mało jest takich projektów jak FinTech Brunch. Fintek.pl chce stworzyć narzędzie do połączenia startup-ów z inwestorami, aby “być w przyszłości bardzo dużym łącznikiem pomiędzy inwestorami, sektorami FinTech, startup-ami i innymi inicjatywami.

Kolejna edycja FinTech Brunch przed nami?

Patryk Pietrzak z Kontomatik docenia formę FinTechowego Brunchu. Kameralna, rodzinna atmosfera sprzyja wymianie poglądów: “Możemy porozmawiać sobie o ciekawostkach na rynku, o tym w którym kierunku nasz biznes zmierza, kolegów zmierza, wymienić się poglądami”. Bez wątpienia warto brać w nim udział.

Podobne zdanie mają przedstawiciele firmy Hays Poland. Według Łukasza Grzeszczyka, FinTech Brunch to najlepsze miejsce do poznawania ciekawostek z fintechowego świata. To bardzo istotne dla firmy rekrutacyjnej, która zahacza o ten rynek.

Zdaniem Łukasza Piechowiaka, redaktora naczelnego fintek.pl, “Im więcej będzie firm przychodziło na FinTech Brunch i się poznawało, tym ten rynek będzie szybciej rósł”. Dlatego warto czekać na kolejne edycje, aby spotykać się z ludźmi, którym także zależy na rozwoju FinTech w Polsce, nawiązywać interesujące kontakty i uczyć się od siebie nawzajem.

“FinTech Brunch pozwala w praktyczny sposób dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Trudne tematy stają się łatwiejsze, kiedy wspólnie szuka się odpowiedzi. Z niecierpliwością czekam na FinTech Brunch #3 i kolejne, ciekawe zagadnienia, które będą na nim poruszane” - komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni

Dodaj komentarz

######## ##  ## ######   ###  ##   ## 
  ##   ## ## ##  ##  ## ##  ##   ## 
  ##   ####  ##     ##  ## ##   ## 
  ##    ##  ##  #### ##   ## ##   ## 
  ##    ##  ##  ## ######### ##   ## 
  ##    ##  ##  ## ##   ## ##   ## 
  ##    ##   ######  ##   ## ####### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze