Edwin Milewski, prezes zarządu Aventus Group - wywiad

O zdanie na temat plusów i minusów wprowadzenia tzw. „ustawy antylichwiarskiej” zapytaliśmy p. Edwina Milewskiego – prezesa zarządu Aventus Group. Naszego rozmówcę spytaliśmy również o poziom świadomości finansowej Polaków oraz o sposoby skutecznego zabezpieczania danych w sieci.

Ustawa marcowa a rynek pożyczkowy

Naszego rozmówcę spytaliśmy o to, jak  ustawa marcowa wpłynęła na rynek pożyczek pozabankowych. Jak przy każdej tego typu regulacji, istnieją zarówno plusy jak i minusy. Głównym plusem jest to, że sama ustawa została bardziej uregulowana - firmy, które do tej pory działały zgodnie z prawem, pozostały na rynku do dziś. Ograniczone zostały również koszty windykacyjne, ale jak podkreśla Edwin Milewski, “nie na tym polega biznes”, a pożyczki nie powinny być wydawane po to, by później odzyskiwać je poprzez windykacje. Istnieje też druga strona medalu, którą rozmówca opisał krótką historią:  “kiedyś wysyłaliśmy wezwanie do zapłaty - był to koszt rzeczywisty, poniesiony za wysłane pismo, załóżmy 5zł. Teraz nie możemy tego naliczyć, czyli nie możemy nawet zwrócić swoich kosztów, które ponosimy za list polecony, przez to niektóre firmy z tego rezygnują.” Kto najbardziej cierpi przez tego typu rozwiązania? Przede wszystkim klienci, którzy nie otrzymują przez to należnej im informacji.

Bezpieczeństwo danych w sieci

Przy okazji rozmowy, podczas drugiej edycji ACCD, poruszyliśmy także temat skutecznych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa klientów w sieci. W czasach, kiedy non stop słyszymy o przykrych wyciekach danych osobowych klientów dużych firm, nie łatwo jest zaufać kolejnej instytucji pożyczkowej. Jak podkreśla rozmówca, istnieją skuteczne sposoby, które mogą uchronić branżę przed takimi sytuacjami: “Współpracując ze Związkiem Firm Pożyczkowych dbamy o to, by mieć różne certyfikaty, by te dane były przechowywane w bezpiecznych serwerach itd. GIODO też ma nad tym nadzór. (...) Najważniejsze to czuwać nad tym cały czas. Zaufanie klienta to podstawa. Klient, który pożycza musi mieć świadomość, że jeżeli podaje swój PESEL albo numer dowodu tożsamości to nigdzie to nie powędruje.”

Edwin Milewski – prezes zarządu Aventus Group oraz dyrektor zarządzający w Mała Pożyczka Sp. z o. o. Absolwent Uniwersytetu w Białymstoku oraz European Academy of Diplomacy

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

   ## #### ########  ###  ##   ## 
   ## ##   ##   ## ##  ##   ## 
   ## ##   ##   ##  ## ##   ## 
   ## ##   ##  ##   ## ##   ## 
##  ## ##   ##  ######### ##  ## 
##  ## ##   ##  ##   ##  ## ##  
 ###### ####  ##  ##   ##  ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze