FutureTech Congress już za nami

FutureTech Congress bez wątpienia był ogromnym sukcesem, za którym stoją twarde dowody liczbowe: ponad 2,5 tysiąca gości i ponad 150 panelistów, ekspertów sektora fintech, insurtech i big data w jednym miejscu. Wydarzenie w pełni odbywające się w języku angielskim, zebrało nie tylko specjalistów rodzimego rynku finansowego i przedstawicieli administracji publicznej, ale też zagranicznych ekspertów wyżej wspomnianych sektorów finansowych. Rozmawiano o technologii – jej wpływie na perspektywy rozwoju sektorów finansowych w Polsce i na świecie.

Bloki tematyczne FutureTech Congress

Kongres podzielony był na trzy bloki tematyczne, w ramach których prowadzono prelekcje i debaty, a były to: FinTech Digital Congress, InsurTech Digital Congress oraz BIG DATA: Think Big CEE Congress. Kongres, poprzez obecność ekspertów i przedsiębiorców z całej Europy, stał się międzynarodowym miejscem wymiany opinii i poglądów na temat dalszej ścieżki rozwoju sektora finansów, ubezpieczeń i big data w Europie. Wśród prelegentów znaleźli się czołowi polscy przedsiębiorcy z sektora finansowego i technologicznego, m.in. Cezary Stypułkowski, Łukasz Wejchert, Zbigniew Jagiełło, ale też ale też eksperci zagraniczni: Chris Skinner, Stephen Brobst, Spiros Margaris czy Ghela Boskovich.

Jednym z najciekawszych wystąpień podczas tegorocznego Kongresu FutureTech było przemówienie Wicepremiera i Ministra Rozwoju Gospodarczego i Finansów, Mateusza Morawieckiego, który podkreślał udział polskich innowacji finansowych na rynkach europejskich. Wicepremier wspomniał również o dążeniach polski do bycia „Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej”. Za podstawę tych dążeń wskazał udział państwa poprzez tworzenie odpowiednich warunków służących do rozwoju przedsiębiorstw – m.in. poprzez udzielanie grantów, współpracę z uczelniami czy innymi firmami.

Gala FutureTech Night

Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu FutureTech była Gala FutureTech Night. Spotkanie miało na celu nagrodzenie statuetkami FutureTech Awards najlepszych rozwiązań, produktów i usług sektora fintech, insurtech i big data. Statuetki przyznano w takich kategoriach jak: Best Startup (Zencard), Fintech in Bank Implementation (Alfavox za system Alpha Virtual Branch), Insurtech Implementation (Grupa Warta za platformę analityczną DataWalk), Payment Solutions (Polskie Standardy Płatności za aplikację BLIK), Lending Solutions (Wonga), Currency Exchange Solutions (Currency One), Technology Innovation (Alior Bank), IoT Solutions (Samsung za Galaxy S8).

„Uczestnictwo w tak dużym przedsięwzięciu było dla nas wartościowym doświadczeniem. FutureTech Congress to przede wszystkim dopracowane merytorycznie wykłady i debaty, odpowiedni dobór międzynarodowych ekspertów i różnorodność poruszanych tematów. Mam nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie równie ciekawa i inspirująca jak ta, która miała miejsce w tym roku. ”- komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni

Dodaj komentarz

######## ##   ## ########   ###     ## 
  ##  ##   ## ##   ##  ## ##     ## 
  ##  ##   ## ##   ## ##  ##    ## 
  ##  ##   ## ######## ##   ##    ## 
  ##  ##   ## ##    ######### ##  ## 
  ##  ##   ## ##    ##   ## ##  ## 
  ##   ####### ##    ##   ## ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze