Wywiad z Grzegorzem Ufnalem, Chief Legal Officer z Property Secured Fund S.A.

Niedawno w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się kolejna edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Najważniejszym wydarzeniem w czasie trwania tej uroczystości było wręczenie prestiżowych nagród w konkursie Laur Pośredników Finansowych. Na konferencji KPF pojawiło się dużo gości, jednym z nich był Grzegorz Ufnal, Chief Legal Officer w Property Secured Fund S.A. Przeprowadziliśmy z nim krótką rozmowę dotyczącą sytuacji na rynku kredytu konsumenckiego.

Co trzeba wiedzieć o obecnym rynku kredytu konsumenckiego?

Grzegorz Ufnal, Chief Legal Officer z Property Secured Fund S.A. podczas IV konferencji KPF chętnie stanął przed naszą kamerą i udzielił krótkiego wywiadu na temat obecnego rynku kredytu konsumenckiego. Grzegorz Ufnal powiedział nam w krótkim wywiadzie, że firmy z sektora consumer finance powinny z uwagą przyglądać się zmianom regulacji emisji obligacji, certyfikatów inwestycyjnych, listów zastawnych i podobnych papierów wartościowych.

Wskazał również, czym jest przedmiot regulacji. Okazuje się, że to obligatoryjne zdematerializowanie tych dokumentów poprzez wprowadzenie agenta emisji, który zajmuje się weryfikacją poprawności materiałów emisyjnych z pełną odpowiedzialnością. Ponadto Ufnal podkreślił, że zmiany dotyczące regulacji emisji obligacji wiążą się też ze wzrostem kosztów uzyskania finansowania dłużnego. Koszty dotyczą obsługi zdematerializowanych papierów wartościowych przez krajowy depozyt, pracy agenta emisji, jak również obsługi prawnej.

Dodaj komentarz

######## #### ######  #### ######  
##   ## ## ##  ##  ## ##  ## 
##   ## ## ##     ## ##    
########  ## ##  #### ## ##  #### 
##  ##  ## ##  ##  ## ##  ## 
##  ##  ## ##  ##  ## ##  ## 
##   ## #### ######  #### ######  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze