Inicjatywa Mikro, Autokapital, Iwoca - gdzie pożyczyć na rozwój firmy?

Oferta sektora pozabankowego nie jest skierowana wyłącznie do klientów indywidualnych. Z interesującymi propozycjami wychodzi także do przedsiębiorców. Zarówno tych dopiero startujących ze swoim biznesem, jak również już od kilku miesięcy czy lat próbujących poprawiać swoje wyniki. Bez względu na staż ich działalności, mogą potrzebować zewnętrznego finansowania.

Przybywa przedsiębiorców, którzy korzystają z pożyczek dla firm – to doskonały sposób na wsparcie rozwijającego się biznesu.

Pożyczkodawcy pomagają zrealizować pomysł na biznes

Dzięki finansowemu wsparciu przedsiębiorcy mogą mieć szansę zrealizować swoje cele i wybić się spośród szerokiej konkurencji. Szczególnie, że zaistnienie na rynku nie jest dzisiaj wcale takie proste. Wręcz przeciwnie - musimy od początku wiedzieć, do czego dążymy i uparcie starać się urzeczywistniać swoje zamierzenia. Szczególnie atrakcyjne propozycje wsparcia finansowego dla firm przedstawiają instytucje pozabankowe Inicjatywa Mikro, Autokapital i Iwoca. Zanim jednak dokładniej im się przyjrzymy, zastanówmy się, na co zwracać uwagę, wybierając konkretnego pożyczkodawcę.

W jaki sposób wybrać ofertę pożyczki dla firm?

Pożyczka może być szansą na rozwój biznesu, o ile wiemy, gdzie się o nią starać i w jaki sposób porównać oferty. Tym bardziej, że propozycji pożyczkowych pojawia się coraz więcej, a aplikować o wsparcie finansowe mogą przedsiębiorcy decydujący się na otwarcie działalności, jak i ci zamierzający przeprowadzić inwestycje w firmie, która od jakiegoś czasu działa na rynku. Najważniejszymi kwestiami dla każdego pożyczkobiorcy są dwa zagadnienia, czyli kwota pożyczki oraz okres, w jakim będziemy musieli ją spłacić. A może instytucje działające w sektorze pozabankowym dają również inne możliwości? Nasi eksperci postanowili to sprawdzić i porównać trzy firmy mające znaczenie na rynku pożyczek. Zacznijmy od kwoty pożyczki przez internet, ponieważ to właśnie od wielkości zobowiązania może zależeć nasz sukces.

Kwota pożyczki dla firm a realizacja biznesowych planów

Im wyższa kwota pożyczki, tym więcej naszych zamysłów może wejść w życie. Pożyczki są dla każdego – i dla wszystkich klientów wysokość zobowiązania jest kluczowym czynnikiem, pod kątem którego rozpatrują podpisanie umowy z daną instytucją. Kiedy prowadzimy własną działalność, wcale nie jest inaczej. Obraliśmy sobie pewne cele biznesowe i chcemy przybliżyć się do ich realizacji.

Pożyczka dla firm może wesprzeć nasz biznes

Przy porównaniu pożyczek niewątpliwie zwracamy uwagę na kwoty. Tutaj korzystnie wyróżnia się Inicjatywa Mikro - gwarantuje kwotę nawet 600 tys. zł, wspierając przedsiębiorców, którzy nie mogą otrzymać kredytu w banku. W firmie Iwoca możemy otrzymać zobowiązanie wysokości 150 tys. zł – przyda się na nieco mniejsze wydatki biznesowe. Można skorzystać z udostępnionego przez Iwocę kalkulatora, aby dopasować wartość pożyczki i sprawdzić, jaki czas spłaty będzie nas obowiązywać. Ale zastanawiając się nad wysokością pożyczki, odpowiedzmy sobie na dwa pytania: czemu mają służyć uzyskane pieniądze i czy będę w stanie w terminie regulować nawet wyższe płatności? Jeśli potrafimy rzetelnie sprecyzować nasze cele i możliwości finansowe, nie musimy mieć żadnych obiekcji przed złożeniem wniosku. Kiedy jednak nie jesteśmy pewni, czy damy radę spłacić największą możliwą kwotę, zawsze możemy starać się o mniejsze środki. Pieniądze przeznaczamy na dowolne cele, ale najważniejszym z nich powinien być dla nas rozwój działalności, której się podjęliśmy.

Okres spłaty zobowiązań znaczący w zarządzaniu budżetem firmy

Nie tylko kwestia wysokości zobowiązania powinna mieć dla nas znaczenie. Pieniądze trzeba zwrócić - to najważniejszy z nawyków dobrego pożyczania, który powinniśmy sobie wpoić już na początku. Dlaczego? Opóźnienia w płatnościach prędzej czy później prowadzą do otrzymania monitów, następnie – rozpoczęcia postępowania windykacyjnego, a później – nawet interwencji komornika. A przecież budowanie pozytywnej historii kredytowej nie na tym polega. Podpisując umowę, zobowiązujemy się do przestrzegania harmonogramu spłat, tym bardziej, że przeszłość finansową każdego pożyczkobiorcy można bez trudu sprawdzić, pobierając raport BIK. To usługa dostępna i dla instytucji finansowych, i dla klientów. Warto z niej korzystać, aby na bieżąco orientować się w swoich spłatach.

Na najdłuższy okres kredytowania, podobnie jak na największą wysokość pożyczki, również możemy liczyć w Inicjatywie Mikro. Usługodawca pozwala zaciągnąć zobowiązanie nawet na 60 miesięcy, rozkładając je na wygodne dla naszego biznesu raty. Nie będziemy musieli martwić się bieżącymi płatnościami, ponieważ zarówno raty zobowiązania, jak i inne koszty uregulujemy w terminie. Dłuższy okres kredytowania to w takim razie dogodna możliwość przy zaciąganiu pożyczek dla dzialalności gospodarczych, z której warto korzystać, szczególnie przy wyższych kwotach.

Pożyczka pod zastaw samochodu – czy to dobra alternatywa dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorcy mogą korzystać nie tylko z typowych pożyczek dla przedsiębiorców. Doskonałą alternatywą są również pożyczki pod zastaw, które oferuje nam Autokapital.pl. Co wyróżnia tego rodzaju zobowiązania? Nie tylko szybki proces starania się o pożyczkę oraz minimum formalności i dogodne kwoty. To przede wszystkim możliwość otrzymania dodatkowych środków bez sprawdzania BIK-u, BIG-u oraz KRD. Nawet kiedy nie mamy odpowiedniej historii kredytowej, dostaniemy pieniądze, które pomogą nam zrealizować cele ważne dla naszego biznesu.

Pożyczka pod zastaw samochodu – jeden z rodzajów pożyczek

Pożyczki pod zastaw auta oferowane przez Autokapital.pl opiewają na kwotę od 6 do 100 tys. Nie jest konieczne zaświadczenie o dochodach, ale pojazd pod przewłaszczenie musi spełniać konkretne wymogi. Powinien być to samochód osobowy, z jednym właścicielem i dwoma kompletami kluczyków. Maksymalny wiek auta to 12 lat, a na pojeździe nie może być ustanowione już żadne inne zabezpieczenie. Konieczne jest też ubezpieczenie OC/AC – AC można sfinansować z otrzymanej pożyczki.

Rozsądek w podejmowaniu decyzji finansowych

Własna firma może być najlepszą ścieżką rozwoju kariery. Czasami jednak możemy potrzebować drobnego wsparcia, a są nim właśnie pożyczki dla firm. W prosty sposób zaradzą problemowi braku płynności finansowej. Dlatego zobowiązania finansowe w instytucjach pozabankowych przydadzą się każdemu przedsiębiorcy, którego budżet chwilowo nie znajduje się w najlepszej kondycji. Podobnie jak w przypadku pozabankowych pożyczek online, w poszukiwaniu których pomagają nam rankingi chwilówek, możemy wspierać się różnego rodzaju zestawieniami bądź korzystać z porad ekspertów. Tylko przemyślane, odpowiedzialne decyzje przybliżą nas do sukcesu i poprawią kondycję naszego budżetu.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ranking chwilówek - październik 2020

Dodaj komentarz

##   ## ##   ## ######  ##  ## ##   ## 
###  ### ##   ## ##  ##  ## ## ## ## ## 
#### #### ##   ## ##     ####  ## ## ## 
## ### ## ##   ## ##  ####  ##  ## ## ## 
##   ## ##   ## ##  ##   ##  ## ## ## 
##   ## ##   ## ##  ##   ##  ## ## ## 
##   ## #######  ######   ##   ### ### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Kriger 2017-05-17 12:43:08 #778
Super sprawa i rozwiazanie dla młodych przedsiębiorców i rozruch ich firm.