IV edycja KPF już za nami!

2 października w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się czwarta edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Eksperci w dziedzinie pośrednictwa ( i nie tylko) podzielili się ze słuchaczami kongresu swoją wiedzą, doświadczeniem i opiniami na temat przyszłości i rozwoju sektora finansowego. Wnioski płynące z wielu dyskusji podjętych podczas konferencji z pewnością rzucą nowe światło na wizję pośrednictwa finansowego w ciągu najbliższych kilku lat.

Kongres Pośrednictwa Finansowego - merytorycznie o przyszłości pośrednictwa

Kongres Pośrednictwa Finansowego z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ podczas tego wydarzenia grono ekspertów merytorycznie dyskutuje o perspektywach w branży pośrednictwa oraz omawia najważniejsze elementy rynku finansowego - skupiając się nie tylko na samym pośrednictwie. 2 października odbyła się już czwarta edycja KPF, która przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych tematem, osób.

Celem Kongresu Pośrednictwa Finansowego była wymiana spostrzeżeń na temat zmian zachodzących w sektorze finansowym oraz wyzwania stojące przed ekspertami pośrednictwa finansowego. Poruszono takie tematy, jak m. in. wpływ nowych regulacji na sektor pośrednictwa. Pokazuje to,, że KPF odpowiada na aktualne potrzeby ekspertów i osób związanych z tym sektorem, podejmując merytoryczną dyskusję, dzięki której wszyscy mogą dojść do nowych wniosków i innowacyjnych rozwiązań. IV Kongres Pośrednictwa Finansowego oficjalnie otworzył Andrzej Roter, prezes zarządu KPF. Chwilę później odbyło się wręczenie wyróżnień - “Lauru Pośredników Finansowych”. Uroczyste rozdanie tych wyróżnień oraz sam Kongres Pośrednictwa Finansowego to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży pośrednictwa finansowego.

Laur Pośredników Finansowych

Laur Pośredników Finansowych to jedno z najważniejszych wyróżnień oraz specjalna inicjatywa przedstawicieli sektora pośrednictwa finansowego, którzy są zrzeszeni w KPF. na czym polega? Na ocenie partnerskich instytucji finansowych i przyznaniu wyróżnień tym, którzy na to zasługują, ponieważ ich standardy w zakresie współpracy z pośrednikami są najwyższej jakości. W tym roku Laur Pośredników Finansowych, czyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach Nest Bank, Gothaer oraz hapipożyczki. Kategorie, których dotyczy Laur Pośredników Finansowych to:

 • bank,
 • instytucja pożyczkowa,
 • towarzystwo ubezpieczeniowe.

IV KPF - tematyka wystąpień i prelegenci

Jak zmieni się pośrednictwo finansowe w ciągu najbliższych 5 lat? Jakie trendy powstaną i jakie produkty zaczną być polecane przez klientów? Czy pośrednictwo finansowego będzie rozwijało się w kierunku działań online czy offline? To pytanie, które m.in. padły podczas paneli na IV Kongresie Pośrednictwa Finansowego.

Przyszłość pośrednictwa jest tym bardziej zastanawiająca - i dla pośredników i dla klientów - że w ciągu ostatnich lat ten sektor zaczął się mocno rozwijać. Prelegenci podczas osobnych wystąpień, paneli tematycznych oraz otwartych dyskusji podjęli takie tematy jak:

 • Makroekonomiczne otoczenie sektora pośrednictwa finansowego,
 • Tendencje na rynku kredytowym i pożyczkowym oraz ich kontekst dla perspektyw rozwoju rynku pośrednictwa finansowego,
 • Misselling w sektorze usług finansowych w debacie europejskiej,
 • Rola Domu Maklerskiego w oferowaniu instrumentów finansowych,
 • czy zmiana modeli finansowania zakupów internetowych.

Swoją wiedzą podzieli się:

 • Grzegorz Długosz, Prezes Zarządu, Comperia.pl S.A.,
 • Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich,
 • Jakub Borowski, Główny Ekonomista, Dyrektor Departamentu Analiz Makroekonomicznych, Credit Agricole Bank Polska S.A. ,
 • - Tymon Zastrzeżyński, Co-founder&CEO w Grupie LOANDO (właściciel Loando.pl i pozyczkaportal.pl),
 • i wielu innych.
"Bez wymiany doświadczeń nie byłoby rozwoju. Merytoryczna dyskusja otwiera oczy na nowe możliwości i pozwala skonfrontować swoje przekonania z rzeczywistością branży pośrednictwa finansowego. Udział w takich wydarzeniach jak Kongres Pośrednictwa Finansowego jest niezwykle ważny dla wszystkich, którzy chcą być prawdziwymi ekspertami w swoich dziedzinach, otwartymi na zmiany i świadomymi, jakie procesy zachodzą dookoła nich"  - komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl

Aktualności

CreamFinance zmienia się w AvaFin!

Redakcja Loando pragnie poinformować, że CreamFinance...

CreamFinance świętuje 10 urodziny!

W imieniu grupy Loando składamy najlepsze życzenia...

Patric Koeck został nowym CEO w Grupie Creamfinance

Od 15 stycznia 2020 r. stanowisko CEO w Grupie Creamfinance...

Reklama VIA SMS - sprawdź na co przeznaczyć pożyczkę!

VIA SMS to firma pożyczkowa, która nieustannie się...

Kto zostanie Liderem IT?

Już po raz szósty firmy z branży IT staną w szranki,...

Dzięki wsparciu Loando.pl, Stomil Olsztyn pozyskał nowego piłkarza!

Stomil Olsztyn, najbardziej utytułowany piłkarski klub...

Wywiad z Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo - Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego

Podczas XIV edycji Kongresu Consumer Finance o wywiad...

Dodaj komentarz

 ####### ##   ## ######## ##  ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ## ## ###  ### 
##   ## ##   ## ##   ##  ####  #### #### 
##   ## ##   ## ##   ##  ##  ## ### ## 
## ## ## ##   ## ##   ##  ##  ##   ## 
##  ## ##   ## ##   ##  ##  ##   ## 
 ##### ## ####### ########   ##  ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze