Jacek Kinecki, Przelewy 24 – wywiad

Podczas pierwszej edycji FinTech Brunch, która odbyła się 11 kwietnia w Warszawie, mieliśmy okazję porozmawiać z Jackiem Kineckim z Przelewów 24. W wywiadzie zostały poruszone takie kwestie, jak formy płatności preferowane przez Polaków, czy portfele internetowe. Nasz rozmówca opowiedział nam m.in. o tym, jak przelewy internetowe mają się do pożyczek pozabankowych.

Jakie formy płatności Polacy lubią najbardziej?

Według Jacka Kineckiego Polacy preferują przelewy bankowe. Kiedy rozwiązania e-commerce stawały się coraz bardziej popularne, Polacy zaczęli korzystać z rozwiązań bankowych. Obecnie na rynku jest mnóstwo rodzajów płatności, jednak w Polsce dominują wciąż w 90% pay-by-linki. A jakie zdanie na temat tego ma nasz rozmówca? Jak twierdzi „Nie sądzę, by drastycznie zmieniło się to w przeciągu najbliższych lat, chociaż na pewno ten trend spadający będzie widoczny.”

Portfele internetowe w Polsce

W rozmowie z Jackiem Kineckim poruszyliśmy również temat portfelów internetowych. Dlaczego nie przyjęły się one w Polsce? Dlaczego nie są domeną Polaków? Według rozmówcy wynika to głównie z mentalności ludzi. „Mamy coś takiego, że jak musimy wpłacić gdzieś pieniądze, dopiero później z nich korzystać to pojawia się taka bariera psychologiczna. Co jeżeli zostaną tam jakieś pieniądze? Zawsze musimy wydać co do grosza.” – komentuje Jacek Kinecki. Oprócz tego Polacy przyzwyczaili się do płacenia przelewami bankowymi. Jest to dla ludzi bezpieczne rozwiązanie, znane, dlatego chętnie z niego korzystają. Jak twierdzi, Polska jest takim krajem, gdzie jak się już do czegoś przyzwyczaimy to później trudno jest to zmienić.

A co Jacek Kinecki opowiedział nam o przelewach internetowych oraz pożyczkach pozabankowych? Jego zdaniem przelewy internetowe oraz pożyczki pozabankowe współpracują ze sobą. Bardzo wiele większych firm pożyczkowych korzysta z usług takich, jak świadczą właśnie Przelewy24.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ######## ######  ##  ## ##   ## 
##   ## ##    ##  ##  ## ## ##   ## 
##   ## ##    ##     ####  ##   ## 
######## ######  ##  ####  ##  ######### 
##   ## ##    ##  ##   ##  ##   ## 
##   ## ##    ##  ##   ##  ##   ## 
######## ######## ######   ##  ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze