Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt? - Alerty BIK

Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, nie powinieneś odrywać wzroku od ekranu. Tylko w 2017 roku zastrzeżono 136 tysięcy zagubionych lub skradzionych dowodów tożsamości. Próbowano też wyłudzić 6,7 tysięcy kredytów na łączną kwotę 442 mln zł! Jak nie znaleźć się w grupie poszkodowanych i gdzie sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt? Aktywuj Alerty BIK i zmniejsz ryzyko wyłudzenia kredytu na swoje dane.

Wyłudzenie kredytu może być również twoim problemem. Jak się bronić?

Czy ktoś wziął na mnie kredyt przez internet? Aktywuj Alerty BIK

Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt? Włączyć powiadomienia, które będą nas na bieżąco informować o każdej próbie wyłudzenia kredytu lub pożyczki na nasze dane. Służą temu Alerty BIK. Czy warto je uruchomić? Tak! Chronią nas 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy założyć konto w BIK i zapewnić sobie dostęp również do szeregu innych funkcji, w tym do Raportów BIK i możliwości zastrzeżenia dowodu osobistego.

Alerty BIK natychmiast informują o próbie uzyskania kredytu na nasze dane, powiadamiając użytkownika za pomocą SMS-a lub e-maila. Zarówno w momencie sprawdzania nas w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor, jak też gdy ktoś zechce podpisać na nasze nazwisko np. umowę na gaz.

Aktywacja alertu BIK, kosztuje 29 zł

BIK Alert – jak aktywować?

Jeżeli chcemy aktywować BIK Alert, wybieramy pojedynczą usługę (29 zł) lub wykupujemy Alerty w pakiecie (99 zł), otrzymując w korzystnej cenie 12 Raportów BIK, wskaźnik BIK oraz możliwość natychmiastowego zastrzegania dokumentów tożsamości. Wystarczy, że:

 1. Wypełnimy formularz, podając numer dowodu osobistego i PESEL.
 2. Potwierdzimy tożsamość.
 3. Klikniemy w link weryfikacyjny i zalogujemy się, ustanawiając swoje hasło.
 4. Zatwierdzimy ofertę i aktywujemy Alerty. Będą zapewniać nam ochronę przed wyłudzeniem kredytu od razu po dokonaniu płatności.

Alerty BIK – rodzaje powiadomień

Alerty BIK to cztery rodzaje powiadomień:

 1. Ochrona przed wyłudzeniem, gdy BIK lub BIG InfoMonitor prześle zapytanie o nasze dane.
 2. Kontrola finansów, kiedy spłacamy kredyt i nie chcemy dopuścić do opóźnień w regulowaniu zobowiązań.
 3. Informacja o zmianie statusu kredytu dotycząca: zamknięcia zobowiązania kredytowego, wystąpienia zaległości w spłacie, regulowania płatności w terminie,
 4. Comiesięczny komunikat cykliczny informujący o braku zapytań na nasz temat i braku kredytów na nasze nazwisko.

Co zrobić, gdy dostaniemy Alert BIK?

Co zrobić, gdy faktycznie otrzymamy Alert BIK? Jeśli właśnie staramy się o kredyt, poręczyliśmy czyjąś pożyczkę albo robiliśmy zakupy na raty – nie musimy się denerwować. Kiedy jednak nie przypominamy sobie żadnej z tych czynności – mogło dojść do wyłudzenia kredytu. To prawdopodobne w przypadku równoczesnego zagubienia lub kradzieży dowodu.

W takiej sytuacji masz trzy możliwości:

 1. Sprawdź, czy masz dokumenty w kieszeni/torbie/szufladzie?
 2. Nie znalazłeś dokumentów? Jak najszybciej skontaktuj się z BIK, dzwoniąc pod numer telefonu 22 348 4444. Rozmowa z Centrum Obsługi Klienta pozwoli szybko wyjaśnić okoliczności otrzymania Alertu.
 3. Podejmij stosowne kroki, aby nie być zmuszonym do spłacania cudzego długu.

W celu pełnej ochrony przed złodziejami tożsamości możemy również kontrolować swoją historię kredytową w raportach BIK.

Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt? Skorzystaj z Raportów BIK

Jak sprawdzić czy ktoś nie wziął na mnie kredytu? Skorzystać z usług, jakie zapewnia Biuro Informacji Kredytowej i pobrać Raport BIK. Główne informacje dotyczą zobowiązań finansowych, ale z dokumentu dowiemy się także, kto dokładnie pytał o nasze dane i ile produktów bankowych lub pozabankowych jest przypisanych do naszego nazwiska. Może się okazać, że mamy zaległe płatności, chociaż wcale nie zaciągaliśmy pożyczki online!

Im szybciej się o tym dowiemy, tym szybciej rozwiążemy problem. Mamy do wyboru darmowy raport lub płatną formę raportu: pojedynczy dokument w cenie 39 zł i roczny pakiet za 99 zł. To niewielka cena za możliwość szczegółowej kontroli swojej historii kredytowej i zapewnienie sobie spokojnego snu.

Wyłudzenie kredytu – jak się bronić?

Próby wyłudzenia kredytu są częstym problemem. Przytoczone na początku dane pochodzą z raportu o dokumentach infoDOK, opublikowanego przez Związek Banków Polskich. W ciągu ostatnich 10 lat zablokowano prawie 75 tys. takich prób wyłudzeń! Ich kwota przekraczała 4 mld zł. Czy faktycznie tak łatwo jest o pożyczkę na dowód? Reklamy firm pożyczkowych nieustannie przekonują nas, że tak jest.

Pożyczkodawcy ograniczają formalności do minimum. Wystarczy jeden dokument, aby złożyć wniosek i otrzymać dodatkowe środki. Chwilówki na dowód to ogromny atut, kiedy potrzebujemy zastrzyku gotówki, ale nie w sytuacji zagubienia lub kradzieży dowodu. Wtedy już nie chcemy, aby pożyczanie pieniędzy było takie proste. Poznaliśmy sposoby, jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt - teraz wystarczy je zastosować i przechytrzyć złodzieja tożsamości.

Alerty BIK chronią przed wyłudzeniami

Wyłudzenie kredytu - konsekwencje

Alerty BIK i Raporty BIK pozwalają na bieżąco monitorować naszą historię kredytową i uniknąć niemiłych niespodzianek. Jeśli jeszcze nie podjęliśmy takich środków ostrożności, czy czekają nas konsekwencje wyłudzenia kredytu? Czy będziemy musieli spłacać zobowiązanie, które nie należy do nas? Aby tego uniknąć, musimy podjąć poważniejsze kroki i zgłosić sprawę na policję.

Podajmy wszystkie informacje, które mogłoby być pomocne w uchwyceniu przestępcy i udowadniają, że pożyczka nie należy do nas. Możemy też zgłosić się do firmy pożyczkowej i zanegować rzekomo podpisaną umowę. Na pewno nie możemy siedzieć bezczynnie! A żeby uchronić się i nie być zmuszonym do szukania pomocy, skorzystajmy z usług Biura Informacji Kredytowej. Już wiemy, jakie to proste – zacznijmy działać, zanim będzie za późno. Szybko można wplątać się w tarapaty finansowe, ale dużo trudniej jest się z nich wydostać.

Darmowe pożyczki
LendOn
3000 zł / 45 dni
Extraportfel
2900 zł / 45 dni
Netcredit
3200 zł / 30 dni
Kuki.pl
3000 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Polożyczka
1000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Filarum
4000 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Finbo
3000 zł / 30 dni
Solven
1000 zł / 30 dni
Sloan
3000 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
2000 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ##  ## ######## ####### ######## 
##   ## ## ## ##    ##   ## ##   ## 
##   ##  ####  ##    ##   ## ##   ## 
#########  ##  ######  ##   ## ######## 
##   ##  ##  ##    ##   ## ##    
##   ##  ##  ##    ##   ## ##    
##   ##  ##  ##    ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola