Kongres Sektora FinTech 2017 – relacja z wydarzenia

28 marca 2017 roku w Warszawie miała miejsce I edycja Kongresu Sektora FinTech. Wydarzenie poświęcone jest otwartej dyskusji na temat kierunków rozwoju fintech. Jest to również doskonałe miejsce do spotkań, nawiązania ciekawych kontaktów. Tegoroczna edycja kongresu odbyła się pod hasłem przewodnim - w kierunku fintegration.

 Kilka słów o Kongresie sektora fintech

I edycja Kongresu Sektora FinTech odbyła się 28 marca 2017 roku. w Hotelu Marriott w Warszawie, a hasło, które mu przyświecało to - w kierunku fintegration. Uczestnikami Kongresu była kadra zarządzająca firm z sektora fintech. Wydarzenie jest miejscem otwartej dyskusji na tematy związane z kierunkami rozwoju i perspektywami sektora fintech. Podczas Kongresu zostały poruszone aktualne kwestie dotyczące współpracy sektora FinTech z tradycyjnym sektorem finansowym, ochrona konsumenta w świecie digitalizacji, bariery i szanse rozwoju platform crowdfundingowych w Polsce oraz wyzwania związane z finansowaniem sektora FinTech.

Etapy Kongresu

Kongres rozpoczął się wystąpieniem m.in. Mariusza Haładyja, Podsekretarza Stanu, Ministerstwa Rozwoju. Wydarzenie zostało podzielone na trzy bloki. W pierwszej części, której tematem była współpraca sektora FinTech z tradycyjnym sektorem finansowym i regulatorami, wystąpili tacy prelegenci, jak Paweł Bułgaryn (Naczelnik Wydziału Systemu Płatniczego, Departament Rozwoju Rynku Finansowego, Ministerstwo Finansów), Mariusz Zabrocki (CEO, iwoca), Marcin Borowiecki (Prezes Zarządu, Wonga.com). W tej części poruszone zostały takie aspekty, jak perspektywa polskich regulatorów, współpraca fintechowych innowatorów i bankowych cyfrowych buntowników, otoczenie regulacyjne platform crowdfundingowych.

Tematem przewodnim drugiego etapu był Konsument 2.0 w erze FinTech. W tej części zabrali głos tacy specjaliści, jak Agnieszka Wachnicka (Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego, Rzecznik Finansowy), Rafał Borkowski (Zastępca Dyrektora Marketingu Bankowości Detalicznej, mBank S.A.), Sławomir Grzelczak (Wiceprezes Zarządu, BIK S.A) oraz Tomasz Kwiecień (Członek Zarządu, OEX S.A.). Dyskusja obejmowała takie tematy, jak ochrona danych osobowych, credit/social scoring oraz PSD2, jego wejście w życie i to, jakie będzie miało to znaczenie dla ochrony konsumenta.

Głównym tematem trzeciego i zarazem ostatniego bloku było Finansowanie sektora FinTech. W tej części wysłuchaliśmy takich gości, jak Michał Ferenc (Dyrektor Inwestycyjny, Credit Value Investments (CVI)), Aleksander Widera (CEO, Polska Platforma Kredytowa S.A), Sylwester Janik (Senior Partner, MCI CAPITAL S.A.). W zakres dyskusji wchodził temat barier rozwoju rynku FinTech oraz wspólnie zastanawialiśmy się, czy sektor FinTech jest atrakcyjny do inwestowania.

Podczas Kongresu mieliśmy także porozmawiać z Łukaszem Kuletą, kierownikiem działu marketingu w TAKTO finanse.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 61 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni

Dodaj komentarz

 ####### ##   ## ##   ##  ###  ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ## ##  ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##  ## ##   ## 
##   ## ##   ## ######### ##   ## ##   ## 
## ## ## ##   ## ##   ## ######### ##   ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
 ##### ## ####### ##   ## ##   ## ####### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze