Loando wchodzi na rynek rosyjski

W dzisiejszych czasach digitalizacja świata finansowego jest zjawiskiem powszechnym – każdy z nas korzysta z produktów i usług finansowych dostępnych w postaci aplikacji mobilnych czy stron internetowych. Loando, jako nowoczesna porównywarka ofert pożyczkowych online, ale też w odpowiedzi na potrzeby konsumentów i stale rozwijającego się sektora finansowego, rozszerza swą działalność na rynek rosyjski. Czy internetowe porównywarki ofert pożyczkowych zdobędą popularność u wschodnich sąsiadów?

Loando wchodzi na rynek rosyjski
Loando.ru to pierwsza porównywarka pożyczek na rynku rosyjskim, przedstawiająca koszty pożyczek

Kondycja rosyjskiego rynku pożyczek

Jak wygląda sytuacja rynku pożyczkowego w Rosji? Jak się okazuje, ta część sektora finansowego dopiero się rozwija, a pierwsza regulacja prawna w tej kwestii weszła w życie dopiero w 2011 roku. Niemniej jednak – wyniki osiągane przez pożyczkodawców są imponujące – łączna kwota pożyczek udzielonych online w Rosji wyniosła aż 18,1 miliardów rubli (około 1,2 miliarda złotych), co stanowi 3 razy większą kwotę, niż tą sprzed dwóch lat. Prognozy na dalszy rozwój są obiecujące – według szacunków, rynek pożyczkowy w Rosji wzrośnie w 2017 roku do 130 mld rubli (8,6 mld złotych), z czego niemal 1/3 udzielonych pożyczek stanowić będą świadczenia udzielone klientom fizycznym za pomocą Internetu. Pożyczkodawcy największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów z dużych miast (do 1 miliona mieszkańców), którzy stanowią około 67 proc. ogółu klientów. Mieszkańcy miast powyżej 1 miliona mieszkańców stanowią 18 proc. pożyczkobiorców, natomiast z Moskwy – 15 proc.

Potrzeby klientów wymuszają także zmiany w oferowanych kwotach pożyczek. Obecnie średnia kwota pożyczki wynosi około 14 800 rubli (w samej Moskwie – 25 800 rubli), co jest porównywalne do średniej kwoty kredytu gotówkowego, udzielanego w banku.

Pożyczki online a Loando.ru

A jak wygląda rynek samych pożyczek przez internet? Portfel firm udzielających pożyczek online jest ponad 8,7 miliardów rubli – to w stosunku do 2015 roku wzrost o ponad 2,5 miliarda rubli. Szacunkowo około 50 proc. udzielanych pożyczek online wydawana jest bezgotówkowo, bezpośrednio na konto bankowe, kartę lub w formie pieniędzy elektronicznych. Klienci coraz częściej wybierają szybkie, łatwe, ale jednocześnie sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Oddziały firm pożyczkowych, ze względu na ich odpowiedniki online, powoli przestają mieć rację bytu, natomiast instytucje tradycyjnej bankowości, chcąc doścignąć stale rozwijające się fintechy, wprowadzają coraz to nowsze innowacje finansowe, chcąc tym samym zatrzymać przy sobie klientów.

A jak w tym wszystkim odnajdzie się Loando.ru i jaki jest cel jego wejścia na rynek rosyjski? Rosyjski sektor fintech nie jest bogaty w innowacyjne rozwiązania, takie jak porównywarki pożyczek online, istnieją jedynie strony internetowe, na których prezentowane są oferty pożyczkowe, natomiast nie przedstawiają one realnych kosztów, jakie pożyczkobiorca ponosi w związku z zaciąganym świadczeniem. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem pozyskania informacji o pożyczkodawcy było zatem odnalezienie opinii w Internecie lub na oficjalnej stronie firmy pożyczkowej, co – jak wiadomo – nie zawsze muszą być zgodne z prawdą. Celem Loando.ru jest zatem ułatwienie pożyczkobiorcom dokonania decyzji o wyborze firmy pożyczkowej za pomocą prostych rankingów ofert pożyczkowych oraz umożliwiając wybór oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta za pomocą „suwaka”. Przy jego pomocy klient będzie mógł „przefiltrować” oferty, wybierając konkretną wysokość pożyczki oraz długość terminu jego spłaty. Porównywarka pokaże mu jedynie te oferty, które są zgodne z jego oczekiwaniami. Loando.ru ma tez za zadanie chronić przed zaciąganiem zobowiązań, których uregulowanie mogłaby być problematyczna ze względu na wysokie oprocentowanie czy ukryte opłaty. Warto również wspomnieć, że wygląd oraz treści pojawiające się na stronie będą spójne z polską wersją portalu. Na stronie publikowane będą praktyczne porady dotyczące bezpiecznego pożyczania oraz artykuły dotyczące nowych zmian, trendów czy regulacji prawnych na rynkach finansowych.  

Na rosyjskim rynku fintechów brakuje niestety portali, które są stricte porównywarkami ofert pożyczkowych online. Mam nadzieję, że wejście Loando na rynek rosyjski będzie dobrym „zapalnikiem” do tego, by tę sytuację zmienić, a z czasem być może pojawi się więcej tego typu rozwiązań. Myślę, że taka usługa znajdzie swoich zwolenników także wśród rosyjskich pożyczkodawców, co da nam jasny sygnał, że zapotrzebowanie jest naprawdę duże. – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Wandoo
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
15000 zł / 65 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

########  ###   ######  ##  ## ######## 
##     ## ##  ##  ##  ## ##   ##  
##    ##  ## ##     ####   ##  
######  ##   ## ##  ####  ##    ##  
##    ######### ##  ##   ##    ##  
##    ##   ## ##  ##   ##    ##  
##    ##   ## ######   ##    ##  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Cyber Jo 2017-06-21 16:03:09 #952
Powodzenia w Rosji!!!
Odpowiedz
Wacu 2017-06-20 17:48:55 #943
Pożyczki to jedno z lepszych rozwiązań finansowych jakie ktoś wymyślił- szybkie, bez formalności- rewelacja! Nie rozumiem dlaczego w niektórych krajach są blokowane! a porownywarki pomagają wybrać najlepsza dla nas oferte! Zatem powodzenia w zdobywaniu rosyjskiego rynku!
Odpowiedz