Grupa LOANDO nawiązuje współpracę z firmą Kontomatik

Szybki rozwój Grupy LOANDO oraz ekspansja na rynki zagraniczne zaowocowała kolejną współpracą. Tym razem Grupa LOANDO (właściciel loando.pl i pozyczkaportal.pl) zdecydowała się połączyć siły z firmą Kontomatik, której zadaniem będzie usprawnienie i optymalizacja procesów związanych z weryfikacją pożyczkobiorców.

Grupa LOANDO rozpoczyna współpracę z Kontomatik.

grupa loando współpracuje z kontomatik

Kontomatik to wiodący dostawca usług z zakresu API bankowego, który zapewnia dostęp do historii operacji bankowych klientów. Dzięki zaawansowanej technologii, firmy finansowe są w stanie lepiej poznać profil użytkowników oraz dostosować ofertę do ich potrzeb. Co więcej, narzędzie dokonuje scoringu kredytowego, czyli szczegółowej, bezpiecznej punktacji kredytowej, opartej na prawdziwej historii operacji bankowych.

To, co zadecydowało o podjęciu współpracy to także dbałość o pełne bezpieczeństwo i jakość dostarczanych danych. Do tej pory Kontomatik współpracował z takimi firmami jak:

 • Wonga
 • T-Mobile,
 • IdeaBank,
 • Alior Bank 
 • Kreditech.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z Kontomatik znacznie zoptymalizuje i usprawni wewnętrzne procesy weryfikacji danych klientów. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć pełniejszy profil naszych klientów oraz poznać ich preferencje i możliwości finansowe, a co za tym idzie – udoskonalić naszą ofertę produktową tak, by była ona jeszcze bardziej spersonalizowana i dostosowana do oczekiwań rynku. - komentuje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder&CEO w Grupie LOANDO.

Weryfikacja danych pożyczkobiorców to skomplikowany i złożony proces, którego przeprowadzenie wymaga innowacyjnych technologii. Wewnętrznie pracujemy nad rozwiązaniami, które w przyszłości być może pozwolą nam na uzyskiwanie jak najlepszych jakościowo informacji o naszych klientach. Póki co, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tej kwestii profesjonalistom, dlatego też outsourcing tego typu zadań okazał się być niezbędny w procesie dalszego rozwoju Grupy. - dodaje Maciej Suwik, Co-founder&CTO w Grupie LOANDO.

Aktualności

CreamFinance zmienia się w AvaFin!

Redakcja Loando pragnie poinformować, że CreamFinance...

CreamFinance świętuje 10 urodziny!

W imieniu grupy Loando składamy najlepsze życzenia...

Dodaj komentarz

######## ##  ## ##  ## ##   ## ######## 
##   ## ## ## ##  ## ##   ## ##   ## 
##   ##  ####  ## ##  ##   ## ##   ## 
########   ##  #####  ##   ## ######## 
##  ##   ##  ## ##  ##   ## ##    
##  ##   ##  ##  ## ##   ## ##    
##   ##  ##  ##  ## ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze