Maciej Krzysztoszek, European FinTech Forum – wywiad

Podczas pierwszej edycji FinTech Brunch, która odbyła się 11 kwietnia w Warszawie, mieliśmy okazję porozmawiać z jednym z prelegentów Maciejem Krzysztoszkiem z European FinTech Forum. W wywiadzie zostały poruszone m.in. takie tematy jak, rosnąca popularność elektroniki oraz działania European FinTech Forum.

Papieru coraz mniej, elektroniki coraz więcej

Podczas konferencji FinTech Brunch mieliśmy okazję zapytać Macieja Krzysztoszka o to, dlaczego uważa, że przyszłością FinTechu jest Paperless. Jak sam mówi, idea ta kluczowa jest z punktu widzenia innowacyjnej gospodarki oraz innowacyjnego przedsiębiorstwa. Tak naprawdę jeszcze kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie życia bez papieru. Przecież są ważne dokumenty, paragony, które dostajemy po zakupach i trzymamy w portfelu, w razie jakbyśmy chcieli zwrócić zakupiony przez nas produkt. Czy naprawdę da się żyć bez papieru? Jak twierdzi Maciej Krzysztoszek coraz chętniej kłaniamy się ku elektrycznym rozwiązaniom. E-booki powoli zastępują papierowe książki, elektryczna prasa gazety, a przy rozliczaniu PIT-u coraz więcej osób decyduje się zrobić to przez internet. Co więcej, od przyszłego roku będziemy mieli możliwość korzystania z e-paragonu. Co to takiego? „Wzięcie pokwitowania za zakupy nie będzie już w formie papierowej, a elektronicznej na specjalną aplikację bądź naszą skrzynkę mailową” – opowiada Maciej Krzysztoszek. Jakie korzyści będą się z tym wiązały? Lepsze planowanie budżetu to tylko jedna z wielu kwestii wspomniana przez naszego rozmówcę.

Jak działa European FinTech Forum?

W rozmowie z Maciejem Krzysztoszkiem poruszyliśmy m.in. temat European FinTech Forum. W jakich obszarach działa to stowarzyszenie? „Wspieramy wszelkie przedsiębiorstwa, które chcą z nami współpracować w rozwoju innowacji finansowych. To jest wsparcie prawne, merytoryczne, promocyjno-networkingowe.” – twierdzi rozmówca. Opowiada również o tym, czy konferencja spełniła jego oczekiwania.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

 ######  #### ##   ## ####### ######## 
##  ##  ## ## ## ## ##   ## ##    
##     ## ## ## ## ##   ## ##    
##  #### ## ## ## ## ##   ## ######  
##  ##  ## ## ## ## ##   ## ##    
##  ##  ## ## ## ## ##   ## ##    
 ######  #### ### ###  ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze