Marcin Borowiecki, prezes zarządu Wonga.com – wywiad

Kongres Sektora FinTech skupia wielu ekspertów i specjalistów z tej branży. Jednym z gości wydarzenia był Marcin Borowiecki, prezes zarządu Wonga.com, który w rozmowie opowiada nam o rozwoju sektora fintech w Polsce. Dzieli się również z nami radami na temat tego, w jaki sposób klienci powinni chronić swoje dane osobowe.

Rozwój sektora fintech

„Oczekiwałbym, że będzie postępująca integracja pomiędzy podmiotami fintechowymi a bankami,  szczególnie w obszarze usług B2B, które firmy fintechowe coraz lepiej świadczą dla tradycyjnych graczy.” – komentuje Marcin Borowiecki, spytany o rozwój sektora fintech w Polsce. Według niego, firmy pożyczkowe oraz banki dojdą do wniosku, że nie ma większego sensu samemu rozwijać wszystkich usług. Coraz częściej będą one zatem świadczone przez wyspecjalizowane firmy fintechowe. Przykładem jest kwestia identyfikacji tożsamości czy silników ryzyka kredytowego. „Myślę, że będzie to w dużej mierze współpraca.” – dodaje Borowiecki – „Szczególnie w tym obszarze B2B, w obszarze B2C.” Obecnie banki oraz firmy pożyczkowe konkurują o klienta w niewielkim stopniu. W związku z większą dostępnością kapitału dla firm pożyczkowych, pole konkurencji będzie stawać się coraz większe.

Jak klienci powinni chronić swoje dane osobowe?

Borowiecki w odpowiedzi zachęca do odwiedzenia strony internetowej Kapitalni.org i zrobienia kursów z bezpieczeństwa finansowego. Warto również zwracać uwagę na to, czy połączenie jest szyfrowane, a certyfikaty aktualne. Jak tłumaczy, taką informację można znaleźć na pasku przeglądarki.

Cyfrowe usługi dla wszystkich

A co z cyfrowymi usługami? Czy będzie korzystało z nich całe społeczeństwo, również osoby starsze? „Myślę, że tak.” – odpowiada rozmówca. Należy upraszczać pewne rzeczy, to jest właśnie rola inwestorów. Wszyscy chcą, żeby usługi były użyteczne oraz zrozumiałe dla każdego, również dla osób starszych wiekowo.

Firmy pożyczkowe
Wonga
3.8

Weź pożyczkę

Dodaj do porównania

Dodaj komentarz

##   ## ######## ########   ###  ##   ## 
##   ## ##    ##   ##  ## ##  ## ## ## 
##   ## ##    ##   ## ##  ## ## ## ## 
##   ## ######  ######## ##   ## ## ## ## 
##   ## ##    ##    ######### ## ## ## 
##   ## ##    ##    ##   ## ## ## ## 
 ####### ######## ##    ##   ## ### ### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze