Miejsce Loando na Mapie Polskiego Fintechu

Podczas pierwszej edycji Cashless Fintech Evening zaprezentowano Mapę Polskiego Fintechu. Kompleksowe opracowanie dla i o branży zawiera listę najważniejszych firm działających na rodzimym rynku. Na Mapie przygotowanej przez redakcję Cashless i fundację Fintech Poland oraz firmę Accenture nie mogło zabraknąć Loando.pl!

Miejsce Loando na Mapie Polskiego Fintechu
Loando znalazło się na Mapie Polskiego fintechu

Mapa Polskiego Fintechu - szczegóły projektu

Gala Cashless Fintech Evening powered by Mastercard odbyła się po raz pierwszy. 7 czerwca Aula Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej wypełniła się przedstawicielami firm stanowiących o sile polskiego fintechu. Wartość tego segmentu rynkowego wyceniana jest już na 856 mln euro. Jesteśmy liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Za sprawą wspólnych wysiłków redakcji Cashless.pl, fundacji Fintech Poland i firmy Accenture doczekaliśmy się kompleksowego opracowania ponad 100 polskich firm fintechowych. Wszystkie zostały zebrane, poddane analizie i opisane w ramach innowacyjnego projektu, jakim jest Mapa Polskiego Fintechu.

Po raz pierwszy została ona zaprezentowana właśnie na gali Cashless Fintech Evening. Funkcjonuje też w wersji online na stronie Cashless.pl. Mapa Polskiego Fintechu poszeregowała przedsiębiorstwa według 10 kategorii:

 • Płatności,
 • Pożyczki i kredyty - w tej kategorii znalazła się nasza porównywarka - Loando.pl,
 • Ubezpieczenia,
 • Rynki kapitałowe i handel walutami,
 • Zarządzanie finansami osobistymi,
 • Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa,
 • Cyberbezpieczeństwo,
 • Middle lub backoffice
 • Kanały sprzedaży,
 • Inne.

Fintech Roku na Cashless Fintech Evening

W trakcie uroczystego wieczoru poza prezentacją Mapy Polskiego Fintechu wręczono również branżowe nagrody. W kategorii Fintech Roku nominowanych było 5 firm:

Statuetkę zgarnęła spółka SkyCash - czyli autorski projekt, który za pomocą jednej aplikacji umożliwia kupno biletów miejskich czy kolejowych. Ze SkyCash można też zapłacić za bilety parkingowe, rachunki oraz bilety do kina. Wirtualny portfel daje też możliwość wykonywania szybkich przelewów, czy realizowania wypłat z bankomatów.

Fintech Future na Cashless Fintech Evening

W Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej poznaliśmy zwycięzcę w jeszcze jednej kategorii. Za najlepszy Fintech Future uznano firmę LeaseLink, która zrewolucjonizowała leasing dla przedsiębiorców. LeaseLink jest rozwiązaniem unikalnym nie tylko na skalę lokalną. Model biznesowy, jaki przyjęła firma, czyni z tego fintechu globalną innowację. Nie dziwi więc, że spółka, która jako pierwsza umożliwiła leasing sprzętu całkowicie online w połączeniu z automatyczną analizą zdolności kredytowej, uznana została za przyszłość tej branży.

Nagrodę specjalną wręczył również sponsor tytularny wydarzenia - Mastercard. Uhonorował on firmę Polskie ePłatności. Jeden z największych operatorów terminali POS na polskim rynku zyskał uznanie za sprawą programu Soft POS.

Mapa Polskiego Fintechu dla Loando to dopiero początek

Loando na stałe wpisało się już w polski krajobraz fintechowy. Jednak nasz projekt jest zakrojony na zdecydowanie szerszą skalę. Loando jest pierwszą globalną porównywarką szybkich chwilówek, pożyczek ratalnych i pożyczek dla firm. Działamy już na rynku rosyjskim (Loando.ru) i ukraińskim (Loando.com.ua). Wyznaczone zostały też nowe kierunki ekspansji. Niebawem Grupa Loando zaznaczy swój ślad również na czeskim i hiszpańskim rynku. Skala projektu jest pionierska, a cel to marka rozpoznawalna w całej Europie.

”Obecność na Mapie Polskiego Fintechu to efekt naszej wytężonej pracy. Od początku działalności staramy się wyznaczać nowe standardy w sektorze pożyczek online. Z radością odnotowujemy wzrost zaufania konsumentów do firm pozabankowych i uznanie wkładu we wzrost fintechowego sektora w Polsce” - komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.
Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ekspres Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni

Dodaj komentarz

##   ##  ###  ######## ####### ######## 
##   ##  ## ##  ##    ##   ##   ## 
##   ## ##  ## ##    ##   ##   ##  
##   ## ##   ## ######  ##   ##  ##  
##   ## ######### ##    ##   ##  ##   
##   ## ##   ## ##    ##   ## ##   
 ####### ##   ## ##    ####### ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze