Mikropożyczka − pożyczka dla małych i średnich przedsiębiorstw

Nie każdy z nas wie, czym dokładnie jest mikropożyczka. Daje nam ona szansę zaspokojenia bieżących potrzeb firmy, albo pozwala zadbać o rozwój naszego biznesu. Jeśli status w BIK przemawia na naszą korzyść i pozytywnie przejdziemy weryfikację, otrzymamy potrzebne nam środki.

Mikropożyczka to świetny sposób na sfinansowanie rozwoju biznesu.

Mikropożyczka − czym jest i gdzie możemy o nią wnioskować?

Mikropożyczki często utożsamiamy z chwilówkami lub pożyczkami na raty. Jest to błędem. Co prawda, chodzi tu o niewielkie w porównaniu z kredytami sumy, które otrzymujemy na krótszy okres. Jednak są one dedykowane osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą, a konkretniej mikroprzedsiębiorcom.  

Usługi pożyczkowe świadczone na potrzeby firm, są coraz bardziej popularne. Pożyczka przez internet skierowana do klientów biznesowych, może wynosić więcej niż standardowa pożyczka online, a jej okres kredytowania jest adekwatnie dłuższy.

Kto jest skłonny udzielić nam mikropożyczki? Możemy wnioskować o nią w banku, jednak jak zostało wspomniane, wiele wniosków jest odrzucanych. Przeważnie, w przypadku pożyczek dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, weryfikacja jest bardzo surowa.

Na szczęście, istnienie jeszcze sektor pozabankowy. Niektóre firmy pożyczkowe są skłonne udzielić pożyczki na rozwój firmy. Co więcej, proponują nam bardzo korzystne warunki, które pomogą nam szczególnie w początkowej fazie rozwoju. Pożyczka online może okazać się ratunkiem dla firmy z sektora MŚP.

Klienci firm pożyczkowych inwestują w rozwój firm

Pożyczki w bankach i w firmach pożyczkowych różnią się nie tylko w kwestii towarzyszących im formalności. Sektor bankowy oferuje większe sumy i dłuższy okres kredytowania, jednak ma dość surowe wymagania względem klientów. Jeszcze bardziej rygorystyczne wymogi dotyczą zobowiązań udzielanych na rozwój działalności gospodarczych. Z jednej strony to zrozumiałe, ponieważ nie każdy z nas potrafi wziąć pożyczkę dopasowaną do swoich możliwości finansowych i dlatego nasze wnioski są odrzucane. Jednocześnie, ilość odrzuconych aplikacji nie wpływa pozytywnie na zainteresowanie bankami.

Dane pokazują, że nawet ⅓ małych i średnich firm, które ubiegają się o kredyt, spotyka się z odmową. Zazwyczaj wynika to z braku zdolności kredytowej. Dotyczy to nawet 50 proc. wnioskujących. Innym argumentem banków jest brak adekwatnych zabezpieczeń. Tak właśnie argumentują odrzucenie nawet 25 proc. wniosków[1].

Nic więc dziwnego, że wiele osób, które potrzebują pieniędzy na start biznesu, decyduje się na usługi firm pożyczkowych. Zwłaszcza, że w sektorze pozabankowym przybywa instytucji, które przygotowują oferty pożyczek dla działalności gospodarczych dedykowane właśnie osobom z własną działalnością.

 Potrzebujesz środków? Już dziś złóż wniosek o mikropożyczkę!

Pożyczka dla nowych firm - potrzebne dokumenty

Jeśli chodzi o mikropożyczkę dla firm, to na pewno będziemy zobligowani do udostępnienia pewnych dokumentów dotyczących nas, jak również działalności, którą prowadzimy. Jeśli chcemy otrzymać mikropożyczkę, niewątpliwie musimy przedstawić nasze dane, jak również informacje o tym, gdzie zarejestrowana jest nasza działalność i jakie ma przychody oraz rozchody. Pożyczkodawca ma prawo wymagać od nas zaświadczeń o zarobkach, jak również posiadania pozytywnego statusu w BIK.

mikropożyczka bez bik?

Posiadanie odpowiednich dokumentów to jedno. Osobną kwestią, która jest kluczowa przy rozpatrywaniu wniosków jest nasz status w rejestrach danych. Jednym z nich jest Biuro Informacji Kredytowej. Obecność w nim może przemawiać na nasza korzyść lub przeciwnie.  Na podstawie zapisów w BIK, firma pożyczkowa jest w stanie obliczyć naszą zdolność kredytową.

Wielu z nas zastanawia się, jak bardzo BIK wpłynie na decyzję o mikropożyczce. Jeśli chcemy wziąć pożyczkę dla firmy na dowolny cel, powinniśmy nastawić się na to, że będziemy bardzo dokładnie skontrolowani. Pożyczkodawca na pewno sprawdzi, czy posiadamy pozytywną historię klienta.  

Jednak nie powinniśmy rezygnować z pożyczki nawet jeśli mamy negatywną historię kredytową w BIK. Niektóre firmy udzielające pożyczek dla działalności gospodarczych nie sprawdzają statusu w BIK oraz bazach dłużników. Do takich instytucji należy Autokapital.pl.

Jeśli firma pożyczkowa zaakceptuje wniosek o mikropożyczkę, pieniądze szybko trafią na twoje konto.

Kredyt bankowy -  niedostępny dla nowych firm?

Jeżeli posiadamy pozytywny status w BIK, mamy więcej możliwości otrzymania potrzebnego nam zastrzyku pieniędzy. Gdy spełniamy liczne warunki, stawiane przez banki, możemy wnioskować o kredyt dla firm. Jednak mało który młody biznes może liczyć na kredyt bankowy. Bank musi mieć pewność, że będziemy w stanie terminowo spłacać raty. Niestety firmy krótko będące na rynku rzadko są w stanie wykazać się stabilnością, której wymagają banki.

Przedsiebiorców starających się o kredyt dla firm może przytłoczyć również liczba dokumentów wymaganych przez banki. Oprócz zaświadczenia z KRS, CEDIG i umowy spółki będą jeszcze potrzebne księgi handlowe, księga przychodów i rozchodów, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami ZUS, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami i wiele innych dokumantów, których zgromadzenie może przerosnąć młodego przedsiębiorcę.

Ważne jest to, że zanim zdecydujemy się na tak poważne zobowiązanie,  powinniśmy dokładnie się do niego przygotować. Komu przyda się pożyczka dla firm? Na pewno osobie rozsądnej, która podejmuje przemyślane decyzje. Żeby mieć pewność, że podołamy spłacie, powinniśmy przygotować dokładny biznesplan. Dopiero skrupulatna kalkulacja w oparciu o nasze przychody i rozchody, da nam pełny obraz naszej sytuacji.

mikropożyczka online, sprawdź oferty zanim podejmiesz decyzję!

Jak się okazuje, nie musimy być ekspertami, gdy planujemy mikropożyczkę. Ważne, żebyśmy wiedzieli, gdzie szukać podpowiedzi i kompetentnej porady. Odnajdziemy ją na portalach dedykowanych branży pożyczkowej. Jak się okazuje, nie są tam publikowane tylko rankingi pożyczek długoterminowych i rankingi chwilówek. Znajdziemy tam więcej wiadomości, które mogą być nam pomocne także przy wyborze pożyczki dla firmy.

Wypowiadają się tam eksperci, którzy chętnie dzielą się posiadaną wiedzą. Cennym źródłem informacji są też zestawienia pożyczek dla firm, z których warto skorzystać. Porad możemy również szukać na forach internetowych. Jednak do tych wypowiedzi powinniśmy podchodzić z większym dystansem.

Odnalezienie atrakcyjnych propozycji mikropożyczek nie powinno być trudne. Ważne, żebyśmy wiedzieli kiedy i na jakich warunkach powinniśmy je brać. Jeśli zachowamy bezpieczeństwo i rozsądnie wybierzemy ofertę, można mówić o połowie sukcesu. Teraz pozostaje nam spłacić terminowo wszystkie raty.


[1] Ministerstwo Rozwoju, Trendy rozwojowe mikro- małych i średnich firm w ocenie przedsiębiorstw w Polsce, 2015.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ranking pożyczek ratalnych – październik 2020

Dodaj komentarz

##   ## ####### ######## ##   ## ##   ## 
 ##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
 ## ##  ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
  ###  ##   ## ######## ##   ## ## ## ## 
 ## ##  ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
 ##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
##   ## ####### ########  #######  ### ### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Bucket 2017-07-12 22:16:42 #1021
Sam jestem właścicielem małego przedsiębiorstwa i dzięki pożyczce wiele zyskałem. Kasa z pożyczki pozwoliła mi rozwinąć działalność. Warto było ją wziąć.