Oferty last minute – czy warto z nich korzystać?

Kto z nas nie lubi chociaż na kilka dni wyjechać i zapomnieć o szarej rzeczywistości? Szkoła, praca i codzienne obowiązki potrafią przytłoczyć. Aby nie poddać się monotonii, powinniśmy pozwalać sobie na bliższe i dalsze podróże. Szczególnie opłacalne są oferty last minute, dzięki którym nie tylko odpoczniemy, ale również sporo zaoszczędzimy na urlopie.

Najlepszy urlop tylko z wakacjami last minute.

Promocje biur podróży obcinają koszty

Nie każdy potrafi samodzielnie zaplanować urlop. Szczególnie, kiedy chce wyjechać za granicę. O ile młodzi radzą sobie z kupieniem biletu na samolot i dogadają się w obcym języku, o tyle osoby starsze (chociaż nie tylko), mogą mieć z tym większy problem. Niektórzy zaś tak po prostu wolą zdać się na innych – w końcu wolne to wolne. Na wypoczynek zasługuje również nasza głowa, więc ciężar przygotowywania wymarzonych wakacji przenieśmy na barki kogoś innego. Tym bardziej, że promocje biur podróży zachęcają, aby z nich skorzystać. Gwarantują wiele zniżek, zależnie od tego, w jakim czasie zdecydujemy się wykupić wczasy. Jeśli letni odpoczynek planujemy z dużym wyprzedzeniem, możemy korzystać z bardzo opłacalnych propozycji first minute. Z kolei tuż przed odlotem najlepiej jest rozeznać się w ofertach last minute. Druga opcja jest bardzo dobra dla osób, które nie mogą wcześniej ustalić dni wolnych. Na wyjazd decydują się praktycznie z dnia na dzień, dlatego wakacje last minute są dla nich strzałem w dziesiątkę.

Atrakcyjne zniżki sprawiają, że możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. A jeśli mimo wszystko odłożone pieniądze nie pozwalają na urlop marzeń, nie bójmy się wakacji na raty. Pożyczanie od wiarygodnych instytucji pozabankowych wiąże się z samymi korzyściami. Tym bardziej, że pożyczkodawcy także gwarantują bardzo interesujące oferty. Zaliczają się do nich m.in. darmowe pożyczki oraz programy korzyści, jeśli decydujemy się podpisać umowę z danym usługodawcą więcej niż jeden raz.

Biuro podróży zaplanuje urlop za ciebie

Zaletą korzystania z biur podróży nie są tylko atrakcyjne oferty, pozwalające oszczędzić nasz budżet. Równie ważna, a dla wielu osób kluczowa jest wspomniana możliwość zupełnego zdania się na instytucję zajmującą się organizacją wyjazdów turystycznych. Już nie będzie bolała nas głowa od wielogodzinnych poszukiwań hotelu czy najtańszej formy przejazdu. Dobre biura podróży pamiętają o wszystkich istotnych aspektach wakacyjnych wycieczek. Jedyne, co pozostaje ich klientom, to decyzja, dokąd jadą. I – co oczywiste – spakowanie walizek oraz stawienie się na miejscu zbiórki w dniu wylotu bądź wyjazdu.

Wiedząc, który kierunek wakacyjny nas interesuje, możemy zgłosić się do wybranego biura podróży. Pracownicy przygotują dla nas kilka propozycji, uwzględniając nasze potrzeby, miejsce wyjazdu, liczbę dni, które chcielibyśmy spędzić na wakacjach oraz standard hotelu. Kiedy wybierzemy konkretną ofertę, będziemy musieli zapłacić za wakacje. Na początek wpłacamy zaliczkę, później uiszczamy całkowitą sumę. Pamiętajmy, że tak, jak szukamy promocyjnych wyjazdów, tak samo możemy szukać promocyjnych ofert w instytucjach pozabankowych. Wiele na tym zaoszczędzimy, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na pożyczkę krótkoterminową, czy pożyczkę na raty. Instytucje pozabankowe starają się przyciągać uwagę klientów, oferując im coraz to nowe i lepsze propozycje wsparcia finansowego.

Najtańsze oferty last minute znajdziesz w sieci

Skoro już wiemy, że tanie podróże są możliwe z ofertami last minute, musimy wiedzieć, w jaki sposób je znaleźć. Postępujemy analogicznie do poszukiwania innych informacji w sieci. Na pewno kupowałeś w internecie nowe meble do salonu albo chciałeś znaleźć pracę, korzystając z portali internetowych. Tak samo można trafić na okazje wyjazdowe. Wchodzimy na strony sprawdzonych biur podróży, a potem – korzystając z ich wyszukiwarki – znajdujemy odpowiadające nam propozycje wakacyjne. W ciągu kilku minut zapoznamy się z rewelacyjnymi ofertami letnich wyjazdów. Spędzimy wspaniały czas z rodziną, odrywając się od codziennych obowiązków.

Za wczasami last minute możemy rozglądać się przez cały rok. Jest jednak kilka szczególnych okresów, kiedy wakacyjne propozycje szczególnie przykuwają naszą uwagę. Na pewno nie są to miesiące lipiec, sierpień, wrzesień ani czas świąt bożonarodzeniowych czy Sylwester. Wówczas chętnych do podróży nie brakuje. Każdy chce trochę odpocząć, a zimą – nacieszyć się słońcem, bo dosyć ma mrozów i ponurych krajobrazów, które towarzyszą mu każdego dnia. Na najlepsze propozycje wyjazdów last minute można liczyć po weekendzie majowym oraz przed okresem świątecznym w grudniu. Wówczas mało kto wyjeżdża na urlop – albo przygotowujemy się do Wigilii, albo uznajemy, że maj to zbyt wczesna pora na wakacyjne wojaże. Jeśli nie mamy podobnego zdania, możemy upolować naprawdę dobre okazje.

Oferty last minute z Krakowa tańsze niż ze stolicy

Decydując się na zagraniczne wczasy, szukamy lotniska, które jest najbliżej naszego miasta. Wiele ofert pokazuje, że wylot ze stolicy jest najbardziej kosztowny, a last minute z Krakowa czy Katowic – zdecydowanie tańszy. Jeśli nie jest dla nas problemem dojazd 100 czy 200 km, śmiało rezygnujmy z Warszawy. Zawsze to 100 czy 200 zł mniej, a kiedy podróżujemy w kilka osób, kosztów paliwa nie pokrywa tylko jedna osoba. Przeprowadźmy dokładne kalkulacje, a szybko zorientujemy się, jaka decyzja przyniesie nam najwięcej korzyści.

Możemy też zastanowić się nad wakacjami z zagranicznego biura podróży. Wczasy z Niemiec często okazują się dużo bardziej atrakcyjne, nie tylko pod względem cenowym. Mamy także do wyboru więcej kierunków, w tym kierunki egzotyczne, których popularność z roku na rok wzrasta. Dzięki niższym cenom, pożyczka wakacyjna, z którą planowaliśmy urlop, będzie dużo mniejsza. A jeśli skorzystamy z atrakcyjnych ofert darmowych chwilówek, unikniemy dodatkowych kosztów.

Tanie a dobre biuro podróży – jak je wybrać?

Wiemy, jak znaleźć dobrą ofertę wyjazdu, ale w jaki sposób zdecydować się na spełniające nasze oczekiwania biuro podróży? Powinno spełniać kilka określonych wymogów, ale przede wszystkim – mieć renomę na rynku. Klienci szybko wystawiają opinie, zarówno te złe, jak i te dobre. Szybko zorientujemy się, której firmie można zaufać w kwestii organizacji podróży. Po drugie, biuro musi działać legalnie i widnieć w Centralnym Rejestrze Zezwoleń Turystycznych Gospodarki i Pracy w Warszawie. Do niemniej istotnych kwestii zaliczają się także gwarancja ubezpieczeniowa, sytuacja finansowa firmy, w której możemy się zorientować, korzystając z Serwisu Ochrony Konsumentów KRD oraz oferta, jaką przedstawia. Biuro nie może mieć też żadnych problemów z samolotami czy ze sprowadzaniem turystów z krajów. Wszelkie takie informacje powinny wzbudzić w nas niepokój.

Kiedy zadecydujesz w kwestii odpowiedniego biura podróży, weź chwilówkę przez internet i nie martw się, że twój budżet nie pozwala na wyjazd. Umiejętnie rozplanowując finanse, znajdziesz pieniądze na spłatę zobowiązania i już niedługo będziesz wypoczywać w jednym z najbardziej popularnych wakacyjnych krajów. Korzystając z porównywarek pożyczek, dokonasz słusznych wyborów i za kilka dni bądź tygodni będziesz mógł pakować walizki, przygotowując się do urlopu.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ######## ###### ######## ######## 
## ## ## ##    ##  ## ##    ##   ## 
## ## ## ##    ##    ##    ##   ## 
## ## ## ######  ###### ######  ######## 
## ## ## ##       ## ##    ##  ##  
## ## ## ##    ##  ## ##    ##  ## 
 ### ### ######## ###### ######## ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Lileczka36 2018-08-06 12:11:36 #2183
Na pewno warto z nich korzystać! Czy kiedykolwiek korzystałam? Nie, ponieważ wolę mieć wszystko odgórnie zaplanowane i mój pracodawca też raczej woli jak mam zaplanowany urlop ;) Od wieków jednak korzystam z usług biura podróży Travelinc i patrzę jak kolejne oferty za małe pieniądze przechodzą mi przed nosem :( całe szczęście zwykłe wycieczki tutaj też nie są drogie :D
Majki 2017-03-19 22:25:26 #638
Jasne, że każdy woli płacić mniej niż więcej- nie ważne czy to zakupy czy wakacje czy pożyczka. Każdy z nas nie lubi przepłacać- a internet, porównywarki pomagają nam w wyborze najtańszej oferty!