Potencjalnie nieBezpieczni – kampania na rzecz bezpieczeństwa w Sieci

Potencjalnie Niebezpieczni to kampania stworzona przez Fundację Wiedza To Bezpieczeństwo. Jej głównym celem jest edukowanie i podnoszenie świadomości zarówno przedsiębiorców, jak i konsumentów w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci. W przedsięwzięcie zaangażowało się wiele znanych firm, którym zależy na aktywnym działaniu i edukowaniu Polaków. Jednym z partnerów akcji jest Loando.pl

Potencjalnie nieBezpieczni – kampania na rzecz bezpieczeństwa w Sieci
Partnerem kampanii zostało Loando.pl, które aktywnie wspiera przedsięwzięcie.

Dlaczego warto zachować bezpieczeństwo w sieci? – o celach kampanii

Wyłudzenie danych osobowych, wzięcie pożyczki na skradzioną tożsamość to tylko niektóre skutki niezachowania odpowiedniego bezpieczeństwa w sieci. Według raportu „Co wiemy o ochronie danych” przygotowanego przez Fundację Wiedza To Bezpieczeństwo, nieprzywiązywanie dostatecznej uwagi przez przedsiębiorców do ochrony przetwarzanych informacji jest jednym z największych zagrożeń dla danych osobowych[1].

W celu zapobiegania takim sytuacjom i zwiększenia świadomości Polskich przedsiębiorców powstała społeczna kampania Potencjalnie Niebezpieczni. Jest to wyjątkowy projekt Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo, w której skład wchodzi grono pasjonatów. Każdy uczestnik przedsięwzięcia ma ten sam cel, mianowicie podejmowanie licznych działań edukacyjnych, promujących postawy chroniące dane osobowe w sieci.

Co warte podkreślenia, Potencjalnie Niebezpieczni jest już drugą kampanią stworzoną przez Fundację Wiedza To Bezpieczeństwo. Akcja ta skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców. Głównym jej założeniem jest uświadomienie właścicieli firm, jak cenne zasoby posiadają, co się wydarzy, jeśli je utracą oraz co zrobić, by taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

Ochrona danych osobowych klientów w sektorze e-finansów

Sektor e-finansów już od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W związku z coraz większą ilością klientów segmentu, pojawiają się liczne zagrożenia. Loando.pl aktywnie zaangażowane w kampanie, podejmuje działania mające na celu uświadomienie Polaków, w jaki sposób chronić dane osobowe klientów sektora finansów online.

Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa leży po stronie instytucji finansowych, z których ofert korzystamy, jak i po stronie samych konsumentów. Ci pierwsi wykorzystują różne sposoby gwarancji ochrony danych osobowych, tj. szyfrowanie stron internetowych z użyciem protokołu SSL czy też posiadanie własnego serwera. Dzięki takim zabiegom, zaufanie konsumentów do instytucji finansowych znacznie wzrasta.

„Duży udział w znacznym wzroście zaufania miało wprowadzenie ustawy regulującej rynek pożyczkowy w marcu 2016 roku. W niespełna 3 miesiące od wprowadzenia ustawy z rynku pożyczkowego zniknęło ponad 20 firm działających nierzetelnie, które próbowały obejść zapisy nowelizacji.” – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

Konsumenci również mają do dyspozycji wiele sposobów na znalezienie firm wiarygodnych finansowo. Przede wszystkim mogą korzystać z porównywarek i rankingów pożyczek. Weryfikacja instytucji finansowej może odbyć się również za pomocą KRS. Co więcej na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), znajduje się lista ostrzeżeń publicznych. W ten sposób można sprawdzić, które firmy są nierzetelne, dzięki czemu łatwo uniknąć przykrych konsekwencji związanych z podaniem swoich danych nieuczciwej instytucji.

Partnerzy kampanii Potencjalnie Niebezpieczni

W przedsięwzięciu wzięło udział wiele znanych i cenionych firm, które doskonale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw wynikających z nieumiejętnego korzystania z sieci. Patronatem honorowym akcję objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

Pozostałe firmy współpracujące z Potencjalnie Niebezpieczni to: ODO 24, Microsoft, Loando.pl, DHL, eRecruiter, LH.pl, Tukan IT, Pro Progressio, Polskie Radio 24, C.H. Beck, Wolters Kluwer, Warsaw Business Journal, Newseria BIZNES, Newseria Innowacje, Gazeta Ubezpieczeniowa, Inwestycje.pl, QBusiness.pl, eGospodarka.pl, CEO.com.pl, DI24.pl, Outsourcing Portal, Outsourcing&More.


[1]   https://potencjalnieniebezpieczni.pl/2017/08/28/start-kampanii-potencjalnie-niebezpieczni/

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ekspres Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ##   ## ###### ##   ## ######  
  ##  ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
  ##  ##   ## ##    ##   ## ##    
  ##  ##   ## ###### ##   ## ##  #### 
  ##  ##   ##    ## ##   ## ##  ## 
  ##  ##   ## ##  ## ##   ## ##  ## 
  ##   #######  ######  #######  ######  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze