Pożyczka odnawialna – kiedy warto z niej skorzystać?

Gdy pożyczamy regularnie, zależy nam na zwiększaniu maksymalnej wartości pożyczki. Jeśli poszukujemy opcji, która umożliwi nam płynne zarządzanie naszymi limitami finansowymi, powinniśmy rozważyć wzięcie pożyczki odnawialnej.

Pożyczka liniowa może być opcją dla ciebie

Alternatywne rodzaje pożyczek

Większość z nas wie, czym są pożyczki online. W opinii rosnącej liczby klientów jest to bardzo wygodna forma pozyskiwania pieniędzy. Jeśli nie po raz pierwszy szukamy tego typu wsparcia finansowego, na pewno znamy też inne, podobne opcje. Nie brakuje osób, które decydują się na pożyczki pod zastaw, dostępne na rynku już od bardzo dawna. Skorzystają na nich posiadacze mieszkań, samochodów oraz innych przedmiotów, które mogą pełnić funkcję zabezpieczenia. Niestety nie każdy potencjalny pożyczkobiorca ma idealną sytuację finansową. Fakt, że posiadamy długi nie zawsze przekreśla nasze szanse na wsparcie finansowe. Są oferty pożyczek, na które wciąż możemy liczyć. Przykładem może być pożyczka z żyrantem. Taka pożyczka wymaga poręczenia od kogoś, kto będzie współodpowiedzialny za nasze zobowiązanie. Ważne, żeby był to ktoś wiarygodny. Jak widać istnieje cały wachlarz możliwości uzyskania pożyczki.

Firmy pożyczkowe i inni usługodawcy

Po pieniądze zwracamy się obecnie nie tylko do banków i nie jest to dla nikogo zaskoczeniem. Obecnie sektor pozabankowy udostępnia rozmaite rozwiązania. Wciąż rośnie popularność firm pożyczkowych działających online. Jednak szukając ciekawych propozycji natrafimy też na inne opcje. Na rynku wciąż są dostępne pożyczki u pośredników, które mogą nas jednak kosztować więcej niż pożyczki internetowe. Mimo to mają one swoich entuzjastów. Pośrednicy odwiedzają nas również wtedy, gdy korzystamy z pożyczki domowej, która też jest uwzględniana w ofertach wielu usługodawców. Czasem korzystamy też z możliwości pozyskiwania pieniędzy od osób prywatnych lub naszych pracodawców. Jednak także w tym przypadku warto dokładnie sprawdzać, od kogo bierzemy pieniądze. Osoby deklarujące swoją uczciwość na forach internetowych mogą być oszustami, którzy żerują na naiwności zdesperowanych osób.

Pożyczka odnawialna – co to jest?

Gdy natrafiamy na pojęcie „pożyczka liniowa”, nie zawsze wiemy, z czym dokładnie mamy do czynienia. Wątpliwości można szybko rozwiać. Pożyczki z limitem takie jak te oferowane przez firmy Euroloan, Axi Card oraz Karta Trzynastaka przypominają debet na koncie bankowym. Zazwyczaj dotyczą one kwot rzędu 2 -3 tysięcy zł w zależności od tego, jaka jest nasza zdolność kredytowa. Jest to pożyczka odnawialna, co oznacza, że mamy możliwość wielokrotnego korzystania z pieniędzy, które nam przyznano. Dotyczy to rzecz jasna ustalonego okresu, który zazwyczaj wynosi kilka miesięcy. Dlatego warto na bieżąco monitorować przepływ środków. Dzięki temu uregulowanie zobowiązania w terminie przebiegnie bezproblemowo. Biorąc taką pożyczkę wykonujemy pierwsze zlecenie dokonania wypłaty. Środki możemy oddać w dowolnym momencie. Każda kolejna uregulowana wypłata zwiększa możliwości naszego konta. Sukcesywne spłaty pracują więc na nasze kolejne działania finansowe i pozwalają zachować pozytywne relacje z usługodawcą.

Czy instytucje pozabankowe oferują taką pożyczkę?

Czy pożyczkę odnawialną możemy otrzymać wyłącznie w banku? Okazuje się, że podobne produkty mają w swojej ofercie także firmy sektora pozabankowego. Na stronie instytucji pozabankowej warto zwracać uwagę na rodzaje proponowanych produktów. Jeśli są wśród nich pożyczki odnawialne, na pewno odnajdziemy informacje na temat limitów oraz zasad składania wniosku. Powinniśmy liczyć się z tym, że firmy pożyczkowe dokładnie sprawdzą naszą wiarygodność finansową zanim rozpatrzą wniosek. Jeśli figurujemy w rejestrach dłużników, możemy mieć problem z uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi.

Co wpływa na wysokość pożyczki z limitem?

Osoby, które zastanawiają się nad pożyczką liniową, zapewne chcą wiedzieć, od czego zależy wysokość jej limitu. Głównym czynnikiem, który na to wpływa jest zdolność kredytowa, czyli jeden ze stałych aspektów towarzyszących rozpatrywaniu wniosków. Usługodawca sprawdza, czy limit, o który wnioskujemy odpowiada naszym możliwościom spłaty. Jeśli tak nie jest, niektóre firmy pożyczkowe proponują inną wartość, adekwatną do naszej sytuacji. Niekiedy jeżeli będzie ona zmieniać się na nasza korzyść, dostępny dla nas limit również będzie większy. Możemy wnioskować, że podobnie jak w przypadku chwilówek i pożyczek na raty pozytywna historia klienta ma duże znaczenie.

Pożyczka liniowa to kontrolowane zadłużenie?

Zawsze powinniśmy zachować ostrożność gdy korzystamy z usług instytucji finansowych. Nieważne czy jest to pożyczka na raty, czy też większe zobowiązanie jak np. kredyt, zawsze musimy pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Fakt, że to my kontrolujemy wysokość naszego zobowiązania powinien skłaniać nas do samodyscypliny. To my decydujemy, kiedy wpłacamy sumę na nasze konto. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wykorzystywane kwoty trzeba spłacać na bieżąco. Tylko w ten sposób zachowamy płynność finansową, a co za tym idzie, nasze relacje z usługodawcą będą pozytywne. Wtedy też wzrosną nasze szanse na zwiększenie dostępnego limitu. To powinno być dla nas wystarczającą motywacją.

Gdzie szukać informacji na temat sektora pozabankowego?

Gdy decydujemy się na standardową lub jedną z nietypowych metod pożyczania, zawsze musimy pamiętać o ostrożności. Uda nam się ją zachować pod warunkiem, że decydując się na wybór usługi nie będziemy kierować się wyłącznie własną intuicją. Niestety często bywa ona zawodna, dlatego zawsze lepiej szukać podpowiedzi. Gdzie ją odnajdziemy?  Potrzebnych informacji dostarczą nam rankingi chwilówek i rankingi pożyczek na raty, które udostępniane są w sieci. Portale pożyczkowe, na których się znajdują, zawierają też liczne porady dotyczące rozsądnego pożyczania. Jeśli się z nimi zapoznamy, na pewno unikniemy błędów, dzięki czemu ominą nas problemy z budżetem.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
600 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
600 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## #### ######## #### ######## 
## ## ## ## ##   ## ## ##    
## ## ## ## ##   ## ## ##    
## ## ## ## ##   ## ## ######  
## ## ## ## ##   ## ## ##    
## ## ## ## ##   ## ## ##    
 ### ### #### ######## #### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Christopher 2017-04-25 19:44:47 #730
`ciekawy i rzetelny artykuł.