Pożyczki bez dochodów – porównanie ofert SuperGrosz, Zaplo i Rapida

Wielu pożyczkobiorców, szczególnie w młodym wieku, nie może sobie pozwolić na uzyskanie kredytu w banku. Zwykle bowiem, pod uwagę brane są przede wszystkim dochody wnioskodawcy. Jeśli nie zostaną udokumentowane, zaciągnięcie należności często staje się niemożliwe. Z tego względu, wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki spoza sektora bankowego. Sprawdź, na które firmy warto zwrócić uwagę, jeśli nie możemy się wykazać aktualnym zaświadczeniem o zarobkach.

Zaciągając pożyczkę pozabankową, często nie będziesz potrzebował zaświadczenia o dochodach.

Pozabankowa pożyczka bez dochodów – kto może ją dostać?

Pożyczki pozabankowe stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych kredytów. W celu otrzymania pożyczki online, zwykle nie będziemy musieli spełniać tak wygórowanych wymagań, jak w przypadku zobowiązań oferowanych przez banki. Wiele osób nie jest w stanie udokumentować swoich comiesięcznych dochodów, pomimo faktu, że ich zdolność kredytowa jest pozytywna.

Instytucje finansowe spoza sektora bankowego bardzo często nie biorą pod uwagę wpływów na konto, wynikających z umowy o zatrudnienie. Niejednokrotnie akceptowane są bowiem różnego rodzaju świadczenia socjalne (emerytura, renta, itp.) lub rodzinne (np. popularny zasiłek 500+ czy alimenty). Muszą się one jednak regularnie pojawiać na rachunku bankowym potencjalnego klienta.

W niektórych firmach, pożyczkę pozabankową możemy dostać nawet w sytuacji, w której nie posiadamy żadnych przychodów. W takiej sytuacji, zwykle będziemy potrzebować tzw. poręczyciela lub zastawu odpowiednio wycenionej ruchomości/nieruchomości (np. samochodu, sprzętu AGD, czy mieszkania). Jeśli jednak posiadamy określoną zdolność kredytową, wiele instytucji tak czy inaczej udzieli nam zobowiązania bez dodatkowych formalności.

Na pożyczkę mogą liczyć również osoby, które nie mają umowy o pracę

Weryfikacja w bazach dłużników – sposób na sprawdzenie wnioskodawcy

Tak, jak zostało wspomniane, w przypadku instytucji, które nie biorą pod uwagę dochodów klienta, musimy się liczyć z faktem, że zostaniemy zweryfikowani w jednej z popularnych baz dłużników. Firmy pożyczkowe zwykle sprawdzają wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej, Krajowym Rejestrze Dłużników oraz Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

W pierwszej kolejności, zazwyczaj zostanie skontrolowany nasz scoring BIK, określający zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Na jego podstawie, firmy pożyczkowe mogą oszacować naszą ogólną wiarygodność finansową, ważną przy zaciąganiu zobowiązania finansowego. Pożyczkodawcy powinni mieć bowiem jakiekolwiek potwierdzenie, że wnioskodawca będzie w stanie spłacić pożyczkę.

Warto jednak pamiętać, że wiele instytucji pozabankowych podchodzi do swoich klientów – szczególnie stałych – w sposób indywidualny. Firmy pożyczkowe nie biorą pod uwagę zdolności kredytowej w sposób tak restrykcyjny, jak banki. Z tego względu, pożyczkę często można otrzymać nawet od 18 lat.

SuperGrosz – nawet do 15 000 zł dla stałych klientów

Jedną z najpopularniejszych instytucji, która udziela szybkich należności bez weryfikacji dochodów, jest polski SuperGrosz. Od wielu miesięcy, firma zajmuje czołowe pozycje w rankingu pożyczek ratalnych. SuperGrosz nie wymaga od swoich klientów żadnych zaświadczeń o zarobkach. Sprawdza ich jednak w bazach BIK i BIG InfoMonitor. Co ciekawe, instytucja umożliwia weryfikację tożsamości wnioskodawcy aż na trzy różne sposoby:

 • Standardowy przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł, najczęściej stosowany przez firmy pożyczkowe;
 • Czek GIRO, który może zostać zrealizowany w jednym z oddziałów Poczty Polskiej (w tym przypadku wymagane jest okazanie dowodu osobistego oraz SMS-a z kodem weryfikacyjnym, który otrzymamy po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę);
 • Autorski system Konto X – dane pobierane są z naszego konta bankowego podczas logowania. Metoda ta wykorzystuje zaawansowane szyfrowanie SSL i stanowi najszybsze oraz niezwykle bezpieczne narzędzie do weryfikacji danych klienta.

Aby uzyskać pożyczkę bez dochodów w SuperGrosz, wystarczy mieć ukończone 21 lat oraz być obywatelem Rzeczypospolitej. Chcąc wypełnić wniosek o zobowiązanie na stronie internetowej firmy, należy również posiadać aktualny dowód osobisty, konto bankowe oraz telefon komórkowy.

Warto wiedzieć, że każdy klient, który po raz pierwszy zaciąga należność w firmie, może się ubiegać nawet o 10 000 zł na 30 dni – całkowicie za darmo. Pożyczkobiorca jest zobligowany jedynie do zwrotu pierwotnej kwoty zobowiązania i nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów, takich jak prowizja czy oprocentowanie.

Z kolei stali klienci SuperGrosz mogą wnioskować o pożyczkę sięgającą nawet 15 000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi natomiast aż 48 miesięcy, co stanowi rzadkość wśród pozabankowych instytucji finansowych.

Super Grosz opinie Super Grosz
Wypełnij wniosek

Zaplo.pl – przetestuj pożyczkę aż na 30 dni!

Zaplo.pl oferuje szybkie, internetowe pożyczki ratalne. Firma nie wymaga od wnioskodawców żadnych zaświadczeń o aktualnych dochodach. Każdy klient instytucji może pożyczyć od 1000 zł do 10 000 zł na okres od 3 do 36 miesięcy. Minimalne RRSO zobowiązania wynosi natomiast jedynie 78,6%.

W celu uzyskania należności w Zaplo.pl należy w pierwszej kolejności stworzyć indywidualny Profil Klienta na stronie internetowej firmy. Pożyczkobiorca (w wieku 21-75 lat) musi być obywatelem Polski oraz posiadać stały adres zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej. Ponadto, nie może być on wpisany do żadnego z rejestrów dłużników. Wnioskodawca powinien się również wykazać pozytywną historią kredytową oraz mieć własny rachunek w banku.

Zaplo.pl przygotowało również ciekawą ofertę dla nowych klientów. Firma umożliwia bowiem zaciągnięcie pożyczki do 4500 zł i zwrócenie jej w ciągu pierwszych 30 dni okresu kredytowania – całkowicie za darmo i bez żadnych dodatkowych kosztów.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach są możliwe

Przy okazji warto wiedzieć, że Zaplo.pl używa nowoczesnego systemu sprawdzania tożsamości klienta – popularnej usługi Instantor. Dzięki niej, klient nie musi dokonywać standardowego przelewu weryfikacyjnego. Ponadto, wypłata na konto pożyczkodawcy następuje dużo szybciej, niż w przypadku standardowych metod weryfikacji.

Rapida money – szybka pożyczka z gwarantem

Rapida Money to kolejna polska firma, która oferuje atrakcyjne i błyskawiczne pożyczki bez dochodów – dla każdego, kto posiada tzw. gwaranta, czyli poręczyciela kredytu konsumenckiego. W przeciwieństwie do pożyczkobiorcy, gwarant musi się wykazać pozytywną historią kredytową lub posiadać odpowiedni rodzaj nieruchomości, który będzie stanowił długoterminowe zabezpieczenie należności.

Poręczenie pożyczki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wystarczających dochodów do uzyskania zobowiązania i nie mogą się wykazać stosowną wiarygodnością finansową. Gwarantem pożyczki w Rapida Money może zostać każda osoba w wieku 18-75 lat, która posiada stały adres zamieszkania na terenie Polski i nie miała wcześniej problemów z regulowaniem różnego rodzaju należności finansowych. Nie ma przy tym znaczenia, czy poręczycielem zostanie członek rodziny, przyjaciel, czy też jedynie znajomy pożyczkobiorcy.

W Rapida Money możemy uzyskać szybką pożyczkę sięgającą nawet 25 000 zł. Podobnie, jak w przypadku SuperKasa, należność możemy spłacić nawet po 48 miesiącach. Jest to zatem doskonała propozycja dla osób, które potrzebują większej kwoty zobowiązania na dłuższy okres czasu.

Rapida Money opinie Rapida Money
Wypełnij wniosek
Darmowe pożyczki
LendOn
1500 zł / 30 dni
Extraportfel
2000 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Kuki.pl
3000 zł / 30 dni
Miloan
2500 zł / 30 dni
Visset
1000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Polożyczka
1000 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
2000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
2000 zł / 30 dni
Filarum
4000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Lime kredyt
3250 zł / 30 dni
Wonga
1500 zł / 60 dni
Łatwy Kredyt
1500 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni
Modna Pożyczka
2000 zł / 30 dni
Credilo
1600 zł / 30 dni
Chwilówkomat
2000 zł / 30 dni
Soho Credit
1000 zł / 30 dni
Pożyczkomat
1500 zł / 35 dni
freezl
1000 zł / 35 dni
pozyczkodaj
1000 zł / 30 dni
Kasa TAK!
1500 zł / 60 dni
netGotówka
2000 zł / 42 dni

Dodaj komentarz

 ###### ##   ## ########  ###  ##   ## 
##  ## ##   ## ##     ## ##  ##   ## 
##    ##   ## ##    ##  ## ##   ## 
##    ##   ## ######  ##   ## ##   ## 
##    ##   ## ##    ######### ##  ## 
##  ## ##   ## ##    ##   ##  ## ##  
 ######  ####### ##    ##   ##  ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola