Rafał Borkowski, mBank S.A. – wywiad

Jednym z uczestników Kongresu Sektora FinTech 2017 był Rafał Borkowski, zastępca dyrektora marketingu bankowości detalicznej mBank S.A. W wywiadzie opowiedział nam o tym, jak przedstawia się współpraca pomiędzy sektorem Fintech a bankowością oraz o cyfrowych usługach bankowych. Dowiedzieliśmy się, z których z tych usług klienci korzystają najchętniej.

Cyfrowe usługi bankowe

Rafał Borkowski, spytany o świadomość finansową Polaków, uznał, że jest ona coraz wyższa. Teraz z finansami, przede wszystkim z płatnościami, których dokonujemy, spotykamy się niemal codziennie. A co z tematem cyfrowych usług bankowych? Z których klienci korzystają najczęściej? Otóż według naszego rozmówcy, głównie są to podstawowe usługi, tj. sprawdzanie salda oraz przelewy. Obecnie klienci zaczynają korzystać również z tych bardziej skomplikowanych, jak doładowania telefonów, ustawianie limitów kart, przelewy P2P.

Porównywarka kredytów i pożyczek pozabankowych

W wywiadzie z Rafałem Borkowskim poruszyliśmy również temat korzystania z porównywarek kredytów i pożyczek pozabankowych. Według rozmówcy, klienci chętnie korzystają z takich możliwości. Głównie jednak zależy to od klienta, m.in. jakie ma relacje z bankiem. Czy zaczyna poszukiwać kredytu właśnie u siebie, czy jednak zdecyduje się zacząć od porównywarki. Jeżeli zależy komuś na czasie, to zapewne skorzysta z firmy pożyczkowej.

Sektor Fintech a bankowość

Czy istnieje rywalizacja między tymi sektorami? „I tak i nie.” – komentuje Borkowski – „To są klienci, którzy nie rozpoczęli jeszcze swojej przygody z bankiem, czyli nam też jako bankom byłoby ciężko do nich dotrzeć.” – dodaje. Z drugiej strony są również tacy klienci, którzy nie dostali kredytu w banku, ponieważ nie mają dobrej historii kredytowej. Oczywiście są pewne kwestie, na podstawie których klient powinien podjąć decyzję. Mianowicie powinien zastanowić się czy jest mu potrzebny nagły zastrzyk gotówki oraz podliczyć koszty i tym sposobem sprawdzić, która opcja - pożyczka czy kredyt -  będzie dla niego lepsza.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

########  ####### ######## ######## ###### 
##   ## ##   ## ##   ## ##    ##  ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##    ##    
######## ##   ## ######## ######  ###### 
##   ## ##   ## ##    ##       ## 
##   ## ##   ## ##    ##    ##  ## 
########  ####### ##    ######## ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze