Rafał Gibczyński, SOLVEN finance - wywiad

II edycja April Consumer Credit Days miała miejsce 27 i 28 kwietnia 2017 roku, a jej tematem przewodnim był problem zarządzania wierzytelnościami w instytucjach sektora B2C. Wśród zaproszonych gości, oprócz przedstawicieli rynku zarządzania wierzytelnościami, IT oraz bankowości, znalazło się wiele firm pożyczkowych. Jednym z nich był Rafał Gibczyński, prezes zarządu firmy SOLVEN finance, o której unikalność i wyjątkowość spytaliśmy.

Sukces budowany od podstaw

Odpowiedź na - z pozoru proste - pytanie “na czym polega unikalność i niepowtarzalność tej firmy?”  może przysporzyć wielu problemów. Jak sprawić, by produkt był rzeczywiście wyjątkowy? Z odpowiedzią nie miał problemu prezes zarządu firmy SOLVEN finance, Rafał Gibczyński, który z przekonaniem i dumą opowiadał o swojej firmie. Nie bez powodu - jako jedna z dwóch firm pożyczkowych w Polsce działających w sektorze fintech, została od podstaw stworzona bez gotowego know-how, a proces tworzenia firmy został w całości napisany przez ich pomysłodawców.

Przepis na biznes

Rafał Gibczyński zdradził również sprawdzony sposób na efektywne budowanie biznesu, Jak podkreślił, konkurenci którzy chcieliby wejść na rynek pożyczkowy w podobny sposób, powinny być wierne jednej zasadzie - unikać “długu technologicznego”. Głównym celem powinno stać się tworzenie produktu a nie jego próbowanie, a zatem tworzenie dużych procesów zamiast małych, które skutkują budowaniem tego biznesu przez wiele długich lat. Clue całej działalności powinno stać się tworzenie systemów otwartych na nowe integracje, a także dopasowanie się do dynamiki panującej na rynku, co związane jest z coraz częstszymi zmianami legislacyjnymi czy stale rosnącymi potrzebami klientów. Znalezienie zaufanej, dużej grupy klientów stanie się kolejnym krokiem do konkurowania z innymi graczami rynku, którzy korzystają już z zachodnim bądź światowych zespołów know-how.

Rafał Gibczyński – CEO w SOLVEN finance, FINTECH Solutions oraz BeSmart International. Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Darmowe pożyczki
LendOn
1500 zł / 30 dni
MoneyMan
1500 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##  ## ##   ## ######## ####### ######## 
###  ## ##   ##   ## ##   ## ##    
#### ## ##   ##   ##  ##   ## ##    
## ## ## ##   ##  ##  ##   ## ######  
## #### ##   ##  ##   ##   ## ##    
##  ### ##   ## ##   ##   ## ##    
##  ## ####### ######## ####### ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

2.0