Targi Fintech – II edycja już za nami!

Jakich zmian możemy spodziewać się na rynku fintech? Czy można mówić o dalszym rozwoju rynku czy wręcz przeciwnie – jego wyhamowaniu? Jak radzi sobie rynek ubezpieczeń, windykacji i pożyczek we współpracy z fintechami? Te i inne tematy zostały poruszone podczas tegorocznej edycji Targów Usług i Produktów Rynku Fintech, która zebrała ponad 200 uczestników.

Fintech a inne rynki

Podczas tegorocznej edycji Targów Fintech poruszono wiele znaczących tematów w kontekście współpracy fintechów z różnymi sektorami. Podczas paneli rozmawiano m.in. o wpływie fintechów na rozwój banków. Podkreślono także, by nie traktować technologii finansowych jako konkurentów dla sektora bankowego, ale jego nieodłącznego partnera. Poruszono również niełatwą kwestię rynku InsurTech, który ze względu na skomplikowaną ofertę produktową ma spore problemy z przebiciem się.

Ciekawe wnioski wysnuto również na temat internetowych windykacji. To, co zauważyli klienci, to zmiana profilu dłużników. Zauważono zależność, iż osoby, które zadłużają się przez Internet, zdecydowanie bardziej wolą regulować zobowiązania w ten sam sposób, a inne formy kontaktu z dłużnikiem są niemalże bezskuteczne. Podkreślono również brak regulacji prawnych rynku wierzytelności, co znacznie ogranicza jego rozwój.

Panel dyskusyjny podczas drugiej edycji Targów Fintech

Loando podczas Targów Fintech

W warstwę merytoryczną tegorocznej edycji Targów Fintech zaangażowało się również Loando, biorąc udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Maciej Suwik, Co-founder&CTO w Grupie LOANDO (właściciel marki loando.pl i pozyczkaportal.pl) wziął udział w debacie poświęconej fintechom sektora instytucji pożyczkowych. Moderator panelu, Artur Więckowski (ekspert chwilowo.pl) wysunął niebezpieczną tezę, iż „rynek pożyczkowy chyba się zatrzymał i nie ma nic nowego do zaoferowania”. Liczne dane i raporty firm mogłyby to potwierdzić. Z debaty wysnuto jednak wniosek, iż firmy pożyczkowe w znacznym stopniu powinny skupić się na dalszym rozwoju swej oferty produktowej, a największe możliwości sprzedaży upatruje się w produktach kredytowych.

Panel podczas Targów Fintech

W zaciętej debacie na temat fintechów w sektorze bankowych wziął udział również Marcin Sikora, Head of Sales and Marketing w Grupie LOANDO. Podczas panelu szczególną uwagę poświęcono robotyzacji procesów bankowych. Warto zauważyć, że już teraz część procesów obsługiwanych przez roboty jest nadzorowana przez kolejne, co wskazuje na nieuchronność i konieczność tego typu zmian.

Targi Fintech – III edycja?

Targi jak co roku zakończyły się rejsem fintechowym statkiem. Była to doskonała okazja do kontynuowania rozmów na tematy podjęte podczas paneli dyskusyjnych. Imprezę uświetnił również brand hero Loando, Rysiek, który zachęcał gości do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Rysiek Loando uprzyjemniał czas uczestnikom targów fintech

Organizatorzy już dziś zapowiadają i zapraszają do udziału w trzeciej edycji Targów Usług i Produktów Rynku Fintech, która planowana jest na czerwiec przyszłego roku, również we Wrocławiu. Czy kolejna edycja spotkania pobije już i tak, imponujący wynik 200 uczestników i blisko 40 prelegentów, chętnych podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem? Tego dowiemy się już za rok.

„Byliśmy na Targach Fintech już drugi rok z rzędu i kolejny raz spotkanie zaskoczyło nas swą bogatą stroną merytoryczną. Przekazywanie najświeższych informacji z rynku, wyznaczanie kierunków jego rozwój oraz ciekawe i innowacyjne pomysły na akcelerację fintechów to kluczowe założenia Targów. Z ciekawością oczekujemy kolejnej edycji”- komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Ekspres Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni

Dodaj komentarz

######## ######## ###### ######## ##   ## 
  ##  ##    ##  ## ##    ##  ## 
  ##  ##    ##    ##     ## ##  
  ##  ######  ##    ######   ###  
  ##  ##    ##    ##     ## ##  
  ##  ##    ##  ## ##    ##  ## 
  ##  ######## ###### ######## ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze