III Kongres Pośrednictwa Finansowego – relacja

Trzeci Kongres Pośrednictwa Finansowego organizowany przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce odbył się 3 października 2017 r. Była to już trzecia edycja Kongresu, który gromadzi grono eksperckie ze środowiska finansowego. Podobnie jak w poprzednich latach w wydarzeniach konferencji brali udział licznie zgromadzeni przedstawiciele pośrednictwa finansowego, branży pożyczek pozabankowych, sektora bankowego, pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych i naukowcy.

Główne cele Kongresu Pośrednictwa Finansowego

Uczestnicy Kongresu organizowanego przez KPF dzielą się spostrzeżeniami i opiniami na temat stanu sektora pośrednictwa oraz pokrewnych branż. Panele dyskusyjne to platforma wymiany poglądów i doświadczeń uczestników konferencji. Wszystkie wydarzenia służą sformułowaniu tez na temat obecnej i przyszłej działalności sektora finansowego. Prelegenci i inni partycypujący w konferencji dążą do wypracowania rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy jakości biznesowej i etycznej w branży. Aktywny udział w dyskusjach biorą również reprezentanci branż ściśle powiązanych i poniekąd zależnych od pośrednictwa, czyli bankowości, instytucji pożyczkowych, czy towarzystw ubezpieczeniowych. Szeroka reprezentacja różnych środowisk daje bardziej kompleksowy wgląd w stan całego synergicznego segmentu polskiej gospodarki.

Prelegenci i tematyka wystąpień

Uroczyste otwarcie Kongresu wystąpieniem uświetnił Prezes Zarządu KPF Andrzej Roter. Po oficjalnej inauguracji, pierwszy prelegent - Andrzej Rzońca (Przewodniczący Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich) - przedstawił wystąpienie na temat wpływu polityki gospodarczej i makroekonomicznego otoczenia sektora pośrednictwa finansowego na rozwój rynku Consumer Finance i branży Pośrednictwa Finansowego w Polsce. Kolejnymi prelegentami byli Andrzej Czuban (Wiceprezes Zarządu KPF), Sławomir Grzelczak (Wiceprezes BIK Zarządu BIK SA), prof. UEP dr hab. Krzysztof Waliszewski i Małgorzata Morańska (Koordynator ds. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik Prasowy, Prezes Zarządu Fundacji Pramerica, Pramerica Życie TUiR S.A.), która przedstawiła i omówiła wyniki badania “Pramerica Insight - Polacy i Amerykanie o finansach osobistych”.

Po prezentacjach przyszła pora na panel dyskusyjny. Przedmiotem debaty były między innymi: rozwój kanałów dystrybucji banków i firm pożyczkowych, perspektywy współpracy tych instytucji z pośrednictwem finansowym oraz bieżące zagadnienia prawne odnoszące się do sektora pośrednictwa finansowego i inne regulacje dotyczące sektora Consumer Finance. W panelu wzięli udział: Andrzej Reterski (Prezes Zarządu, Dom Finansowy QS S.A.), Krzysztof Opaliński (Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A.), Tymon Zastrzeżyński (współzałożyciel serwisu Pozyczkaportal.pl) Bartłomiej Babicz (Dyrektor Obszaru Bankowości Detalicznej Nest Bank S.A.), Grzegorz Ufnal (Chief Legal Officer, Property Secured Fund S.A.), Bartosz Jamróz (Dyrektor Departamentu Współpracy Biznesowej Euro Bank S.A.) oraz Jarosław Ciszewski (Dyrektor Generalny, Członek Zarządu CBP Poland Sp. z o.o.).

Zwycięzcy konkursu “Laur Pośrednictwa Finansowego

Jak co roku podczas Kongresu wręczone zostały “Laury Pośrednictwa Finansowego”. Wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach. W pierwszej “Bank - kredyty hipoteczne” nagrodę zdobył Bank Zachodni WBK SA. Natomiast Nest Bank zdobył laur w kategorii “Bank - kredyty gotówkowe”.

W dwóch pozostałych najlepsi okazali się: Grupa Generali (“Firma/Towarzystwo Ubezpieczeniowe”) i hapipożyczki (“Instytucja pożyczkowa”).

Goście Kongresu

Podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego Hotel Marriott gościł wielu przedstawicieli branży finansowej. Pośród zaproszonych warto wspomnieć o Marcinie Sikorze - Head of Sales and Marketing grupy Loando. Innym ciekawym gościem konferencji był też Rafał Tomkowicz - Prezes Zarządu Sfera Finansów S.A.

“Spotkania takie jak Kongres Pośrednictwa Finansowego to bardzo cenne platformy wymiany doświadczeń. Nie działamy w próżni i potrzebujemy kooperacji do rozwoju. Kongres jest bardzo istotnym wydarzeniem, nie tylko z powodu merytorycznych wystąpień i dyskusji. Ogromną wartość dodaną stanowi networking i możliwość nawiązania ciekawych kontaktów, z których czerpie się profity długo po zakończeniu konferencji. Tego typu wydarzenia stymulują rozwój całej branży”. - komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 61 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni

Dodaj komentarz

######## #### ###### ######## ######## 
##   ## ## ##  ## ##    ##   ## 
##   ## ## ##    ##    ##   ## 
##   ## ##  ###### ######  ######## 
##   ## ##    ## ##    ##    
##   ## ## ##  ## ##    ##    
######## #### ###### ######## ##    

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze