VI Kongres Sektora Pożyczkowego zakończony

Kongres Sektora Pożyczkowego to największe, organizowane cyklicznie wydarzenie dedykowane pozabankowemu sektorowi pożyczek. W tym roku przypadła jego VI edycja, w której udział wzięli specjaliści z całego kraju. Podczas Kongresu poruszone zostały istotne tematy związane m.in. z rozwojem sektora, czy tendencjami obecnie panującymi na rynku.

Kilka słów o Kongresie  Sektora Pożyczkowego

Na ten rok przypadła VI edycja Kongresu Sektora Pożyczkowego. Jego początki sięgają 2012 roku, a jego głównym tematem jest niezmiennie sektor pożyczek pozabankowych. Kongres jest miejscem otwartej dyskusji, w której uczestnicy mają możliwość wymiany swoich poglądów, doświadczeń, czy rozmowy na temat perspektyw rozwoju sektora pożyczkowego. Jak co roku na wydarzeniu pojawiło się wielu specjalistów z różnych dziedzin. Tegoroczna edycja okazała się być wielkim sukcesem dla organizatorów, ponieważ pobiła swój rekord liczby reprezentowanych branż oraz uczestników. W 2016 roku wydarzenie to zostało uznane za najlepsze przez przedstawicieli branży KSP oraz otrzymało nagrodę Loan Magazine Award.

VI edycja Kongresu Sektora Pożyczkowego odbyła się 25 maja 2017 roku w Warszawie, w Hotelu Marriott.

program wydarzenia

Kongres podzielony został na 4 bloki. Pierwsza część poświęcona była rynkowi pożyczkowemu w Polsce oraz jego perspektywom rozwoju. Mieliśmy okazję posłuchać m.in. Prof. Dariusza Filara, który odpowiadał nam na pytanie, jakiego wzrostu gospodarczego potrzebuje Polska, czy Sławomira Grzelczaka mówiącego na temat tendencji, jakie występują na rynku kredytowym oraz pożyczkowym. Ponadto pod koniec części mieliśmy możliwość wysłuchania komentarzy eksperckich na temat perspektyw rozwoju sektora pożyczkowego.

Tematem drugiego bloku były zmiany regulacyjne dla sektora instytucji pożyczkowych w ujęciu polskim, jak i europejskim. Jakie są szanse i zagrożenia związane z PSD2? Wśród prelegentów usłyszeliśmy m.in. Pawła Bułgaryna, Jacka Wiśniewskiego, Tomasza Ostrowskiego, Piotra Wajszczaka.

Trzeci etap poświęcony był ocenie zdolności kredytowej w sektorze instytucji pożyczkowych. Poruszone zostały m.in. takie tematy, jak optymalizacja kosztów kredytowych, czy rola Big Daty w ocenie zdolności kredytowej. Mogliśmy usłyszeć takich ekspertów, jak Marka Kujawiaka, Bartosza Pundyka, Marka Białkowskiego.

Przewodnim tematem czwartego i zarazem ostatniego już etapu była ocena wizerunku instytucji pożyczkowych oraz rekomendacje na rzecz jego wzmocnienia. Tę kwestię w swoich przemówieniach poruszali m.in. Andrzej Roter, Monika Zakrzewska, Dorota Karczewska, czy Jarosław Ryba.

Rozmowy ze specjalistami z rynku finansowego

Podczas Kongresu prelegenci mieli możliwość udzielenia wywiadów. Mieliśmy przyjemność porozmawiać m.in. ze Sławomirem Grzelczakiem z Biura Informacji Kredytowej o tym, jak według niego obecnie prezentują się tendencje na rynku pożyczkowym oraz kredytowym. Rosną, maleją, a może są stabilne? W rozmowie z Dyrektorem Sprzedaży, CRIF Services Sp. z o. o., Bartoszem Pundykiem, porozmawialiśmy o rozwiązaniu Credit Check. Łukasz Gierczak, Country Manager Quint Group Limited, przybliżył nam temat platformy Mobevo - czym jest, jak działa i do czego służy?

Kongres Sektora Pożyczkowego organizowany jest od 2012 roku, a na temat idei, jaka przyświecała Kongresowi od samego początku, opowiedział nam więcej Prezes Zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Andrzej Roter. Jak sam twierdzi: „Ideą Kongresu pokazanie jest najlepszych doświadczeń, najlepszych praktyk, a jednocześnie danie wszystkim uczestnikom tego rynku platformy do wymiany tychże doświadczeń.”

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 61 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni
Ranking chwilówek - styczeń 2023

Dodaj komentarz

########  ###   ###### ######## ##  ## 
##     ## ##  ##  ## ##    ##  ## 
##    ##  ## ##    ##    ## ##  
######  ##   ## ##    ######  #####  
##    ######### ##    ##    ## ##  
##    ##   ## ##  ## ##    ##  ## 
##    ##   ## ###### ######## ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze