Wywiad z Bartłomiejem Wołoszynem, Senior Territory Account Manager w Oracle

28 listopada na konferencji Warsaw Startups and Fintech Day mieliśmy okazję porozmawiać z Bartłomiejem Wołoszynem, który jest Senior Territory Account Managerem w firmie Oracle, która użyczyła swej siedziby organizatorom wydarzenia, a jednocześnie brała czynny udział w merytorycznej części przedsięwzięcia.

Oracle i blockchain

Nasz rozmówca przedstawił Blockchain Cloud Service, czyli nową usługę typu Platform as a Service firmy Oracle. Na razie jest ona w fazie testów w trybie proof as a concept, ale Bartłomiej Wołoszyn wyraził nadzieję, że niedługo trafi ona również do Polski.

Nowa usługa opiera się na blockchainie Linux Foundation znanym jako Hyperledger Fabric. Oracle ma nadzieję, że ten przyszły blockchain pośredniczący w międzynarodowych rozliczeniach międzybankowych będzie korzystał z chmury Oracle.

Na czym polega działalność Oracle?

Jako kamień węgielny firmy przedstawiciel Oracle wskazał bazę danych, która została stworzona przez przedsiębiorstwo w 1977 roku. Jednak Michał Wołoszyn zwrócił uwagę, że od kilku lat Oracle nastawia się na odchodzenie od tradycyjnych rozwiązań i narzędzi, z których korzystanie polegało na wykupieniu od firmy licencji. Teraz Oracle transferuje swoje systemy HR, czy ERP do kilkunastu serwerowni, które firma  wybudowała na całym świecie. Obecnie aplikacje Oracle oferowane są w modelu usługowym cloud.

Ciekawym rozwiązaniem, jest możliwość przetestowania aplikacji Oracle. Każdy może wejść na stronę  www.cloud.oracle.com/tryit, gdzie sprawdzi, jak działają usługi w chmurze. Co więcej, osoby odwiedzające stronę, dostaną 300 dolarów do wykorzystania podczas badania funkcjonalności usług.

Dodaj komentarz

 ###### ##  ## ###### ######## ##   ## 
##  ## ## ## ##  ## ##    ##   ## 
##     ####  ##    ##    ##   ## 
##     ##  ##    ######  ##   ## 
##     ##  ##    ##    ##   ## 
##  ##  ##  ##  ## ##    ##   ## 
 ######   ##   ###### ######## ####### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze