Wywiad z Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo - Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego

Podczas XIV edycji Kongresu Consumer Finance o wywiad została poproszona Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo - Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego. Mówiła o odpowiedzialnym pożyczaniu oraz odpowiedzialności pożyczkobiorcy. Jej zdaniem, firmy pożyczkowe i banki powinny przejąć część odpowiedzialności za pożyczanie na siebie.

Odpowiedzialne pożyczanie a odpowiedzialność klienta firmy pożyczkowej

Podczas XIV edycji Kongresu Consumer Finance, który miał miejsce w dniach 6-7 grudnia 2018 roku w Centrum Kongresowym w Warszawie, o udzielenie wywiadu została poproszona Izabela Dąbrowska - Antoniak-Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo - Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego. Mówiła ona o odpowiedzialnym pożyczaniu. Pani Dąbrowska - Antoniak stwierdziła, iż odpowiedzialność pożyczania spada w pewnym stopniu na klienta instytucji pozabankowej. To on ma obowiązek dbania o spłatę rat z odsetkami w określonych w umowie terminach.

To również na nim ciążą konsekwencje nieterminowego regulowania zadłużenia. Natomiast z punktu widzenia Rzecznika Finansowego, w opinii Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo - Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego, firmy pożyczkowe i banki powinny przejąć część odpowiedzialności na siebie. Klient nie jest bowiem profesjonalistą. Nie potrafi w dobry sposób wyliczyć wszelkich opłat związanych z zaciąganym zobowiązaniem finansowym. Nie umie również wyczuć zagrożenia napływającego ze strony pożyczek czy kredytów, które zaciąga w momencie kiepskiej sytuacji finansowej.

Odpowiedzialność polskich firm pożyczkowych

Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo - Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego została zapytana o odpowiedzialność polskich firm pożyczkowych w kwestii odpowiedzialnego udzielania pożyczek. Stwierdziła, że z punktu widzenia Rzecznika Finansowego, firmy pożyczkowe nie są instytucjami odpowiedzialnymi, ponieważ zgłaszają się do niego pożyczkobiorcy z problemami pożyczkowymi. Dodała również, że nie docierają do nich zadowoleni klienci firm pożyczkowych, którzy otrzymali pożyczki przyznane na odpowiedzialnych zasadach. Pani Izabela Dąbrowska - Antoniak stwierdziła też, że klienci zaciągają zobowiązania finansowe, o które nawet nie powinni wnioskować.

Dodaj komentarz

##   ## ##  ## ##   ## ######## ###### 
##   ## ## ## ##   ## ##    ##  ## 
##   ##  ####  ##   ## ##    ##    
##   ##  ##  ##   ## ######  ###### 
 ##  ##   ##   ##  ## ##       ## 
 ## ##   ##   ## ##  ##    ##  ## 
  ###    ##    ###  ######## ###### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze