Wywiad z Patrykiem Pietrzakiem, VP International Sales w Kontomatik

Segment FinTech rośnie w siłę. Dowodem tego jest II edycja Fintech Brunch - jednego z najważniejszych wydarzeń z branży. Gościem konferencji był Patryk Pietrzak VP International Sales w Kontomatik. Nasz rozmówca opowiedział jakie czynniki, wpływają na rozwój całego segmentu.

Patryk Pietrzak  -  dyrektywa PSD 2 ma duży wpływ na rozwój branży fintech

Patryk Pietrzak uważa, że sektor fintech zaczyna odgrywać kluczową rolę w gospodarce. Podkreśla również, iż głównym czynnikiem wpływającym na rozwój branży ma dyrektywa PSD2. W związku z tym cały segment bierze czynny udział w dyskusji z EBA ( Europejski Urząd Nadzoru Bankowego) i z Komisją Europejską. Ostateczna wersja dyrektywy wpłynie na działalność firm, które zajmują się agregowaniem danych. Co istotne przepisy mogą ograniczyć działalność i swobodę obrotu na rynku.    

Fintech Brunch - przyjazna, rodzinna atmosfera

Nasz rozmówca jest zwolennikiem kameralnych konferencji. Uważa, że Fintech Brunch to idealne miejsce na spotkanie z kolegami z branży. Dzięki temu, że wszyscy się znają, to panuje luźna i rodzinna atmosfera. Patryk Pietrzak twierdzi, iż takie warunki są idealne do rozmów i wymiany spostrzeżeń na temat rynku.

Dodaj komentarz

######## ##   ## ######## ####### ##  ## 
   ## ##   ##   ## ##   ## ###  ## 
  ##  ##   ##   ##  ##   ## #### ## 
  ##  ##   ##  ##  ##   ## ## ## ## 
 ##   ##   ##  ##   ##   ## ## #### 
 ##   ##   ## ##   ##   ## ##  ### 
######## ####### ######## ####### ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze