Wywiad z Marcinem Sikorą, business consultant Fintek.pl

Drugi FinTech Brunch pozwolił uczestnikom wymienić się opiniami, pomysłami i wizjami na najbliższą przyszłość sektora FinTech. O przewidywane kierunki rozwoju branży w Polsce zapytaliśmy business consultanta Fintek.pl - Marcina Sikorę.

Kierunki i szanse rozwoju sektora FinTech w Polsce

Marcin Sikora to business consultant serwisu Fintek.pl, jednego z organizatorów FinTech Brunchu. Przedstawił nam on swoją wizję na rozwój sektora w Polsce i poza jej granicami. Według Marcina Sikory FinTech Brunch jest jedną z niewielu inicjatyw tego typu i to mimo bardzo silnie rozwiniętego rynku FinTech w kraju. Konferencja aspiruje do pozycji łącznika pomiędzy inwestorami, branżowymi startupami i innymi inicjatywami ze świata finansów.

Fintek.pl planuje w najbliższej przyszłości, być może nawet jeszcze przed końcem bieżącego roku, stworzyć narzędzie, umożliwiające kontakty między inwestorami i startupami. Jak zauważył business consultant Fintek.pl, postępująca ekspansja polskich firm poza rodzimy rynek, rodzi potrzebę stworzenia dogodnych warunków do wsparcia FinTechu znad Wisły. Dlatego też chcą stworzyć formułę szybkich “randek” dla inwestorów w formie 5-minutowych spotkań z wybranymi grupami startupów. Dałoby to szansę młodym, innowacyjnym firmom fintechowym na przedstawienie swoich pomysłów i pozyskanie środków na inwestycje. Jednak Marcin Sikora liczy na to, że tego typu networking będzie okazją, nie tylko do zdobycia środków finansowych, ale również do podjęcia współpracy, która pomoże polskim startupom zdobyć międzynarodowe rynki.

Dodaj komentarz

 ######  ####### ########  ####### ##   ## 
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##  ## 
##    ##   ## ##   ## ##   ##  ## ##  
##  #### ##   ## ##   ## ##   ##  ###  
##  ## ##   ## ##   ## ##   ##  ## ##  
##  ## ##   ## ##   ## ##   ## ##  ## 
 ######  ####### ########  ####### ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze