Wywiad z Marią Belką, prezes zarządu Bit Evil

24 października 2017 r. odbyła się XI już edycja Panelu VIP. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Studenckie Koło Naukowe Inwestor. Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem zarządu start-upu Bit Evil, Marią Belką. W wywiadzie o tym, czy Polska ma szansę zostać Doliną Krzemową oraz o sposobach wspierania młodych przedsiębiorców.

Polska zostanie Doliną Krzemową?

Maria Belka podczas XI Panelu VIP spytana o to, czy Polska ma szansę zostać Doliną Krzemową odpowiada: “Mówiąc "Dolina Krzemowa", mamy na myśli umowny ekosystem, dobrze wygrzany, w którym istnieje network startup-ów, a nie taką odgórnie narzuconą, ich hierarchiczną strukturę.”

Rozmówczyni podczas panelu poruszyła również ważne kwestie dotyczące rozwoju sturt-upów w Polsce. Jaka sama mówi, system ten może zadziać się tylko oddolnie, więc ciężko jest w jakikolwiek sposób na to wpływać. Istnieje jednak kilka sposobów, aby aktywizować młodych przedsiębiorców. Maria Belka w rozmowie podkreśla, że młodzież można wspierać w dążeniu do zakładania swoich firm. Bardzo ważna jest również interakcja pomiędzy młodymi przedsiębiorcami, a ekspertami ‘po fachu’, którzy mogą dzielić się z nimi swoim bogatym i jakże cennym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

##   ## #### ##   ## #### ####### 
 ##  ##  ## ###  ### ## ##   ## 
 ## ##  ## #### #### ## ##   ## 
  ###   ## ## ### ## ## ##   ## 
 ## ##  ## ##   ## ## ## ## ## 
 ##  ##  ## ##   ## ## ##  ## 
##   ## #### ##   ## #### ##### ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze