Wywiad z Marią Belką, prezes zarządu Bit Evil

24 października 2017 r. odbyła się XI już edycja Panelu VIP. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Studenckie Koło Naukowe Inwestor. Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem zarządu start-upu Bit Evil, Marią Belką. W wywiadzie o tym, czy Polska ma szansę zostać Doliną Krzemową oraz o sposobach wspierania młodych przedsiębiorców.

Polska zostanie Doliną Krzemową?

Maria Belka podczas XI Panelu VIP spytana o to, czy Polska ma szansę zostać Doliną Krzemową odpowiada: “Mówiąc "Dolina Krzemowa", mamy na myśli umowny ekosystem, dobrze wygrzany, w którym istnieje network startup-ów, a nie taką odgórnie narzuconą, ich hierarchiczną strukturę.”

Rozmówczyni podczas panelu poruszyła również ważne kwestie dotyczące rozwoju sturt-upów w Polsce. Jaka sama mówi, system ten może zadziać się tylko oddolnie, więc ciężko jest w jakikolwiek sposób na to wpływać. Istnieje jednak kilka sposobów, aby aktywizować młodych przedsiębiorców. Maria Belka w rozmowie podkreśla, że młodzież można wspierać w dążeniu do zakładania swoich firm. Bardzo ważna jest również interakcja pomiędzy młodymi przedsiębiorcami, a ekspertami ‘po fachu’, którzy mogą dzielić się z nimi swoim bogatym i jakże cennym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

##  ## #### ######## ######## ##  ## 
###  ## ##    ## ##    ##  ## 
#### ## ##   ##  ##    ## ##  
## ## ## ##   ##  ######  #####  
## #### ##  ##   ##    ## ##  
##  ### ##  ##   ##    ##  ## 
##  ## #### ######## ######## ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze