XI Panel VIP - czy Polska zostanie Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej?

Łódzka społeczność studencka chce inspirować i zachęcać studentów do podejmowania aktywności poza uczelnią, do przekładania teorii na praktykę. W tym celu studenckie Koło Naukowe Inwestor już od 9 lat organizuje Panel VIP. Młodzi ludzie mają okazję poznawać osobistości ze świata biznesu, osoby pełne pasji, które dzięki swojemu zapałowi i entuzjazmowi osiągnęły sukces. Uczestnicy XI Panelu starali się odpowiedzieć na pytanie: “Czy Polska ma szansę zostać Doliną Krzemową Europy Środkowo-Wschodniej”?

Polska pionierem innowacji w Europie Środkowo Wschodniej?

Temat ten został poruszony podczas debaty, w której wzięło udział trzech znamienitych gości. Każdy z nich wyraził własną opinię i brał czynny udział w dyskusji ze studentami. Aktywizacja młodych ludzi to główny cel projektu, jak powiedział nam Wojciech Sowik z SKN. Jego zdaniem młodzi “mogą osiągnąć sukces, tak jak nasi prelegenci, którzy przybywają na nasz wydział”.

Na pytania uczestników, które pojawiały się podczas debaty, odpowiadała pani Maria Belka z Bit Evil, pan Premier Jan Krzysztof Bielecki oraz pan Tymon Zastrzeżyński Ceo i Co-founder Loando.pl. Dotyczyły nie tylko powstania technopolis nad Wisłą, ale również kwestii związanych z rynkiem startupów.

Rynek startupów rośnie w siłę

Czy Polska daje warunki do rozwoju startupów? Jak się okazuje, na naszym rodzimym rynku młode technologiczne firmy rosną w siłę. Jak wspomagać innowacyjność młodych? Na ten temat wypowiedziała się Maria Belka. Mówi, że należy “wspierać ich w dążeniu do zakładania własnych firm, sprawiać, żeby było to dla nich łatwiejsze, a także umożliwiać im korzystanie z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów po fachu”. I to korzystanie z wiedzy umożliwiają właśnie dyskusje organizowane podczas projektu, którego ostatnia edycja zgromadziła niemal 400 słuchaczy. Tym razem również wielu chętnych chciało poznać zdanie wybitnych specjalistów na temat możliwości Polski do stania się centrum innowacji oraz zaliczenia naszego kraju do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

Darmowe pożyczki
Finbo
5000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

########  ###  ##   ## ##  ## ######## 
   ##  ## ##  ##   ## ## ## ##   ## 
  ##  ##  ## ##   ##  ####  ##   ## 
  ##  ##   ## ##   ##  ##  ##   ## 
 ##   ######### ##  ##   ##  ##   ## 
 ##   ##   ##  ## ##   ##  ##   ## 
######## ##   ##  ###    ##  ######## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze