XIII Kongres Consumer Finance już za nami!
7 i 8 grudnia to ważne dni dla reprezentantów sektora consumer finance. W tych dniach odbył się XIII Kongres Consumer Finance, który zgromadził w warszawskim Centrum Giełdowym miłośników finansów i technologii. Dzięki wspomnianemu wydarzeniu mogliśmy się bliżej przyjrzeć aktualnym problemom rynku i dowiedzieć, co czeka nas w przyszłości w związku z jego ciągłym rozwojem.
Tematyka XIII Kongresu Consumer Finance
Tegoroczna edycja Kongresu Consumer Finance poświęcona została rynkowi finansowemu oraz przesłankom dotyczącym jego rozwoju. Zgromadzeni mieli okazję zgłębić wiedzę na temat sektora consumer finance oraz dowiedzieć się, co w związku z nowymi technologiami czeka nas w przyszłości. Ponadto spotkanie zaowocowało w liczne rozmowy, których główną tematyką stała się przyszłość transakcji gotówkowych na europejskim i światowym rynku. Dzięki otwartości spotkania, każdy z uczestników mógł wyrazić swoje zdanie na temat stanu sektora finansowego oraz branż mu sąsiadujących. O celu spotkania opowiedziała nam Elżbieta Marquardt z Gdańskiej Akademii Bankowej.
Wydarzenie z licznymi prelekcjami
Prelekcje prowadzone podczas XIII Kongresu Consumer Finance prowadzone były zarówno przez polskich, jak i zagranicznych gości. Czwartkowe spotkanie otworzyli:
- Mariusz Cholewa (Prezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej),
- Leszek Pawłowicz (Dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej)
- Andrzej Roter (Prezes Zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce).
Nad wystąpieniem dotyczącym Consumer Finance 2020 czuwała Marta Penczar - Dyrektor Obszaru Badawczego: Bankowość i Rynki Finansowe, związana także z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową. W panelu uczestniczyli:
- Łukasz Bystrzyński (Partner PwC),
- Wojciech Rybak (Członek Zarządu Bank Millennium),
- Andrzej Sieradz (niezależny ekspert),
- Ovais Siddiqui (Prezes Zarządu Aasa Polska).
Drugie wystąpienie, które odbyło się po krótkiej przerwie, dotyczyło digitalizacji i nowych technologii. W temat wprowadził nas Paweł Jakubik - Członek Zarządu Microsoft. Moderatorem prelekcji był Bartosz Turek (Analityk Open Finance). W związku z poruszanym tematem głos zabrali liczni eksperci. Dzień zakończył się uroczystym bankietem.
Program drugiego dnia Kongresu Consumer Finance
Drugi dzień spotkania obfitował w prelekcje. Pierwsza dotyczyła otoczenia prawnego sektora consumer finance i jego wpływu na uczestników rynku. Wprowadzenie do wystąpienia należało do Marcina Czugana - Wiceprezesa Zarządu Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Do panelistów należeli:
- Alicja Kopeć (Członek Zarządu Provident Polska),
- Tomasz Ostrowski (Adwokat, doradca prawny ERIF Biura Informacji Gospodarczej),
- Paweł Pawlukiewicz (Radca Prawny, Dyrektor Działu Prawnego, Członek Zarządu Aasa Polska),
- Mirosława Szakun (Doradca prawny związany z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce).
Nad przebiegiem rozmowy czuwał Jacek Wiśniewski - radca prawny. Podsumowaniem prelekcji był komentarz Jarosława Boguszyńskiego, Dyrektora Biura Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Do kolejnego przemówienia, które dotyczyło Rynku consumer finance i jego klientów, wystąpienie wprowadzające wygłosili Sławomir Grzelczak (Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej oraz Prezes Zarządu BIGInfoMonitor), a także Andrzej Reterski (Prezes Zarządu Domu Finansowego QS). Moderatorem rozmowy był Łukasz Bystrzyński (Partner PwC), a panelistami byli m.in.: Sławomir Grzelczak (Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej, Prezes Zarządu BIGInfoMonitor), Adam Kuszyk (Prezes Zarządu Capital Service), z którym mieliśmy okazję porozmawiać poza panelem dyskusyjnym, Andrzej Reterski (Prezes Zarządu Domu Finansowego QS) oraz Edyta Szymczak (Prezes Zarządu ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.). Na temat biznesu odpowiedzialnie zrównoważonego opowiedział Mario Everardo Zamarripa Gonzalez (Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestia). O PPK, nowym modelu oszczędzania w III filarze, mówiła Katarzyna Urbańska (Wicedyrektor do spraw regulacji usług finansowych PwC). Komentarz do sprawy wygłosiła Małgorzata Rusewicz (Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych).
Przyszłość rynku consumer finance oczami ekspertów
Kongres Consumer Finance skupił się na wielu ważnych zagadnieniach dotyczących rynku consumer finance oraz jego rozwoju. Dzięki analizie wszelkich kluczowych elementów składających się na owy rynek, zgromadzeni mogli uzyskać wiedzę, która pozwoli im śmielej patrzeć w przyszłość finansów i technologii. Polski sektor finansów przeanalizowali specjaliści, którzy jednoznacznie orzekli, iż rozwój technologii daje konsumentom wygodę i to ona będzie miała pierwszeństwo podczas kolejnych etapów rozwoju tego sektora. Specjaliści zapewnili, że gospodarka zmierza w dobrym kierunku i niebawem osiągniemy pożądany wygląd rynku consumer finance w Polsce.
Kongres Consumer Finance ważnym wydarzeniem dla osób związanym z rynkiem consumer finance
Kongres Consumer Finance jest ważnym wydarzeniem dla osób związanych z rynkiem, a przede wszystkim przedsiębiorców. Wszelkie instytucje z sektora finansowego oraz osoby prywatne, które uczestniczyły w spotkaniu, pozyskały wiedzę na temat wpływu digitalizacji i nowych technologii na biznes consumer finance. Nieobcy stał się także nowy model oszczędzania w III filarze (PPK).
Do współorganizatorów wydarzenia należą Gdańska Akademia Bankowa wraz z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Pośród medialnych parterów Kongresu Consumer Finance znajdują się Loando.pl, Pozyczkaportal.pl, Centrum Prasowe, Dziennik Gazeta Prawna, Obserwator Finansowy, Cashless.pl, Forsal.pl, Bankier.pl, Wprost, FranczyzaBanku.pl, Outsorcing&More, a także OutsorcingPortal, Qbusiness.pl, ThinkThankMagazyn, proMeritum i nienieodpowiedzialni.pl.
Dodaj komentarz
Komentarze