Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2020


W związku z obecną sytuacją w kraju banki muszą przygotować się na zmiany w zachowaniach konsumentów. Jak w związku z tym ukształtowała się ich oferta? Czy któryś z nich szybko dostosował się do zmian i przedstawił produkt odpowiadający nowym potrzebom klientów?
1.
Dodaj do porównania

Citi Handlowy

2.
Dodaj do porównania

Alior Bank

3.
Dodaj do porównania

Santander Bank Polska

4.
Dodaj do porównania

Oney Bank

5.
Dodaj do porównania

BNP Paribas

6.
Dodaj do porównania

PKO BP

7.
Dodaj do porównania

Credit Agricole

8.
Dodaj do porównania

T-mobile Usługi Bankowe

Pierwsze miejsce kwietniowego zestawienia należy do CitiBank

Na pierwszym miejscu w rankingu kredytów gotówkowych znalazł się CitiBank. Oferuje on swoim klientom finansowanie w wysokości od 1 000 do 150 000 zł. Elastyczna pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel. Bank nie sprawdzi, na co przeznaczyliśmy pieniądze. Najważniejsze jest to, abyśmy zwrócili je pożyczkodawcy na czas. Mamy na to aż 96 miesięcy.

Elastyczna pożyczka gotówkowa ma niskie oprocentowanie, które wynosi 5,97%. Bank umożliwia połączenie kredytu gotówkowego z innymi innowacyjnymi produktami. Klienci CitiBank mogą otworzyć konto bankowe czy skorzystać z karty kredytowej. Kredytodawca oferuje również możliwość ubezpieczenia swoich oszczędności czy zdrowia i życia.

Alior Bank na drugim miejscu

Bardzo wysoką pozycję zajął Alior Bank. To instytucja z tradycjami, która stawia na zadowolenie klientów. W ramach oferty banku możemy uzyskać kredyt gotówkowy już od 18 roku życia. To świetna wiadomość dla osób młodych, które potrzebują dużego zastrzyku gotówki. Kredyt w Alior Bank wynosi maksymalnie 200 000 zł. Klient ma na jego spłatę od 2 do 5 lat. RRSO zobowiązania wynosi 13,7 proc.

Alior Bank cechują niskie koszty usług bankowych, a także możliwość zarządzania swoimi finansami online. Bank kieruje do klientów ofertę ubezpieczeniową, oszczędnościową czy inwestycyjną. Kredytobiorcy mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji. Należy jednak pamiętać, że są one ograniczone czasowo.

Podium zamyka Santander Bank Polska

Szukasz kredytu gotówkowego na wysoką kwotę? Santander Bank Polska przychodzi z pomocą. W ofercie instytucji znajduje się konkurencyjny kredyt gotówkowy. Jego wysokość to aż 300 000 zł. Okres kredytowania w przypadku tego finansowania wynosi 10 lat. Obecni klienci banku mogą złożyć wniosek kredytowy całkowicie online, a także skorzystać z promocji kredytu gotówkowego całkowicie bez prowizji.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska, należy mieć ukończone 18 lat, a także mieć zdolność do czynności prawnych. Dla banku ważne jest również posiadanie stałego zatrudnienia oraz otrzymywanie w ramach niego wynagrodzenia (muszą to być dochody uzyskiwane w Polsce). Po zebraniu informacji kredytodawca ocenia nasz scoring BIK, a także wydaje decyzję. O kredyt gotówkowy możemy wnioskować na trzy sposoby: online, telefonicznie, a także w oddziale banku.

Tuż pod podium uplasowała się firma Smartney

Smartney, mimo że udostępnia kredyt tylko do 60 000 zł, nadal wzbudza zainteresowanie wśród klientów. Dlaczego? Ponieważ oferuje swoje usługi całkowicie przez internet. O dodatkowe pieniądze możemy wnioskować z telefonu, tabletu czy komputera. Klientami firmy mogą być osoby w wieku od 25 do 70 lat. Ich obowiązkiem jest posiadanie podstawowego rachunku bankowego. Nie służy on jednak do weryfikacji wypłacalności (tak jak ma to miejsce w przypadku np. pożyczek). Smartney zdolność kredytową klientów sprawdza za pomocą usług na urządzenia elektroniczne.

Smartney współpracuje z systemem szybkich przelewów DotPay, który gwarantuje wypłatę środków oraz zaksięgowanie ich w kilka minut na rachunku odbiorcy (najpóźniej w ciągu 30 minut). Firma umożliwia wcześniejszą spłatę pożyczki (okres kredytowania w Smartney wynosi od 12 do 60 miesięcy).

Piąte miejsce? Kasa Stefczyka!

W rankingu kredytów gotówkowych kwietnia nie mogło zabraknąć firmy z tradycjami. Kasa Stefczyka działa na rynku nieprzerwanie od 1993 roku. Oferuje swoim klientom konta, lokaty, ubezpieczenia, a także pożyczki. To właśnie pożyczka gotówkowa od Kasy Stefczyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszystko dzięki wysokiej kwocie kredytu, która wynosi od 1 000 do 200 000 zł. Jej rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 20,79 proc. Finansowanie udzielane jest z niską prowizją i jasnymi zasadami.

Aby otrzymać kredyt, należy wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na telefon konsultanta. Podczas rozmowy ekspert zada kilka pytań związanych z obecną sytuacją finansową. Odpowiedzi na pytania pomogą wstępnie oszacować zdolność kredytową, dzięki czemu decyzja kredytowa zapadnie znacznie szybciej. Ostatnim krokiem jest złożenie podpisu na dokumentach (w tym celu należy udać się do najbliższej placówki firmy).

Bank odmówił kredytu? Weź pożyczkę przez internet

Banki oferujące kredyty gotówkowe bardzo dokładnie analizują zdolność kredytową swoich klientów. W wielu przypadkach zła historia kredytowa oznacza odrzucenie wniosku. Nie warto jednak w takiej sytuacji rezygnować z uzyskania dodatkowego zastrzyku gotówki. Na rynku dostępne są atrakcyjne i bezpieczne pożyczki ratalne, a także chwilówki. Znajdziemy je w rankingu pożyczek ratalnych oraz rankingu chwilówek. Warto przejrzeć zamieszczone w nich oferty, ponieważ zostały one wybrane przez klientów rynku finansowego.

Polacy w oczekiwaniu na kryzys przestali tak chętnie sięgać po wysokokwotowe zobowiązania finansowe. Zadaniem banków jest dostosowanie się do obecnej sytuacji, zarówno zmieniając swoje produkty jak i umożliwiając wnioskowanie o nie całkowicie online. W rankingu premiowaliśmy właśnie takie kredyty i przypuszczamy, że to one będą w stanie wywalczyć większą część kurczącego się rynku kredytowego. - sytuację skomentował Maciej Suwik, ekspert portalu Loando.pl