Kredyt konsolidacyjny - PKO, Alior, Citi, Santander Consumer

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Najprościej mówiąc to połączenie kilku zobowiązań w jedno. Dzięki temu klient płaci co miesiąc tylko jedną ratę w jednym miejscu, zamiast spłacać kilka rat na mniejsze kwoty w różnych bankach i instytucjach pozabankowych. Pojedyncza rata jest dodatkowo mniejsza niż suma kilku niepołączonych. W ten sposób klient nie martwi się o brak pieniędzy na spłaty. Kredyt konsolidacyjny ma swoje wady, ale potrafi skutecznie odciążyć domowy budżet. Sprawdź oferty konsolidacji i dowiedz się, gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny - PKO, Alior, Citi, Santander Consumer
1.
Zobacz
(2)
2.
Zobacz
(3)
3.
Zobacz
(12)
Zobacz cały Ranking kredytów gotówkowych - maj 2024
 1. Kredyt konsolidacyjny - gdzie go najłatwiej dostać?
 2. Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku
 3. Kredyt konsolidacyjny w Citi Banku
 4. Kredyt konsolidacyjny w Santander Consumer Bank
 5. Co to jest kredyt konsolidacyjny?
 6. Na czym polega kredyt celowy na spłatę innych zobowiązań?
 7. Koszty kredytu konsolidacyjnego
 8. Czy warto brać kredyt celowy na spłatę innych zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny - PKO, BNP Paribas i T-Mobile

Kredyt konsolidacyjny jest formą kredytu gotówkowego. Istotą konsolidacji jest połączenie kilku produktów kredytowych w jeden. Kredytobiorca, który decyduje się na połączenie wielu rat w jedną, zwykle obniża koszty związane z zadłużeniem.  Gdzie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny? Wystarczy porównać oferty sprawdzonych kredytów konsolidacyjnych i dopasować produkt do swoich potrzeb.

Bank Weź kredyt Kwota (zł) Czas spłaty RRSO (proc.)
AliorBank Weź kredyt maks. 200 000 do 10 lat 10,46
Citi Bank Weź kredyt maks. 150 000 do 120 rat 9,34
Santander Consumer Bank Weź kredyt maks. 50 000 do 120 rat 20,76
PKO BP Weź kredyt maks. 120 000 do 120 rat 10,59
BNP Paribas Weź kredyt maks. 200 000 do 120 rat 9,37
T-Mobile Usługi Bankowe Weź kredyt maks. 200 000 do 120 rat 16,52

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

Alior Bank oferuje klientom kredyt o maksymalnej wysokości 200 000 zł. Czas, jaki dostajemy na spłatę, wynosi maksymalnie 10 lat. Aby wziąć ten kredyt, należy wypełnić formularz na stronie internetowej kredytodawcy, a następnie poczekać na telefon od konsultanta. Z reguły nie trzeba czekać długo. Wszystkie formalności załatwia się przez telefon - nie trzeba nawet wychodzić z domu. Po podpisaniu umowy klient otrzymuje pieniądze na wskazane przez siebie konto. Produktami towarzyszącymi - jeśli ktoś chce dostać dodatkowe produkty finansowe na preferencyjnych warunkach - są: limit odnawialny oraz Konto Jakże Osobiste.

Alior Bank gwarantuje wypłatę środków nawet w ciągu jednego dnia roboczego od daty zawarcia umowy. Instytucja zapewnia możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów oraz akceptację różnych źródeł dochodu. To oznacza, że nie trzeba mieć umowy o pracę, aby dostać kredyt konsolidacyjny w Alior Banku. Konsolidacja w Alior Banku - podsumowanie:

 • Kredyt bez wychodzenia z domu - wystarczy rozmowa telefoniczna.
 • Akceptacja różnych źródeł dochodu. Kredyt bez umowy o pracę.
 • Wypłata środków już w jeden dzień od podpisania umowy.
 • Bez prowizji. Kosztem kredytu jest samo oprocentowanie.
 • Do 200 tys. złotych i na nawet 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny w Citi Banku

W Citi Handlowym funkcjonuje produkt, który nazywany jest “pożyczką konsolidacyjną”. Niezależnie od nazewnictwa jest to typowa konsolidacja. Decyzja kredytowa wydawana jest nawet w godzinę od złożenia wniosku. Bank zapewnia klientom minimum formalności. Jeśli już posiadamy jakiś kredyt w tym banku, to możliwe jest udzielenie pożyczki nawet bez dokumentów dochodowych. W każdej chwili można dobrać dodatkowe środki do tego kredytu konsolidacyjnego lub spłacić całą kwotę zobowiązania wcześniej bez dodatkowych kosztów.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego w Citi wynosi 150 000 zł. Kredyt zwraca się w 120 równych ratach, ale można je nadpłacać w porozumieniu z bankiem. Można także wykupić ubezpieczenie kredytu “bezpieczne raty”, co zabezpiecza spłatę pożyczki na wypadek śmierci lub czasowej niezdolności do pracy. Czym charakteryzuje się kredyt konsolidacyjny w Citi?

 • Kredyt na oprocentowanie zmienne.
 • Decyzja kredytowa i zawarcie umowy możliwe bez wychodzenia z domu.
 • Bez zaświadczenia od pracodawcy. Wystarczy wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące.
 • Atrakcyjne warunki finansowe. RRSO wynosi zaledwie 9,34.
 • Długi okres kredytowania, wynoszący do 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny w Santander Consumer Bank

Oferta dostępna dla stałych i nowych klientów Santander Consumer Banku. Pozwala na połączenie w jeden kredyt takich zobowiązań jak:

 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt konsumencki,
 • zadłużenie z karty kredytowej,
 • limit w ROR,
 • kredyt samochodowy,
 • kredyt hipoteczny.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego w Santander Consumer Bank wynosi 50 tys. zł. W porównaniu do poprzednich ofert nie jest to wiele, jednak w tym banku stosunkowo łatwo jest dostać kredyt. Spłacanie rat jest o tyle proste, że bank gwarantuje SMS-owe przypomnienia o nadchoidzącej dacie spłaty, a także wysokości raty. Aby dostać kredyt, należy udać się osobiście do oddziału bank. Wymagane dokumenty to dowód osobisty oraz dokumenty dotyczące już posiadanych zobowiązań. Jak wygląda konsolidacja w Santanderze w podsumowaniu?

 • Kredyt bez zabezpieczeń i poręczeń.
 • Możliwość przeniesieniaróżnych zobowiązań, w tym karty kredytowej czy pożyczki hipotecznej.
 • Oprócz spłaty kredytów dodatkowa gotówka do ręki.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy. Wszystkie zobowiązania w jednym miejscu.
 • Oferta dla obecnych klientów banku.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

To jeden z rodzajów kredytów bankowych - zobowiązanie, które inaczej nazywamy kredytem celowym na spłatę innych zobowiązań. Oznacza połączenie kilku innych długów - niezależnie od tego, z jakiego pochodzą źródła - w jeden kredyt. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowy i hipoteczny. Oba pozwalają na mocne odciążenie domowego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w banku lub w firmie pożyczkowej. Różnica polega na tym, że banki mają dedykowaną ofertę kredytów konsolidacyjnych, a firmy pożyczkowe oferują pożyczki gotówkowe na dowolny cel. A tym celem może być właśnie konsolidacja.

Niektóre banku oferują specjalne poromocje. Przykładowo, jeśli otwierając konto bankowe w danym banku weźmiemy także kredyt konsolidacyjnym to koszty tego zobowiązania mogą być mniejsze.

Na czym polega kredyt celowy na spłatę innych zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny pozwala na poprawę historii kredytowej w przypadku, gdy wcześniej spóźnialiśmy się ze spłatą rat. Konsolidacji można dokonać na dwa sposoby:

 1. Samodzielnie.
 2. Z pomocą banku (wybierając konkretną ofertę kredytu konsolidacyjnego).

Samodzielna konsolidacja kredytów i pożyczek polega na wzięciu kredytu na dowolny cel, a następnie spłacie (za pomocą tych środków) wszystkich posiadanych długów. Dostępne dla większości osób kredyty gotówkowe często wykorzystywane są właśnie jako samodzielne łączenie wszystkich zobowiązań w jedno. Jeśli decydujemy się na konsolidację za pomocą oferty bankowej, to wtedy podajemy przedstawicielowi banku dane niezbędne do spłaty naszych długów. Bank spłaca jest “za nas”, a my otrzymujemy nowe zobowiązanie w instytucji na umówionych wcześniej warunkach.

Koszty kredytu konsolidacyjnego

Na koszt kredytu konsolidacyjnego składają się standardowe koszty zobowiązania oraz wysokość już posiadanych długów. Jeśli mamy niekorzystną historię kredytową, to bank może zaproponować nam nieco gorszą ofertę - czyli w ramach zmniejszania ryzyka kredytowego można zwiększyć nam koszty kredytu konsolidacyjnego. Jakie koszty poniesiemy, decydując się na konsolidację? Będziemy musieli wziąć pod uwagę:

 • wysokość wszystkich konsolidowanych kredytów i pożyczek,
 • wysokość prowizji dla banku,
 • wysokość RRSO,
 • oprocentowanie kredytu,
 • koszt ubezpieczenia kredytu.

Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, ale chroni konsumenta przed sytuacjami, w których nie będzie w stanie spłacać zobowiązania. Jego koszt jest wliczany w comiesięczne raty i w większości przypadków jest praktycznie niezauważalny. Z kolei prowizja za udzielenie kredytu jest jednorazowym kosztem.

Ważne! Jeśli nie będziemy spłacać rat zgodnie z ustalonymi z bankiem terminami, to musimy się liczyć z dodatkowym kosztem za opóźnienia w spłacie.

Kalkulator rat

Podaj informacje o kredytach do konsolidacji:

Parametry kredytu konsolidacyjnego:

 

Czy warto brać kredyt celowy na spłatę innych zobowiązań?

Wszystko zależy od potrzeb. Konsolidacja może uratować nas od poważnych problemów finansowych, zwłaszcza jeśli decydujemy się na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Jednocześnie konsekwencją połączenia zobowiązań jest znaczne wydłużenie okresu kredytowania. Przyjrzyjmy się wszystkim aspektom konsolidacji!

Zalety kredytu konsolidacyjnego:

 • Pozwala zamienić kilka rat na jedną, płaconą w jednym miejscu, zazwyczaj banku. Dzięki temu nie trzeba obawiać się sytuacji, w której zapomnimy spłacić któreś z posiadanych zobowiązań (o jednym długu łatwiej pamiętać).
 • Ratuje posiadacza zbyt wielu kredytów przed spiralą zadłużenia. To sytuacja, w której bierze się kolejne pomniejsze pożyczki, aby spłacić te już posiadane, ale przez to zadłużenie cały czas wzrasta w szybkim tempie - i w pewnym momencie klient nie jest w stanie go dalej spłacać.
 • Pozwala na poprawę historii kredytowej, jeśli w przeszłości mieliśmy opóźnienia w spłacie, bo brakowało nam środków.
 • W perspektywie miesięcznej płacimy znacznie mniej, ponieważ rata jest tak dopasowana, aby jej wysokość była mniejsza niż ogólna suma wcześniej spłacanych miesięcznie rat.
 • Komfort psychiczny - konsolidacja daje wrażenie panowania nad wydatkami i nie stawia klienta w sytuacji, w której po spłacie wszystkich rat orientuje się, że zostało mu niewiele pensji dla siebie.

Wady kredytu konsolidacyjnego:

 • Ogólna koszt kredytu konsolidacyjnego jest większy niż suma kosztów wszystkich mniejszych zobowiązań.
 • Dłużej wychodzimy z długów - konsolidacja wydłuża termin spłaty.
 • Konsolidacja wiąże się z dodatkowymi opłatami (wliczonymi w raty, więc w teorii niezauważalnymi), takimi jak prowizja za udzielenie kredytu.

Jeśli zależy nam na szybkiej spłacie zobowiązań i jesteśmy na tyle dobrze zorganizowani, że pamiętanie o wszystkich ratach nie sprawia nam problemu, to możemy odpuścić sobie konsolidację. Jeżeli jednak wzięliśmy za dużo pożyczek i ledwo łączymy koniec z końcem po spłatach rat, to warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Zawsze można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego i zapytać go o opłacalność konsolidacji w naszej sytuacji.

kredyt gotówkowy porady

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Zastanawiasz się, czy zarabiasz wystarczająco dużo...

Pierwszy kredyt – jak dostać kredyt gotówkowy po raz pierwszy?

Młodzi ludzie w wieku 18-35 lat coraz częściej zgłaszają...

Kredyt bez prowizji – w którym banku?

Oferta kredytu bez prowizji wydaje ci się zbyt piękna,...

Dodaj komentarz

##  ## ##   ## ###### ##  ## ##   ## 
##  ## ##   ## ##  ## ## ##  ##  ## 
## ##  ##   ## ##     ####   ## ##  
#####  ##   ## ##     ##    ###  
## ##  ##   ## ##     ##   ## ##  
##  ## ##   ## ##  ##  ##   ##  ## 
##  ## #######  ######   ##  ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Ciacho 2021-02-06 12:19:47 #5553
Oczywiście, że SANTANDER. To jest bank, który nikogo nie dyskredytuje. Kredyty udzielane sa na bardzo dobrych zasadach. Moim zdaniem jedna z najlepszych ofert na rynku. Polecam serdecznie.
Odpowiedz