Pożyczka bez pracy - czy to możliwe?

Pożyczka bez pracy? Pożyczkodawcy nie udzielają zastrzyku gotówki osobom bez stałego źródła dochodów. Nie musi być nim wynagrodzenie - akceptują również świadczenia rodzinne i alimenty. Jednak nie każdy posiada jakiekolwiek źródło utrzymania. Kiedy stracimy pracę, musimy szukać innych sposobów na zasilenie budżetu. Chociaż według danych GUS poziom bezrobocia cały czas spada, w każdej chwili można stracić zatrudnienie. Jak w takiej sytuacji pomóc swoim finansom?

Pożyczka bez pracy? To nie takie proste

Stałe źródło dochodów kluczowym kryterium dla pożyczkodawców

Kiedy tracimy pracę, tracimy również wynagrodzenie, najważniejsze źródło stabilności finansowej, a wraz z nim poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie, jeżeli jako jedyni utrzymywaliśmy rodzinę i teraz boimy się, że brak stałych dochodów wykluczy nas z możliwości starania się o zastrzyk gotówki. Chociaż instytucje pozabankowe minimalizują formalności i stawiają pożyczkobiorcom naprawdę niewygórowane wymogi, muszą mieć pewność naszej zdolności kredytowej. A źródło i wysokość pensji jest jednym z czynników, które mają priorytetowe znaczenie dla wiarygodności finansowej.

Umowa o pracę nie jest dla pożyczkodawcy jedynym źródłem udokumentowanego dochodu, na podstawie którego może przyjąć naszą aplikację o pożyczkę.

Pozostałe źródła dochodu akceptowalne przez pożyczkodawców to:

Co zrobić, kiedy nie mamy pracy ani innych świadczeń aprobowanych przez firmy z sektora pozabankowego? Praca bez umowy, czyli praca na czarno albo praca za granicą bez stosownych dokumentów potwierdzających zatrudnienie, nie jest tutaj żadnym rozwiązaniem.

Pożyczka dla zadłużonych remedium dla osób bezrobotnych?

Osoby bezrobotne nie mogą liczyć na pożyczki dla zadłużonych. Tak samo jak przy pożyczce na dowód, instytucje pozabankowe wyliczają zdolność kredytową. Wymagają też zabezpieczenia w postaci gwaranta (Rapida Money) albo samochodu pod zastaw (Autokapital.pl). Dodatkowo pożyczkobiorca musi wykazać zdolność do pokrycia miesięcznej raty. Negatywna historia kredytowa nie przekreśla naszych szans. Warto też zastanowić się nad tzw. chwilówką  bez BIK. W tego typu produktach nie są sprawdzane rejestry.  

Z tego względu pierwszym krokiem powinno być zawsze znalezienie nowej pracy. Nie jest to proste, dlatego przygotuj praktyczny plan działania.

Kredyt konsolidacyjny tylko z zaświadczeniem o zatrudnieniu

Kredyt konsolidacyjny może pomóc nam wyjść ze spirali zadłużenia. Spirala zadłużenia jest realnym zagrożeniem kiedy nierozsądnie zaciągamy kredyty, ponieważ wydaje nam się, że będziemy w stanie je spłacić. W razie utraty pracy, narastające długi stają się ogromnym problemem. Ale czy kredyt konsolidacyjny jest dla wszystkich? 80% Polaków wie, czym jest kredyt konsolidacyjny, zatem na pewno zdaje sobie sprawę również z tego, że osoby bezrobotne go nie dostaną. Instytucje finansowe jasno i czytelnie przedstawiają wymogi stawiane osobom, które chcą starać się o konsolidację zobowiązań finansowych.

Tylko ze stałym dochodem możesz skonsolidować długi

Konsolidacja nie dojdzie do skutku, kiedy:

 • mamy zaległości w spłatach zobowiązań,
 • nie posiadamy stałego dochodu!

Ponadto, banki konsolidują jedynie zobowiązania znajdujące się w rejestrach Biura Informacji Kredytowej i nie zawsze chętnie podchodzą do konsolidacji chwilówek. Konsolidację pożyczek oferują też niektóre instytucje pozabankowe, ale tak samo jak banki – wymagają zaświadczeń o zatrudnieniu. Dlatego musimy znaleźć pracę albo założyć firmę i rozkręcić własny biznes.

Jak znaleźć nową pracę?

 1. Nie załamuj się - zacznij działać. To najlepszy moment, aby zainwestować w siebie, poprawić swoje kwalifikacje i zdobyć nowe umiejętności. Przygotuj atrakcyjne CV i jak najszybciej zacznij je rozsyłać.
 2. Jeśli masz zabezpieczenie finansowe, skup się na ofertach, które faktycznie cię interesują. Nie aplikuj do firm, w których nie chcesz pracować. Tylko 6% dorosłej populacji Polaków ma satysfakcjonującą, regularną pracę. Z tym wynikiem zajmujemy 10. pozycję w Europie[1]. Kiedy twoja sytuacja finansowa nie jest najlepsza, znajdź tymczasowe zajęcie, a w międzyczasie rozglądaj się za lepszym stanowiskiem.
 3. Do czasu znalezienia nowej pracy, ogranicz wydatki.
 4. Pytaj wśród znajomych, może słyszeli o interesującym cię stanowisku? Stwórz sieć kontaktów i nawiązuj nowe znajomości - internet jest w tym bardzo pomocny. Informuj, że szukasz pracy i nie zapomnij podziękować za każdą podpowiedź i namiary na firmy,
 5. Na rozmowie kwalifikacyjnej pokaż się z najlepszej strony. Nie poddawaj się, wkrótce znajdziesz nowe zatrudnienie!

Pożyczka na dowód – dla klientów indywidualnych i dla firm

Jeśli mamy pomysł na działalność, samozatrudnienie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że uchwalona Konstytucja Biznesu sprzyja przedsiębiorcom. Z własną firmą bez problemu weźmiemy pożyczkę na dowód i rozkręcimy swoją działalność, a wniosek możemy złożyć np. w firmie Aasa dla Biznesu. Proste warunki zachęcają do wnioskowania o pieniądze na start i na rozwój firmy.

Pożyczka bez źródła dochodu nie jest możliwa, ale sposobów zarobkowania jest wiele. Znajdź własną drogę do kariery i korzystaj z szybkich pożyczek online, które pomagają realizować plany, i marzenia. Najlepsze oferty znajdziesz w rankingach chwilówek i rankingach pożyczek ratalnych. Przekonaj się sam, jak proste jest pożyczanie. Pamiętaj! Zazwyczaj arunkiem jest posiadanie stałego źródła dochodów, dlatego jeśli straciłeś pracę - już dzisiaj przygotuj nowe CV lub sprawdź ofertę pożyczek dla bezrobotnych firm Freezl i Extraportfel.

Nie licz na pożyczkę bez pracy, stwórz poduszkę finansową

Kiedy już wiemy, że nie możemy liczyć na pożyczkę bez pracy, powinniśmy szukać innych sposobów na rozwiązanie trudnej sytuacji finansowej. Ale nie po fakcie utraty zatrudnienia i nabycia statusu osoby bezrobotnej - wtedy jest już na to za późno. O budżet należy dbać, kiedy jeszcze mamy stałe źródło przychodów. Pieniądze szczęścia nie dają, ale nie możemy bez nich funkcjonować. Gotówka pomaga egzystować, realizować cele i oszczędzać na przyszłość oraz na marzenia. Aby zabezpieczyć się na wypadek utraty pracy, choroby czy innych nieprzewidzianych okoliczności, powinniśmy stworzyć finansową poduszkę bezpieczeństwa.

Poduszka finansowa zabezpieczy twoją rodzinę

Poduszka finansowa to tzw. fundusz awaryjny, z którego możemy skorzystać w trudnych sytuacjach. Powinniśmy zgromadzić co najmniej 3-krotność miesięcznych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Lepiej jednak odłożyć więcej i zapewnić sobie płynność finansową na gorsze czasy.

Nie tylko poduszka bezpieczeństwa pomaga zadbać o finanse. Poznajmy pozostałe metody pozwalające lepiej zarządzać budżetem domowym. Takie wskazówki są bardzo przydatne. Tym bardziej, że wyniki „Egzaminu z wiedzy finansowej” są kiepskie – badani odpowiedzieli poprawnie na tylko połowę z 16 pytań[2].

Zarządzanie budżetem domowym – kluczowe zasady planowania finansów

Zarządzanie domowym budżetem nie jest mocną stroną Polaków. To jeden z powodów, dla których szukamy pożyczki dla bezrobotnych. Według danych GUS, co trzecie gospodarstwo domowe źle ocenia stan swoich finansów, a ponad 40% nie jest w stanie pokryć niespodziewanych wydatków z własnej kieszeni[3]. Chociaż płace mieszkańców naszego kraju rosną 7,3% rocznie[4], niekoniecznie potrafimy dbać o dyscyplinę domowego budżetu. Jak to zmienić?

Zarządzanie budżetem domowym – program działania:

 1. Zacznij spisywać wszystkie swoje wydatki. Na koniec miesiąca będziesz mógł ocenić, na co wydajesz najwięcej pieniędzy i czy możesz ograniczyć jakieś koszty? Kawa na mieście? Zbyt częste wybieranie taksówki zamiast komunikacji miejskiej? Na pewno są rzeczy i zachowania, z których możesz zrezygnować.
 2. Oszacuj koszty stałe i ustal kwotę, którą możesz co miesiąc odkładać.
 3. Przyjrzyj się produktom finansowym służącym oszczędzaniu. Wybierz lokatę, konto oszczędnościowe, uruchom usługę autooszczędzania na koncie - masz wiele możliwości.
 4. Przemyśl każdą decyzją związaną z większym wydatkiem. Szukaj dobrych ofert i kupuj online - w sieci ceny są dużo niższe!
 5. Nie rezygnuj z przyjemności, ale unikaj marnotrawienia pieniędzy.
 6. Planuj wydatki, szczególnie te wymagające większych nakładów finansowych, np. wydatki na wakacje, wesele, komunię dziecka. Będziesz wiedzieć, kiedy zacisnąć pasa, a kiedy możesz sobie pozwolić na więcej.

Mając zabezpieczenie finansowe, możemy obyć się bez pożyczki bez pracy, a jeśli nie zdążyliśmy zadbać o swoje finanse, mamy szansę na pożyczkę dla zadłużonych.


[1] Instytut Gallupa, “2016 Global Great Jobs”
[2]  Kapitalni.org, „Egzamin z wiedzy finansowej”, 2017 rok

[2] GUS, raport „Jakość życia w Polsce 2016”, 2016 rok
[3] GUS, dane na temat przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w 2018 roku

Darmowe pożyczki
Ekspres Pożyczka
5000 zł / 30 dni
Netcredit
10000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Finbo
5000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni

Dodaj komentarz

##  ## ##   ## ###### #### ##   ## 
##  ## ##   ## ##  ## ## ###  ### 
## ##  ##   ## ##    ## #### #### 
#####  ##   ## ##    ## ## ### ## 
## ##  ##   ## ##    ## ##   ## 
##  ## ##   ## ##  ## ## ##   ## 
##  ## #######  ###### #### ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze