Pożyczki domowe – Provident, Optima, Home Kredyt, Bocian Pożyczki

Jednym z najstarszych rodzajów pożyczek jest pożyczka udzielana w domu klienta, czyli tzw. pożyczka domowa. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają konta bankowego, a należność wolą otrzymać bezpośrednio do ręki. Wśród firm pożyczkowych oferujących taką usługę jest Provident, Optima, Home Kredyt oraz Bocian Pożyczki. Przyjrzymy się bliżej ich ofertom.

Pożyczki domowe to oferta dla osób, które wolą osobisty kontakt z konsultantem firmy pożyczkowej.

Pożyczka online na konto a pożyczka do domu

Instytucje pozabankowe posiadają atrakcyjne oferty, skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Jedną z możliwości otrzymania pożyczki jest przelew na konto. Pożyczkobiorcy chętnie korzystają z takiego rozwiązania, ponieważ jest wygodne - bez konieczności wychodzenia z domu oraz szybkie – pożyczkę można otrzymać już w 15 minut. Pożyczkobiorca korzystając z tej opcji musi spełnić jednak kilka warunków. Głównym wymogiem jest posiadanie własnego rachunku bankowego, na który pożyczkodawca będzie mógł przelać gotówkę.

W ofercie firm pożyczkowych można znaleźć również niestandardowe rodzaje pożyczek. Jedną z nich są pożyczki z dostawą do domu. Wybierając takie rozwiązanie, wszystkie formalności m.in. weryfikacja, umowa pożyczki oraz co najważniejsze gotówka, dostarczana jest bezpośrednio do domu klienta przez przedstawiciela danej firmy.

W pożyczkach domowych umowa oraz kwota pożyczki dostarczane są przez konsultanta firmy pożyczkowej

Provident  - Pożyczka w Gotówce

Provident w swojej ofercie posiada Pożyczki w Gotówce, czyli tzw. pożyczki od ręki. Doradca klienta przynosi gotówkę bezpośrednio do domu pożyczkobiorcy. W ten sam sposób odbiera również cotygodniowe raty pożyczki. Ponadto Provident swoim klientom oferuje dostęp do atrakcyjnych usług, tj. okresowa przerwa w spłacie oraz gwarancja zniesienia obowiązku spłaty w przypadku śmierci pożyczkobiorcy w trakcie spłaty zobowiązania.

Warunki wzięcia pożyczki w Provident:

 • ukończenie 18 lat
 • posiadanie aktualnego dowodu osobistego
 • posiadanie stałego źródła dochodu

Provident, z myślą o wygodzie klienta ma czynną infolinię przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo posiada 45 oddziałów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Na swojej stronie internetowej udostępnia również specjalny kalkulator pożyczki, dzięki czemu klienci w łatwy sposób mogą dopasować raty pożyczki do swoich potrzeb. Co więcej na stronie można znaleźć również zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami przez użytkowników.

Optima – szybkie pożyczki domowe nawet do 20 000 zł

Jedną z firm pożyczkowych oferujących pożyczki z obsługą w domu klienta jest Optima. Pożyczkobiorca może wybrać dogodny dla niego termin spotkania z doradcą. Przedstawiciel pomoże również we wszelkich formalnościach oraz odpowie na wszystkie zapytania. Co więcej w sytuacji, kiedy decyzja pożyczkowa została już podjęta, pieniądze dostarczane są nawet podczas pierwszego spotkania.

Dla nowych klientów Optima oferuje pożyczki ratalne w maksymalnej wysokości 4000 zł. Stali klienci natomiast mogą ubiegać się o pożyczkę do nawet 20 000 zł na okres 24 miesięcy. Co ciekawe, potencjalny pożyczkobiorca posiadający już kredyt w banku również może wnioskować o pożyczkę.

Wnioskowanie w Optima jest bardzo proste. Instytucja pozabankowa, z myślą o komforcie klienta stworzyła wiele możliwości kontaktu. Można to zrobić za pośrednictwem infolinii lub pozostawić zgłoszenie na stronie internetowej. Ponadto pożyczkobiorca może odwiedzić jedną z placówek Optimy, które zlokalizowane są w całej Polsce.

Home Kredyt – domowa pożyczka na raty

Home Kredyt oferuje pożyczki ratalne w wysokości od 3000 do nawet 10 000 zł. Okres spłaty może zostać rozłożony na dogodne raty, od 6 do 36 miesięcy.

Aby wnioskować o pożyczkę należy uzupełnić swoje dane osobowe w specjalnym formularzu znajdującym się na stronie internetowej Home Kredyt. Następnie, w celu wstępnej oceny zdolności kredytowej, firma pożyczkowa oddzwania do potencjalnego klienta. Po rozmowie telefonicznej, przedstawiciel Home Kredyt pojawia się w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy w celu spisania wniosku. Podpisanie umowy pożyczki może nastąpić również w jednej z placówek współpracującej z Home Kredyt.

Ważne - podczas wizyty przedstawiciela, pożyczkobiorca powinien mieć przy sobie wymagane dokumenty, tj. dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość.

Bocian Pożyczki – pożyczka z obsługą domową

Bocian Pożyczki w swojej ofercie posiada pożyczki dla działalności gospodarczych oraz pożyczki domowe. Najniższa kwota, o którą może wnioskować prywatny pożyczkobiorca wynosi 600 zł. Firma pożyczkowa oferuje dogodny okres spłaty zaciągniętego zobowiązania - można je zaciągnąc na 35, 44, lub 52 tygodnie. Co warte podkreślenia, gotówka dostarczona będzie bezpośrednio do domu klienta w czasie od 24 do 48 godzin.

Proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo prosty i składa się jedynie z czterech kroków. Po pierwsze potencjalny klient musi skontaktować się z Bocian Pożyczki. Może to zrobić za pośrednictwem telefonu – dzwoniąc lub wysyłając sms albo poprzez stronę internetową firmy. Następnie odbywa się rozmowa telefoniczna z konsultantem infolinii. Trzecim krokiem jest telefon od doradcy klienta. Podczas rozmowy pożyczkobiorca umawia się z przedstawicielem na konkretny termin spotkania. Ostatnim etapem jest spotkanie doradcy z klientem i przekazanie gotówki.

Żeby otrzymać pożyczkę należy spełnić następujące wymagania:

 • Być w wieku od 18 do 75 lat
 • Posiadać numer PESEL

Wady i zalety pożyczki w domu

Pożyczki domowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób nieposiadających własnego rachunku bankowego. Pracownik danej firmy pożyczkowej zobowiązany jest dostarczyć gotówkę bezpośrednio do domu pożyczkobiorcy. Dzięki temu klient załatwi wszystkie formalności i otrzyma pożyczkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Dzięki pożyczkom domowym z oferty instytucji pozabankowych mogą korzystać również osoby strasze

Kiedy nadejdzie termin spłaty zaciągniętego zobowiązania, doradca ponownie pojawi się w domu pożyczkobiorcy w celu odebrania należności. W przypadku pożyczki na raty, w ustalonym terminie co miesiąc pracownik firmy pożyczkowej będzie odwiedzał klienta i odbierał określoną należność. Taka forma pożyczki jest najlepsza dla osób starszych oraz tych, którzy nie czują się do końca bezpiecznie w internecie.

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba jednak przygotować się na dodatkowe koszty. Oprócz ustalonych wcześniej odsetek pożyczki, trzeba liczyć się z kosztami wynikającymi z obsługi domowej. Kwoty te nie są małe i wynoszą średnio o 25%  więcej niż w przypadku zwykłej pożyczki. Ponadto pożyczki w domu nie są tak szybkie, jak pożyczki online na konto. Czas oczekiwania na gotówkę jest znacznie wydłużony.

Zwrot pieniędzy w pożyczce domowej

Kiedy nadchodzi ustalony wcześniej dzień zwrotu warto pamiętać, żeby mieć przy sobie określoną kwotę. Jeżeli klient nie dysponuje odpowiednią sumą, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się wcześniej z daną firmą pożyczkową. W innym wypadku instytucja pozabankowa może potrącić dodatkową kwotę za bezskuteczną wizytę swojego doradcy.

W sytuacji, kiedy pożyczkobiorca nie dotrzyma terminu spłaty powinien liczyć się z tym, że przedstawiciel firmy będzie zjawiał się cyklicznie u niego w domu i nalegał na zwrot. Niektóre instytucje pozabankowe za każdą taką wizytę naliczają  dodatkowe koszty. Przed podpisaniem umowy pożyczki domowej, pożyczkobiorca powinien zatem dokładnie zapoznać się z regulaminem wybranej instytucji.

Darmowe pożyczki
LendOn
3000 zł / 45 dni
Extraportfel
2900 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
8000 zł / 40 dni
Kuki.pl
3000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Finbo
3000 zł / 30 dni
Polożyczka
2000 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Miloan
2500 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Filarum
1000 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Sloan
3000 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
2000 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
2000 zł / 30 dni
Lime kredyt
3600 zł / 30 dni
Credilo
1200 zł / 30 dni
netGotówka
2000 zł / 42 dni
Łatwy Kredyt
1500 zł / 30 dni
Credit.pl
2000 zł / 30 dni
Fastero
1500 zł / 30 dni
Modna Pożyczka
2000 zł / 30 dni
Chwilówkomat
2000 zł / 30 dni
Szybka Moneta
3000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ####### ##   ## ##  ## ##   ## 
   ## ##   ## ##  ##  ## ## ##   ## 
  ##  ##   ##  ## ##   ####  ##   ## 
  ##  ##   ##  ###    ##  ##   ## 
 ##   ##   ##  ## ##   ##   ##  ## 
 ##   ##   ## ##  ##   ##   ## ##  
######## ####### ##   ##  ##    ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Truchlo 2018-08-10 10:03:20 #2206
pożyczki w domu równa się twarda windykacja twarda windykacja obejmuje wszystkie metody dochodzenia należności przez różne środki przymusu. Stosowana jest przez windykatorów w przypadku braku chęci współpracy ze strony dłużnika (jeżeli nie będzie odbierał telefonów i unikał kontaktu e-mailowego).