Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu oferowana w instytucjach pozabankowych to doskonałe rozwiązanie na pokrycie niespodziewanych, większych wydatków. Taka propozycja dedykowana jest wszystkim właścicielom pojazdów, którzy spełniają określone wymagania. O wspomniane zobowiązanie mogą wnioskować również osoby nieposiadające odpowiedniej zdolności kredytowej.

Pożyczka pod zastaw samochodu to propozycja skierowana do wszystkich właścicieli pojazdów.

Pożyczka pod zastaw auta – jak to działa?

Pożyczki pozabankowe już od kilku lat cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Proces wnioskowania jest szybki – gotówkę można otrzymać na konto już w 15 minut, a pożyczenia odbywa się zazwyczaj całkowicie drogą online – bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo instytucje pozabankowe znacznie mniej rygorystycznie oceniają potencjalnych klientów niż banki. O pożyczkę mogą ubiegać się również osoby nieposiadające odpowiedniej zdolności kredytowej. W takiej sytuacji jedynym wymogiem jest posiadanie poręczyciela lub wzięcie pożyczki pod zastaw.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zaciągnięcie zobowiązania pod przewłaszczenie samochodu. Zastawiając swoje auto, można uzyskać najczęściej o wiele więcej pieniędzy, niż oferują pozostałe instytucje pozabankowe. Ponadto klient może nadal korzystać z zastawionego pojazdu. Co istotne, z uwagi na przedmiot zabezpieczenia, pożyczka dostępna jest jedynie dla właścicieli samochodów, wpisanych do dowodu rejestracyjnego.

Czym jest pożyczka pod zastaw auta

Pożyczka pod zastaw samochodu nawet do 100 000 zł w Autokapital.pl

Autokapital.pl to znany i ceniony pożyczkodawca, który poprzez ciągłą analizę rynku doskonale zna potrzeby klientów i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pożyczkobiorców. Instytucja działa na terenie całego kraju, posiadając aż 200 rzeczoznawców wyceniających pojazdy oraz 80 przedstawicieli, którzy dokonują wszelkich formalności związanych z zaciągnięciem zobowiązania.

Autokapital.pl oferuje pożyczki oscylujące w granicach od 6 000 do nawet 100 000 zł (do 65 proc. wartości pojazdu). Okres spłaty zobowiązania wynosi natomiast 12, 24, 35 lub 48 miesięcy. Oferta instytucji dedykowana jest wszystkim właścicielom pojazdów, którzy są w odpowiednim przedziale wiekowym, między 21. a 70. rokiem życia.

Firma stawia również na prostotę pożyczania. Aby wziąć pożyczkę, należy przejść jedynie przez kilka szybkich kroków. Na początku trzeba wpisać dane pojazdu, a informacja o wstępnej kwocie pożyczki zostanie wyświetlona natychmiastowo. Kolejnym krokiem jest wypełnienie swoich danych osobowych oraz informacji dotyczących zastawianego samochodu. Następnie należy podpisać umowę pożyczki. W ciągu 24 godzin od otrzymania dokumentów Autokapital.pl wypłaci gotówkę na wskazany wcześniej rachunek bankowy.

Autokapital.pl opinie Autokapital.pl
Weź pożyczkę

Autokapital.pl – jakie pojazdy mogą stanowić zabezpieczenie pożyczki?

Oferta Autokapital.pl skierowana jest do wszystkich właścicieli pojazdów, którzy spełniają określone wymagania. Instytucja w zastaw przyjmuje samochody zarówno osobowe (maksymalny wiek pojazdu 12 lat), jak i dostawcze do 3,5 T (maksymalny wiek auta 8 lat). Z racji tego, że ustanawiane jest zabezpieczenie, kredyt samochodowy bez BIK jest jak najbardziej możliwy. 

Ponadto wymagane jest posiadanie karty pojazdu, a na samochodzie nie mogą być ustanowione żadne inne zabezpieczenia. Dodatkowo pożyczkobiorca musi posiadać polisę OC. Co warte podkreślenia, właścicielem samochodu może być wyłącznie jeden podmiot/osoba – pożyczkobiorca.

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania – wady i zalety rozwiązania

Jak każda oferta, również pożyczka pod przewłaszczenie samochodu ma swoje wady i zalety. Przed podpisaniem umowy, warto zatem zaznajomić się z plusami i minusami propozycji, aby wybrać świadomie.

Niewątpliwą zaletą pożyczek pod zastaw oferowaną w instytucjach pozabankowych jest możliwość wzięcia wysokiej kwoty zobowiązania (nawet do 100 000 zł) już za pierwszym razem. Na uwagę zasługuje również długi okres spłaty pożyczki. Ponadto firmy działające w sektorze pozabankowym od potencjalnego klienta nie wymagają specjalnego zaświadczenia o dochodach. Nie sprawdzają również rejestru dłużników, dlatego o pożyczkę mogą ubiegać się także osoby nieposiadające odpowiedniej zdolności kredytowej. Dodatkowo firmy pożyczkowe stawiają na szybkość – decyzję pożyczkową można otrzymać nawet tego samego dnia, co złożyliśmy wniosek, a po kolejną pożyczkę można aplikować już zaraz po spłaceniu poprzedniego zobowiązania.

Mimo licznych zalet takie rozwiązanie ma jednak swoje wady:

 • wysokie koszty wzięcia pożyczki,
 • dużo formalności związanych z przekazaniem współwłasności samochodu na firmę pożyczkową,
 • utrata pojazdu w przypadku niespłacenia pożyczki.

Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu czy zastaw w lombardzie?

Decydując się na wzięcie pożyczki pod zastaw, warto przeanalizować wszystkie dostępne opcje na rynku – oferty wspomnianych wcześniej instytucji pozabankowych oraz coraz mniej popularne lombardy.

Zastaw w lombardzie czy pożyczka pod przewłaszczenie

Lombardy specjalizują się w udzielaniu pożyczek pod zastaw. Przedmiotem zastawu mogą być przykładowo pojazdy, sprzęty elektroniczne, dzieła sztuki czy biżuteria. Do ustanowienia przewłaszczenia niezbędne jest wydanie przedmiotu wierzycielowi. Oznacza to, że pożyczkobiorca zastawiający swoje auto w lombardzie, nie będzie mógł go nadal użytkować, co może znacznie utrudnić codziennie funkcjonowanie. Inaczej jest w przypadku pożyczek w instytucjach pozabankowych, gdzie zastawiony pojazd pozostaje w rękach właściciela.

Ponadto wartość pojazdu ocenia lombard, co często staje się doskonałym polem do nadużyć. Dodatkowo zdecydowana większość lombardów udziela pożyczek pod zastaw na maksymalnie 30 dni. Tak krótki okres spłaty zobowiązania może znacznie utrudnić zgromadzenie potrzebnych środków, co w konsekwencji może doprowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Darmowe pożyczki
Ekspres Pożyczka
5000 zł / 30 dni
Netcredit
10000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Finbo
5000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni

Dodaj komentarz

##   ## ####    ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##    ## ##   ## ##  ## 
##   ## ##    ## ##   ## ## ##  
######### ##    ## ##   ## #####  
##   ## ## ##  ## ##   ## ## ##  
##   ## ## ##  ## ##   ## ##  ## 
##   ## #### ######  ####### ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze