Pożyczki pod zastaw − czy warto je brać?

Mieszkanie, samochód, sprzęt RTV i AGD oraz mniejsze akcesoria - to wszystko może funkcjonować jako zabezpieczenie naszej pożyczki. Jeśli myślimy o takim rozwiązaniu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z możliwymi opcjami i rozsądnie wybrać to, co jest dla nas najlepsze.

Gdy potrzebujemy większych kwot, pożyczka pod zastaw może być opłacalną opcją.

Czy pożyczka z zabezpieczeniem jest opłacalna?

Obecnie istnieje wiele różnych metod pożyczania. Jeśli zależy nam na opcji związanej z kontem bankowym, możemy pomyśleć o pożyczce odnawialnej. Zazwyczaj oferują ją banki i dla klientów może to być formą wyróżnienia. Warto wtedy pamiętać o limitach finansowych, dzięki których zachowamy stabilną sytuację i pozytywne relacje z bankiem. Gdy nie chcemy korzystać z takiej opcji, możemy rozważyć wciąż popularną pożyczkę pod zastaw. Będzie ona opłacalna, jeśli dopasujemy ją do naszych możliwości finansowych. W momencie gdy jesteśmy pewni, że chcemy pożyczać z zabezpieczeniem, musimy wiedzieć, jak wygląda cały proces.

Gdy ubiegamy się o taką pożyczkę pozabankową, musi dojść do wyceny danego przedmiotu. Jeśli ma on duże gabaryty, przedstawiciel pożyczkodawcy umówi się z nami na spotkanie. Dzięki temu będzie możliwe określenie wartości obiektu, a co za tym idzie, wysokości zobowiązania. Kiedy uznamy, że chcemy podpisać umowę, konieczne będzie skompletowanie wymaganych dokumentów. Przypomina to proces ubiegania się o standardową pożyczkę, jednak różnice są zależne od konkretnego przypadku.

Pożyczka pod zastaw samochodu, którym nadal jeździsz

Firmy kuszą nas różnymi ofertami. Możemy pożyczać online albo skorzystać z pożyczki do domu. Wachlarz możliwości jest jeszcze szerszy. Na pewno możemy otrzymać pożyczkę pod zastaw samochodu. Jeśli chcemy pożyczać w taki sposób, np. za pośrednictwem Autokapital.pl, musimy liczyć się z koniecznością przygotowania dokumentów dotyczących pojazdu. We wniosku wpisujemy markę, model, przebieg, datę rejestracji i typ samochodu. Trzeba także dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie polisy OC/AC. Pozwoli to określić wysokości naszej pożyczki pod zastaw auta. Po rozmowie z rzeczoznawcą pozostaje sporządzenie i podpisanie umowy. Zazwyczaj nie ogranicza to naszych praw do użytkowania auta. Przeważnie nadal możemy z niego korzystać, bez narzuconej odgórnie konieczności odstawiania auta na parking. Aby mieć pewność, należy sprawdzić, jaki zapis figuruje w podpisanym przez nas dokumencie. Co istotne, z oferty mogą skorzystać osoby, które mają niską ocenę punktową. Dlatego, że na kredyt samochodowy bez BIK w Autokapital.pl jest ustanawiane zabezpieczenie.  

Jest jeszcze jeden ważny krok, o którym musimy pamiętać. Chodzi o złożenie wniosku o wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela samochodu do dowodu rejestracyjnego. Zrobimy to w Wydziale Komunikacji odpowiednim dla naszego miejsca zamieszkania.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel

Niekiedy myślimy o wzięciu większego zobowiązania. Jako posiadacze nieruchomości, możemy zdecydować się na kredyt hipoteczny. Jednak nie każdy z nas może lub chce korzystać z tej opcji, np. ze względu na relacje z bankiem. Czy istnieją jakieś inne rozwiązania? Niewątpliwie warto rozważyć pożyczkę hipoteczną, która najprawdopodobniej będzie tańszą opcją. Mogą z niej skorzystać osoby posiadające własną nieruchomość, którą postanawiają oddać pod zastaw w celu uzyskania gotówki. W przypadku nieregulowania pożyczonej kwoty, strona, z którą podpisaliśmy umowę może dochodzić swojej należności. Dzieje się to w oparciu o prawo własności naszej nieruchomości. Warto o tym pamiętać, gdy myślimy o tego typu pożyczce.

Procedury są podobne jak w przypadku innych rodzajów pożyczek pod zastaw. Różni się zazwyczaj tylko wymagana dokumentacja. Oprócz naszych podstawowych danych, konieczny będzie akt notarialny, wypis z księgi wieczystej oraz zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej. Wszystko to służy potwierdzeniu tego, że jesteśmy właścicielami mieszkania. Dopiero to uprawnia nas do zarządzania nieruchomością.

Czy pożyczka pod zastaw pomoże nam wyjść z długów?

Z kłopotów finansowych próbujemy wybrnąć różnymi metodami. Wyjście z długów zawsze jest problematyczne - zwłaszcza, że najczęściej zależy nam na czasie. Warto pomyśleć wtedy o nietypowych formach pożyczek. W niektórych sytuacjach pożyczka pod zastaw może być bardzo pomocna.  Wiele zależy tu od wartości przedmiotu, jaki wybieramy jako zabezpieczenie. Niemniej jednak zawsze może to być pomocne wyjście. Gdy już posiadamy kilka mniejszych zobowiązań, możemy je spłacić za pomocą większej kwoty, którą weźmiemy pod zastaw. W tym przypadku potrzebna jest duża ostrożność i umiejętność podejmowania przemyślanych decyzji. Powinniśmy pamiętać, że niespłacenie każdej pożyczki we wskazanym terminie będzie mieć negatywne skutki. A to nie jest dobra wiadomość dla osób, które chcą pozbyć się ciężaru w postaci długu.

O czym pamiętać podpisując umowę pożyczki?

Jeśli decydujemy się na podpisanie tego rodzaju umowy, musimy zadbać o to, żeby nasz żyrant był kimś wiarygodnym. To on bierze na siebie współodpowiedzialność za nasze zobowiązanie. W związku z tym my również powinniśmy postępować uczciwie, jeśli chcemy zachować dobre relacje z tą osobą. Poręczenie pożyczki często jest warunkiem jej uzyskania, dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać o to, żeby współpracować z kimś, kogo darzymy zaufaniem. Zanim złożymy podpis, powinniśmy sprawdzić, czy umowa pożyczkowa zawiera wszystkie istotne dane i jest zgodna z ustaleniami. Podstawą jest rzetelny pożyczkodawca, ale o tym chyba nie trzeba przypominać klientom firm pożyczkowych. Ważne, żebyśmy sprawdzali dokładnie, z kim mamy do czynienia. Pozwoli to uniknąć komplikacji i ryzyka kontaktu z oszustami.

Kiedy pożyczka online jest dla nas lepsza?

Niewątpliwe coraz więcej osób korzysta z usług instytucji pozabankowych. Mogą być one przydatne w momencie, gdy potrzebujemy mniejszych kwot na krótki okres spłaty. Wtedy świetną opcją będzie chwilówka przez internet. Myślimy o niej na przykład gdy pojawia się perspektywa weekendowego wyjazdu ze znajomymi. Na dłuższy urlop za granicą lepiej z kolei wziąć pożyczkę na raty. Takie propozycje są kuszące, ale gdzie mamy szukać informacji na ich temat? Tutaj pomocne będą portale, na których publikowane są rankingi chwilówek i rankingi pożyczek ratalnych. Podpowiedzą nam, jak podjąć najlepszą decyzję. Zawsze warto jest skorzystać z opinii ekspertów. Ułatwi to podjęcie właściwych kroków.

Niezależnie od tego, jaką formę pożyczki wybierzemy, najważniejsze jest rozsądne postępowanie. Gdy będziemy działać w sposób przemyślany, uda nam się uniknąć komplikacji i bezproblemowo spłacimy zobowiązanie. Dokładna ocena naszym możliwości przyda się nie tylko przy wybieraniu zabezpieczenia naszej pożyczki. Będzie mieć duże znaczenie już na etapie podejmowania decyzji o współpracy z pożyczkodawcą.

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
600 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
600 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##   ## ####### ##   ## ##   ## ####### 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
######### ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##  ## ##   ## ## ## ## 
##   ## ##   ##  ## ##  ##   ## ##  ## 
##   ## #######   ###   #######  ##### ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Martusza 2017-04-18 10:09:39 #708
ZDROWY ROZSĄDEK- to jest odpowiedz na wszystkie pytania- sytuacja każdegi z nas jest inna, artykuły tego typu nie odpowiedza na nasze pytania- moga nam co najwyżej otworzyć oczy na pewne kwestie- ale ciągle to my podejmujemy decyzje o pożyczce i to m ja spłacamy i to my musimy sie dobrze zastanowic czy nas na nia stac i czy bedziemy ja w stanie oddac. Proste!
Mahta 2017-04-13 21:07:22 #702
a mi sie wydaje, ze pożyczek, firm pożyczkowych, jej rodzajów powinno być jak najwięcej. Jeśli jest opcja pożyczek pod zastaw to bardzo prosze- może ktoś skorzysta! Nie chcesz brac to nie bierz- ale jest mozliwosc i nie wiesz czy kiedys twoja sytuacja sie nie zmieni i czy taka opcja kiedys nie stanie sie dla ciebie korzystna.