Czek GIRO – pożyczka z wypłatą na poczcie. Oferta Ratka.pl, TakTo, Aasa Polska

Instytucje pozabankowe coraz częściej oferują pożyczki online bez konta bankowego. Jednym z takich rozwiązań jest czek GIRO. Możliwość ta jest coraz bardziej popularna i pozwala na wypłatę pożyczki w dowolnej placówce Poczty Polskiej zlokalizowanej na terenie całego kraju. Gdzie można skorzystać z takiego rozwiązania? Porównaj oferty Ratka.pl, TakTo Finanse oraz Aasa Polska i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Czek GIRO pozwala na odbiór pożyczki w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

Co to jest czek GIRO?

Najprościej mówiąc czek GIRO jest jednym ze sposobów wypłaty pożyczki. Za jego pomocą można wypłacić gotówkę w dowolnej placówce pocztowej zlokalizowanej na terenie całego kraju. Co ważne, rozwiązanie to nie wymaga posiadania konta bankowego, gdyż pieniądze otrzymamy bezpośrednio do ręki.

W celu wypłaty gotówki na poczcie należy przygotować niezbędne dokumenty. Przede wszystkim należy mieć ze sobą ważny dowód osobisty. Dodatkowo potrzebny jest również formularz wypłaty GIRO, tj. czek GIRO ze szczegółami dotyczącymi transakcji.

Co ciekawe, samo słowo ‘GIRO’ wywodzi się z języka włoskiego i oznacza ‘obrót’. Dokładniej tłumaczone jest jako obieg pieniędzy. Takie rozwiązanie było szczególnie popularne jeszcze przed wprowadzeniem kont elektronicznych. Mimo późniejszego pojawienia się nowoczesnych form płatności, to część firm pożyczkowych nadal chętnie wprowadza je do swojej oferty.

Ratka.pl – pożyczki bez konta bankowego

Jednym z pożyczkodawców udostępniających różne możliwości wypłaty pożyczki jest Ratka.pl. Co warte podkreślenia, instytucja ta po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej klienta oferuje aż trzy sposoby otrzymania gotówki.

Pierwszą możliwością jest tradycyjny przelew pożyczki na konto. Jest to bezpłatne rozwiązanie, w związku z czym pożyczkobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych opłat. Środki na koncie klienta zaksięgują się w zależności od sesji rozrachunkowych w banku. Kolejnym sposobem otrzymania gotówki jest przelew ekspresowy, tzw. Bluecash. Jest to zdecydowanie szybsze rozwiązanie, gdyż wypłata środków nastąpi w nie więcej niż 3 godziny od chwili podpisania umowy. Sposób ten jest jednak płatny – klient zobowiązany jest do wniesienia opłaty równej 3 zł.

Ratka oferuje trzy sposoby otrzymania gotówki.

Trzecią i ostatnią możliwością otrzymania pożyczki w Ratka.pl jest czek GIRO. Wypłata gotówki odbywa się w dowolnym urzędzie pocztowym na terenie całego kraju. Podobnie jak w przypadku Bluecash, sposób ten jest płatny i wynosi 13 zł (opłata jest jednorazowa i przekazywana do Banku Pocztowego). Jest to doskonały sposób przede wszystkim dla osób nieposiadających konta bankowego.

TakTo finanse – bezpieczna umowa z kurierem

TakTo finanse, podobnie jak Ratka.pl w swojej ofercie posiada kilka sposobów otrzymania pożyczki. Mianowicie mowa tu o tradycyjnym przelewie, BlueCash oraz usłudze GIRO. Dzięki wielu możliwościom, klienci instytucji sami mogą zadecydować, w jaki sposób chcą odebrać gotówkę.

W TakTo Finanse można pożyczyć wysokie kwoty, od 500 do 10000 zł. Okres spłaty natomiast można rozłożyć na dogodne raty, od 6 do 36 miesięcy. Co więcej, umowa pożyczki dostarczona zostanie za pośrednictwem kuriera w przeciągu nie więcej niż 7 dni.

Aby wziąć pożyczkę należy spełnić jednak kilka warunków. Przede wszystkim potencjalny pożyczkobiorca powinien być obywatelem Polski i zamieszkiwać na terenie kraju. Ponadto musi mieścić się w określonym przedziale wiekowym - od 18 do 75 lat. Klient powinien również posiadać ważny dowód osobisty oraz zarabiać minimum 500 zł netto. TakTo pożyczkobiorcę weryfikuje również w bazach dłużników. Dlatego negatywny wpis w BIG lub w BIK może przekreślić szansę na otrzymanie zobowiązania.

Aasa Polska – pożyczka na raty przez internet do 25000 zł

Aasa Polska to znana i ceniona firma pożyczkowa, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu doskonale zna potrzeby klientów. Instytucja stale obserwuje zmieniający się rynek pożyczkowy, dzięki czemu doskonale dostosowuje swoją ofertę do aktualnych potrzeb pożyczkobiorców. Instytucja pozabankowa oferuje pożyczki w wysokości nawet 25000 zł. Okres spłaty pożyczki to 36 miesięcy.

Proces pożyczania w Aasa Polska jest bardzo prosty i składa się jedynie z kilku kroków. Początkowo należy określić potrzebną kwotę pożyczki oraz wybrać dogodny termin spłaty zobowiązania. Następnie konieczne jest wypełnienia formularza online, podając jedynie niezbędne dane osobowe. Po pozytywnej decyzji pożyczkowej, gotówka zostanie przekazana do wnioskującego. Przekazanie pieniędzy może odbyć się na dwa sposoby – bezpośrednio na konto lub za pomocą czeku GIRO.

SMS Kredyt jest dobrym wyborem dla osób nieposiadających konta bankowego.

Czek GIRO – wady i zalety rozwiązania

Rozwiązanie, jakim jest czek GIRO ma swoje wady i zalety. Niepodważalnym plusem jest to, że do zaciągnięcia pożyczki nie wymagane jest posiadanie konta bankowego. Dlatego jest to doskonały sposób przede wszystkim dla osób, które nie posiadają własnego rachunku bankowego lub nie mogą go użyć z różnych powodów. Ponadto w zdecydowanej większości rozwiązanie to jest darmowe, dzięki czemu klient nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Co więcej, gotówkę można odebrać w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

Należy jednak pamiętać, że sposób ten zazwyczaj wiąże się z większym nakładem czasu, gdyż będziemy musieli odwiedzić jeden z oddziałów Poczty.

Pożyczka przez internet na konto bankowe - alternatywny sposób odbioru gotówki

Inną możliwością odbioru szybkiej pożyczki przez internet jest przelew bezpośrednio na konto. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej popularne i można je znaleźć praktycznie w każdej ofercie firm pożyczkowych. Wzięcie pożyczki przez internet na konto bankowe pozwala na otrzymanie pożyczki już w 15 minut – od momentu przesłania wniosku. Dzięki temu pieniądze otrzymamy szybko, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jedynym warunkiem jest posiadanie własnego rachunku bankowego. To bardzo ważne, aby nie było dzielone z kimś innym, przykładowo ze współmałżonkiem. Następnie pożyczkodawca sprawdza do kogo należy rachunek i weryfikuje te dane z informacjami zawartymi we wniosku. Jeśli wszystkie dane będą zgodne, prawdopodobnie decyzja o przyznaniu pożyczki będzie pozytywna.

Darmowe pożyczki
Ekspres Pożyczka
5000 zł / 30 dni
Netcredit
10000 zł / 30 dni
Feniko
1000 zł / 30 dni
OROS.pl
5000 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Finbo
5000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Crezu
5000 zł / 60 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni

Dodaj komentarz

######## #### ###### ##  ## ######  
##    ## ##  ## ## ## ##  ## 
##    ## ##     ####  ##    
######  ##  ######   ##  ##  #### 
##    ##    ##  ##  ##  ## 
##    ## ##  ##  ##  ##  ## 
##    #### ######   ##   ######  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze