Pożyczka na umowę zlecenie – kto jej udziela?

Obecnie tradycyjną umową o pracę może pochwalić się niewiele osób. Jest to wciąż pożądana forma zatrudnienia, a dla banków i pożyczkodawców jest podstawowym zaświadczeniem o zdolności kredytowej klienta. Powstają jednak rozwiązania, pozwalające osobom objętym kontraktem cywilnoprawnym zaciągać takie zobowiązania, jakich potrzebują. Firmy pożyczkowe idą z duchem czasu i przestaje mieć dla nich znaczenie rodzaj umowy pożyczkobiorcy. Coraz więcej instytucji pozabankowych udziela pożyczek osobom zatrudnionym na umowy o dzieło lub zlecenie. Gdzie możemy ubiegać się o taką pożyczkę?

Pożyczka na umowę zlecenie – kto jej udziela?
1.
Weź pożyczkę
4000 zł
61 dni
2.
Weź pożyczkę
100000 zł
61 dni
3.
Weź pożyczkę
6000 zł
30 dni
Zobacz cały Ranking chwilówek - grudzień 2024

Lista pożyczek na umowę zlecenie

Na Loando udało nam się znaleźć pożyczki online, które są dostępne również na dochody pochodzące z umowy zlecenia. Zarobki pochodzące z takiego źródła nie będą liczyły się w takim stopniu, jak zarobki z umowy o pracę, ale absolutnie nie wyklucza to nas z możliwości ubiegania się szybką pożyczkę online.

Pożyczka Weź pożyczkę Na jak długo Kwota Na umowę zlecenie
LendOn Weź pożyczkę 5 - 45 dni 100 - 6000 PLN ✔️
Extraportfel.pl Weź pożyczkę 5 - 45 dni 100 - 6000 PLN ✔️
NetCredit Weź pożyczkę 14 - 30 dni 300 - 5000 PLN ✔️
pożyczkaplus Weź pożyczkę 5 - 45 dni 200 - 10 000 PLN ✔️
kuki.pl Weź pożyczkę 1 - 30 dni 200 - 15 000 PLN ✔️
MoneyPlanet Weź pożyczkę 2 - 30 dni 300 - 5000 PLN ✔️
SuperGrosz Weź pożyczkę 4 - 48 miesięcy 1000 - 15 000 zł ✔️

Co to właściwie znaczy pożyczka na umowę zlecenie?

Pożyczka na umowę zlecenie, to taka, którą można dostać będąc zatrudnionym na tę umowę. Banki oraz firmy pożyczkowe szeregują formy zatrudnienia według ich stabilności. Osoby zatrudnione na umowę o pracę są w lepszej sytuacji, niż osoby osiągające dochody z innych źródeł, bo ich dochody są bardziej pewne. Zazwyczaj firmy oferujące pożyczki pozabankowe szeregują ‘pewność’ zarobków w następujący sposób:

  1. Umowa o pracę, emerytura, stała renta
  2. Umowa o pracę na czas określony.
  3. Umowa zlecenie i umowa o dzieło.
  4. Umowa B2B - własna działalność gospodarcza.

Ostatecznie większość pożyczkodawców wymaga jedynie deklaracji tego, w jakiej formie uzyskujesz dochody. Te firmy, które używają systemów weryfikacji konta bankowego takich jak kontomatik czy instatnor są w stanie ‘podejrzeć’ jakie mamy miesięczne dochody, wydatki i z jakiego źródła pochodzą. Pożyczki nie dostaniemy więc, jeśli pracujemy ‘na czarno’ i nasze dochody nie wpływają na konto. Pożyczkodawca nie będzie wtedy w stanie zweryfikować, czy faktycznie zarabiamy tyle, ile deklarujemy. To nie oznacza jeszcze, że pożyczki dla bezrobotnych nie istnieją. Dodatkową gotówkę można dostać nawet bez żadnej umowy o zatrudnienie, ale wymaganiem jest, by uzyskiwać możliwe do potwierdzenia dochody w inny sposób.

Oprócz tych form zatrudnienia jako dochód uznaje się zarobki z najmu, innych typów działalności gospodarczej, działalności rolniczej, kontraktów, dochodów kapitałowych, a w najmniejszym stopniu z alimentów i świadczeń socjalnych. Potwierdzenie dochodów może być szczególnie ważne przy pożyczkach bez baz, ponieważ w tym przypadku pożyczkodawcy muszą mieć pewność, że mimo negatywnej historii kredytowej klient ma stabilne źródło finansowe.

Wymagania pożyczkodawców

Każdy pożyczkodawca posiada wewnętrzne procedury i wymogi, które stawia przed swoimi klientami. Bez ich spełnienia nie ma szans na otrzymanie pożyczki. Na pewno konieczne są:

  • Aktualny dowód osobisty.
  • Telefon komórkowy.
  • Adres e-mail.
  • Konto w polskim banku.
  • Zdolność kredytowa - stałe zarobki.
  • Poprawna historia kredytowa.
  • Odpowiedni wiek. Zazwyczaj wystarczy mieć co najmniej 18-21 lat.

Oprócz tych uniwersalnych wymagań pożyczkodawcy mogą mieć i inne wymagania. Na przykład niektórzy będą wymagali przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Inni sprawdzą nas w bazach zadłużonych, takich jak KRD czy KBIG. Całkowity brak historii kredytowej nie powinien być przeszkodą. W końcu każdy musiał coś pożyczyć po raz pierwszy.

Podobnie jak w firmie pożyczkowej, również w sklepie można dostać pożyczkę na raty na umowę zlecenie. Zasady są takie same - nie stanowi to problemu, ale te same dochody nie są liczone w równym stopniu w porównaniu do umowy o pracę.

Nieco bardziej wygórowane zasady przyznawania pożyczek obowiązują w bankach. Kredyt gotówkowy na niską kwotę można co prawda dostać bez zbędnych formalności, ale już wysoka kwota finansowania będzie oznaczała konieczność przedstawienia dokumentów dochodowych. Jednak nawet banki absolutnie nie wykluczają z grona swoich klientów osób zarabiających na umowę zlecenie!

Dodaj komentarz

##    ##    ###    ########  ##     ## ##      ## 
###   ##   ## ##   ##     ## ##     ## ##  ##  ## 
####  ##  ##   ##  ##     ## ##     ## ##  ##  ## 
## ## ## ##     ## ##     ## ##     ## ##  ##  ## 
##  #### ######### ##     ## ##     ## ##  ##  ## 
##   ### ##     ## ##     ## ##     ## ##  ##  ## 
##    ## ##     ## ########   #######   ###  ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Spooky 2017-05-15 16:14:17 #772
Umowa o prace to przeżytek i niedługo i banki to zrozumieja jak zaczna tracić klientów!!!
Odpowiedz