Pożyczka na umowę zlecenie – kto jej udziela?

Obecnie tradycyjną umową o pracę może pochwalić się niewiele osób. Jest to wciąż pożądana forma zatrudnienia, a dla banków i pożyczkodawców jest podstawowym zaświadczeniem o zdolności kredytowej klienta. Powstają jednak rozwiązania, pozwalające osobom objętym kontraktem cywilnoprawnym zaciągać takie zobowiązania, jakich potrzebują. Firmy pożyczkowe idą z duchem czasu i przestaje mieć dla nich znaczenie rodzaj umowy pożyczkobiorcy. Coraz więcej instytucji pozabankowych udziela pożyczek osobom zatrudnionym na umowy o dzieło lub zlecenie. Gdzie możemy ubiegać się o taką pożyczkę?

Nawet osoby zatrudnione na umowę zlecenie mogą starać się o pożyczkę online.

Umowa o pracę – czy nadal jest niezbędna?

Coraz mniej Polaków zatrudnionych jest na umowę o pracę. We wcześniejszych latach był to dla wielu z nas spory kłopot, ponieważ brak tradycyjnego kontraktu przeszkadzał w różnych dziedzinach życia. Dzisiaj przestaje mieć już znaczenie na jakich warunkach jesteśmy zatrudnieni – ważne, ażebyśmy mieli jakikolwiek dokument potwierdzający, że zarabiamy pieniądze w legalny sposób. Ma to niewątpliwie związek m.in. z rozwijającymi się wolnymi zawodami, które obecnie są coraz częściej spotykane na rynku pracy. Przybywa freelancerów, takich jak copywriterzy, graficy, fotografowie czy aktorzy, wykonujących pracę na zlecenie. Wolny zawód pozwala na swobodne i samodzielne planowanie życia zawodowego i osobistego.

Coraz mniej osób jest zatrudnionych na umowę o pracę

Wiele jest również osób, które sceptycznie podchodzą do polityki emerytalnej naszego kraju – nie chcą więc uiszczać miesięcznych składek emerytalnych. W związku z tym typ umowy traci na znaczeniu. Brak umowy o pracę do niedawna był przeszkodą w uzyskaniu zewnętrznego dofinansowania. Banki nie zawsze są na tyle elastyczne, żeby dostosować się do potrzeb każdego klienta. Zdarza się, że nie chcą uznawać umów cywilnoprawnych, ponieważ ich zdaniem nie świadczą o zdolności kredytowej konsumenta. Jednak od czasu, kiedy instytucje pozabankowe zyskały popularność w sektorze finansowym, otrzymanie zadowalającego zobowiązania finansowego nie stanowi już problemu. Firmy pożyczkowe bardzo często nie widzą przeszkód w udzielaniu krótkoterminowych pożyczek pozabankowych osobom pracującym bez umowy o pracę. Od pewnego czasu problemem dla pożyczkodawców nie jest również udzielanie pożyczek emerytom i rencistom – starsi ludzie bardzo często potrzebują finansowego wsparcia.

Pożyczka bez umowy o pracę – to możliwe

Sektor pozabankowy cechują się dużą elastycznością i innowacyjnym podejściem do klienta. Firmy pożyczkowe reprezentują nowoczesny styl pożyczania. Podobnie jak banki, dokonują analizy zdolności kredytowej, jednak niejednokrotnie udostępniają środki osobom, które często nie miałyby szansy na uzyskanie pieniędzy od banków.  Dzięki „ludzkiemu” podejściu, coraz więcej z nas decyduje się właśnie na taki typ finansowego wsparcia. Niektóre osoby obawiają się instytucji pozabankowych, lecz zupełnie bezpodstawnie. Jeśli nie znamy danej firmy pożyczkowej, w każdej chwili możemy sprawdzić, czy działa ona legalnie. Warto znać najważniejsze zasady przy wyborze pożyczkodawcy.

Jednym ze sposobów, w jaki okazywane zostaje zaufanie i otwartość na potrzeby klienta jest przyznawanie pożyczek osobom zatrudnionym na umowę zlecenie. Dobrze poinformowani pożyczkobiorcy wiedzą, że coraz więcej usługodawców nie bierze pod uwagę typu umowy, na podstawie której otrzymujemy wynagrodzenie. Ważne, by móc udokumentować swoje zarobki. Zazwyczaj podczas składania wniosku o pożyczkę online proszeni jesteśmy o wybór formy zatrudnienia i wpisanie kwoty netto, którą co miesiąc otrzymujemy w ramach pensji. Czasami zdarza się, że pożyczkodawca wymaga przedstawienia łącznej kwoty, którą udało nam się zarobić przez ostatnie trzy miesiące – jest to dla niego dowód, że systematycznie otrzymujemy wynagrodzenie.

Kto udziela pożyczek dla pracujących na umowę zlecenie?

Pożyczki pozabankowe są dla każdego. Skoro tak, to gdzie mogą składać wnioski osoby bez umowy o pracę? Dla pracowników zatrudnionych na kontraktach cywilnoprawnych, bardzo dobra ofertę ma Wonga.com. Pożyczkodawca ten zazwyczaj nie wymaga od klienta okazania dokumentów związanych z formą zatrudnienia. Firma ta ma do swoich pożyczkobiorców ogromne zaufanie, ponieważ wierzy, że odpowiedzialny klient nie zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania, którego nie będzie w stanie spłacić. Dodatkowo Wonga.com zdaje sobie sprawę z faktu, że jeśli wnioskujący o środki zatrudniony jest na podstawie umowy zlecenie nie musi to oznaczać, że zarabia mało. Często osoby wykonujące wolne zawody mogą pochwalić się wysokimi zarobkami. Taką samą politykę stosuje wiele innych firm pożyczkowych, np. Cashper lub Extraportfel. Niektóre instytucje są jeszcze bardziej elastyczne, gdyż posiadają propozycje pożyczek dla studentów.

Jak dostać pożyczkę bez umowy o pracę?

Niezależnie od tego, czy posiadamy umowę o pracę czy nie, proces ubiegania się o środki jest taki sam. W jednym i drugim przypadku najtrudniejszy może okazać się wybór odpowiedniej propozycji.  Dlatego warto korzystać z rankingów pożyczek na raty – w ten sposób odnajdziemy atrakcyjne promocje w ofertach firm pożyczkowych. Jeśli znajdziemy odpowiednią dla nas pożyczkę, następnym krokiem jest złożenie wniosku. Zazwyczaj przed wykonaniem tego zadania pożyczkodawcy wymagają rejestracji na swoich stronach internetowych – w ten sposób zyskamy prywatne konto, na które będziemy mogli zalogować się w każdej chwili, np. biorąc kolejną pożyczkę. Następnie przechodzimy do aplikowania. Składanie wniosku polega na uzupełnieniu wszystkich wymaganych przez firmę pożyczkową informacji, które pozwolą określić naszą zdolność kredytową. Sprawdź wcześniej jakich dokumentów potrzebujesz, aby wziąć pożyczkę.

Nawet nie mając umowy o pracę możemy wnioskować o pożyczkę.

Będziemy musieli wypełnić m.in. pola dotyczące: wykształcenia, kwoty miesięcznych zobowiązań (stałych wydatków), statusu mieszkaniowego, źródła dochodu oraz typu umowy, na którą jesteśmy obecnie zatrudnieni. Jeśli nie mamy umowy o pracę, w ostatnią rubrykę wpisujemy obowiązujący nas typ umowy cywilnoprawnej. Pożyczkodawca zapewne zapyta nas również o miesięczne dochody netto oraz staż pracy w danym miejscu – takie informacje pomogą mu określić, czy nasze dochody są wystarczające do spłaty pożyczki i czy nasza praca jest pracą stalą.

Dla niektórych firm wystarczy natomiast sam wyciąg z konta. Dzięki temu możemy udowodnić, że jesteśmy odpowiedzialni i posiadamy stałe dochody. Taka opcja umożliwia nam zaciągnięcie pożyczki na alimenty lub świadczenia rodzinne w kryzysowej sytuacji. Należy pomiętać, że konsekwencje niespłaconych pożyczek w terminie mogą być poważne zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony.

Darmowe pożyczki
LendOn
3000 zł / 45 dni
Extraportfel
2900 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
3000 zł / 30 dni
Kuki.pl
5000 zł / 30 dni
Finbo
3000 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Miloan
3000 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
6000 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Filarum
1000 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni
Wonga
1500 zł / 60 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Credilo
1200 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ######## ##   ## #### ##   ## 
##   ## ##    ## ## ## ## ##   ## 
##   ## ##    ## ## ## ## ##   ## 
######## ######  ## ## ## ## ##   ## 
##    ##    ## ## ## ## ##   ## 
##    ##    ## ## ## ## ##   ## 
##    ######## ### ### #### ####### 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Spooky 2017-05-15 16:14:17 #772
Umowa o prace to przeżytek i niedługo i banki to zrozumieja jak zaczna tracić klientów!!!