Pożyczki dla działalności gospodarczych

Gdy mamy swój projekt i chcemy założyć własną działalność w celu jego realizowania, nadal możemy szukać wsparcia w sektorze pozabankowym. Chodzi tu o tzw. pożyczkę dla działalności gospodarczych, którą możemy uzyskać, w momencie, gdy chcemy usprawnić funkcjonowanie naszego biznesu lub planujemy większą inwestycję.

Klienci coraz częściej korzystają z pożyczek dla firm, widząc w tym szanse na rozwój biznesu

Komu może się przydać pożyczka pozabankowa dla firm?

Każdy z nas ma swoje ambicje i marzenia. Niestety niewielu z nas posiada środki na ich zrealizowanie. Dzięki możliwościom, jakie daje internet, sporo możemy dowiedzieć się o chwilówkach online, jednak nie zawsze pozwalają one na zrealizowanie naszych planów. Z kolei kredyt to za duża kwota, a nasza sytuacja finansowa często nie pozwala nam na takie zobowiązanie. Co możemy wtedy zrobić?

Bardzo często myślimy wówczas o pożyczce na raty, która jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą spłacać stopniowo. Jednak wciąż są to za małe kwoty. Na szczęście, istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, które możemy brać pod uwagę. Chodzi tu o wzięcie zobowiązania właśnie w celu rozwinięcia własnej działalności. Pozostaje pytanie, komu może przydać się pożyczka dla firmy i kto może pozwolić sobie na takie rozwiązanie? Jak się okazuje, takie wsparcie może pomóc wielu osobom. Nie ograniczamy się wówczas i możemy śmiało wykonywać kolejne kroki. Ważne, żebyśmy wiedzieli, jak podejść do tej sprawy.

Szybkie pożyczki dla firm − kto może aplikować?

Decyzja zapadła. Mamy już pomysł i chcemy wprowadzić go w życie. Zanim zajmiemy się szukaniem ofert pożyczkowych, powinniśmy sprawdzić, czy kwalifikujemy się jako pożyczkobiorca. W przypadku np. standardowych chwilówek, postępowanie jest nieco mniej skomplikowane. Zazwyczaj musimy posiadać telefon i konto w banku. Podajemy dane z dowodu. Następnie przeprowadzana jest weryfikacja naszych danych pod kątem obecności w rejestrach dłużników. Potem otrzymujemy odpowiedź i jeśli będzie ona pozytywna, uzyskamy potrzebną nam sumę.

Jak to wygląda w przypadku szybkich pożyczek dla firm? Proces ten wymaga od nas spełniania dodatkowych warunków. Oprócz elementów uwzględnianych przy braniu chwilówek, dodatkowo musimy podawać szczegóły dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej. Zazwyczaj należy poświadczyć posiadanie historii biznesu, jak również udokumentowanie obrotów z kilku miesięcy. W ten sposób można potwierdzić, że firma naprawdę istnieje i działa w danej branży. Często uwzględniany jest także kapitał, jakim dany biznes dysponuje. Dlaczego firmy pożyczkowe stosują takie środki ostrożności? Odpowiedź jest bardzo prosta – w ten sposób chronią się przed nieuczciwymi pożyczkobiorcami. Nie tylko my podejmujemy ryzyko przy podpisywaniu umowy. Dlatego ostrożne postępowanie nie powinno nas dziwić.

Pożyczkodawcy z ofertą dla przedsiębiorców

Jak się okazuje, pożyczki dla firm sprawiają wrażenie nowego trendu, jednak w gruncie rzeczy sporo instytucji pozabankowych wprowadza taką usługę. Niektóre z nich ograniczają swoje działania właśnie do takich ofert. Adresatem ich oferty staje się w ten sposób klient, którego interesuje prowadzenie własnego biznesu, przez co proponowane wsparcie jest dopasowane do jego potrzeb. Ofert dla przedsiębiorców przybywa, a osoby nimi zainteresowane mogą korzystać z nowych warunków. Większe kwoty pozwalają nam na coraz bardziej rozbudowane projekty, dlatego tym bardziej warto korzystać z możliwości, które otrzymujemy jako posiadacze własnych biznesów.

Podstawowa różnica przejawia się w postaci wysokości sum, które możemy pozyskać. Mogą one wynosić kilka, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych – tak jak w przypadku oferty firmy iWoca. Tak wysokie kwoty są raczej rzadkością, niemniej jednak w określonych przypadkach możemy się o nie ubiegać. Zanim jednak będziemy cieszyć się możliwością zaciągnięcia kwoty tego rzędu, warto uwzględnić okres kredytowania. W wielu przypadkach wynosi on maksymalnie do 24 miesięcy. To dużo krócej niż w przypadku długości przeciętnego kredytu gotówkowego. Powinniśmy o tym pamiętać, zanim weźmiemy na siebie zobowiązanie. W przeciwnym razie możemy mieć problem z jego spłaceniem.

AAsa dla biznesu

Trzeba przyznać, że wiele z tych instytucji pozabankowych dostosowuje się do różnych potrzeb i proponuje udogodnienia. Jak się okazuje, nie każdy wymaga od nas przynajmniej kilkumiesięcznej historii prowadzenia działalności. Na przykład Aasa dla biznesu proponuje pożyczkę dla firm, które dopiero zaczynają funkcjonować w danej branży. To bardzo istotne udogodnienie, które umożliwi młodym biznesom korzystny start. Pożyczoną kwotę będą mogli spłacać stopniowo, wraz z pojawiającymi się pierwszymi zyskami.

Warto wspomnieć o jeszcze innego rodzaju udogodnieniu, które pojawiło się wśród ofert instytucji pozabankowych. Mowa tu o tzw. pożyczkach pod zastaw samochodu. Takie rozwiązanie wprowadza Autokapital. W ramach tej propozycji, wnioskując podajemy także dane naszego auta. Następnie decyzja o kwocie zostaje wydana, w oparciu o wycenę samochodu. To bardzo wygodna opcja dla wielu klientów. Jak widać, ciekawych propozycji nie brakuje.

Pożyczka może być szansą na rozwój biznesu

Wielu z nas obawia się wzięcia na siebie zobowiązania. Nic w tym dziwnego - każdy słyszał o tzw. spirali zadłużenia i jej konsekwencjach. Jednak takie przypadki nie mogą nas zniechęcać i wpłynąć negatywnie na nasze perspektywy. Rozsądnie wzięta pożyczka jest szansą na rozwój biznesu, z której powinniśmy skorzystać. Warunkiem wciąż jest dokładna analiza możliwości finansowych oraz kalkulacja naszych wydatków.

Nie każdy z nas jest ekspertem i wie, jak ocenić swoją sytuację finansową. Przez to ciężko jest nam wybrać to, co najlepiej odpowiada naszym możliwościom. Wtedy z pomocą może przyjść nam internet oraz dostępne w nim narzędzia. Jeśli potrzebujemy informacji na temat najlepszych ofert instytucji pozabankowych, odnajdziemy je w rankingach pożyczek na raty. Takie zestawienia są aktualizowane co miesiąc i niewątpliwie znajdziemy w nich propozycję także tych firm pożyczkowych, które proponują wsparcie dla osób prowadzących własną działalność.

Niewątpliwie zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek pożyczkę, powinniśmy dokładnie zapoznać się z treścią oferty. Wnikliwe czytanie umów, poprzedzone dokładną analizą naszych możliwości, pozwoli nam podjąć odpowiedzialną decyzję. Dlatego radzimy podejmować decyzje kierując się rozsądkiem i umiejętnie przewidując przyszłość.

 

Darmowe pożyczki
Netcredit
500 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
1000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
1000 zł / 30 dni
Solcredit
5000 zł / 50 dni
AXI Card
6000 zł / 30 dni
Ofin
2000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

##  ##  ###  ##   ## ######## ##   ## 
##  ##  ## ##  ##   ## ##    ##   ## 
## ##  ##  ## ##   ## ##    ##   ## 
#####  ##   ## ##   ## ######  ######### 
## ##  ######### ##  ## ##    ##   ## 
##  ## ##   ##  ## ##  ##    ##   ## 
##  ## ##   ##  ###  ######## ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze

Emil 2017-01-24 09:58:39 #502
Mamy z kumplem małą firmę, chcieliśmy zainwestować w jej rozwój- niestety- brakowało nam środków. Pomogla nam właśnie pożyczka na raty: nie było problemu z jej przyznaniem, wszytsko odbyło się szybko i sprawnie i bez zarzutów- dla mnie bomba! A mała inwestycja przyniosla szybko rezultaty- polecam takie rozwiązanie:)