Tanie pożyczki pozabankowe – jak obniżyć koszty zobowiązania?

W niektórych okresach roku, wielu z nas potrzebuje dodatkowego zobowiązania finansowego. Może ono jednak skutecznie naruszyć domowy budżet i sprawić, że będziemy musieli radykalnie ograniczyć domowe wydatki. Sprawdź, w jaki sposób możesz ograniczyć dodatkowe koszty zobowiązania oraz jakiego rodzaju rozwiązania pozwolą Ci na skuteczne oszczędzanie. Warto wiedzieć, że na pożyczkach można nawet zarobić!

Sprawdź, w jaki sposób obniżyć całkowity koszt pożyczki pozabankowej.

Długi Polaków przekraczają 62 mld złotych

Zgodnie z najnowszymi badaniami BIG InfoMonitor, w najpopularniejszych bazach dłużników (BIG oraz BIK) znajduje się już ponad 2,5 miliona konsumentów. Z kolei wartość należności wobec wierzycieli (pod uwagę brane są różnego rodzaju rachunki, kredyty oraz pożyczki pozabankowe) wyniosła w zeszłym roku aż 62,3 miliarda złotych. Suma ta stanowi dwukrotność dziury budżetowej, która była prognozowana na koniec 2017 roku[1].

W trzecim kwartale, Indeks Zaległych Płatności Polaków wzrósł do 79,4 pkt (w porównaniu do czerwca – 76,8 pkt). Wynik ten oznacza, że 79 na 1000 dorosłych Polaków nie było w stanie poradzić sobie z zaległymi zobowiązaniami finansowymi. Jak widać, niemal 10% z nas ma problem z regulaminowym oddawaniem różnego rodzaju należności.

Aby pozwolić sobie na terminową spłatę, warto zapoznać się z popularnymi metodami, które pozwalają zauważalnie zmniejszyć koszty pożyczki bądź kredytu. W poniższych sekcjach można się dowiedzieć, ile zaoszczędzimy na tzw. darmowej pożyczce, wcześniejszej spłacie zobowiązania, różnego rodzaju promocjach i programach lojalnościowych oraz krótkim okresie kredytowania.

Pierwsza pożyczka za darmo – bez żadnych ukrytych kosztów

Wraz z rozwojem rynku szybkich pożyczek pozabankowych przez internet, wiele instytucji zaczęło udzielać zobowiązań całkowicie za darmo. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju usługa obejmuje jedynie nowych klientów danej instytucji, toteż możliwość skorzystania z darmowej pożyczki jest wyłącznie jednorazowa.

Do najpopularniejszych instytucji, udzielających należności bez dodatkowych opłat, należy SuperGrosz, który proponuje darmowe pożyczki ratalne aż do 10 000 zł. Trzeba jednak mieć świadomość, że należność powinniśmy spłacić w ciągu pierwszych 30 dni od podpisania umowy. Rozliczając się z zobowiązania nie będziemy natomiast musieli opłacać standardowych kosztów prowizji, oprocentowania oraz opłaty przygotowawczej i administracyjnej.

Podobną ofertę proponuje Ferratum Money na raty. W przypadku tej firmy jednak, kwota zobowiązania może wynieść maksymalnie 2000 zł. Aby uzyskać należność, wystarczy wypełnić krótki wniosek na stronie internetowej instytucji oraz podać swoje podstawowe dane osobowe. Obligatoryjnie należy również dokonać przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy (na kwotę 1 grosza).

Na uwagę zasługuje również oferta Zaplo. Jeżeli pożyczymy od firmy maksymalnie 4500 zł, należność będziemy mogli zwrócić bez żadnych kosztów w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego w witrynie Zaplo zajmuje jedynie kilka minut, a decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie nam doręczona w kilka chwil od przekazania wniosku do centrali firmy.

Super Grosz opinie Super Grosz
Wypełnij wniosek

Wcześniejsza spłata kredytu to duża oszczędność

Kolejną metodą na zaoszczędzenie części środków zainwestowanych w pożyczkę jest wcześniejsza spłata kredytu konsumenckiego. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, każda instytucja finansowa ma obowiązek udostępnić podobną usługę swoim klientom. Oddanie należności przed terminem umożliwi nam odzyskanie prowizji i oprocentowania za niewykorzystany okres spłaty pożyczki.

Należy jednak mieć świadomość, że w żadnym przypadku nie zostaną nam zwrócone koszty związane z opłatą przygotowawczą oraz czynnościami administracyjnymi. Trzeba też pamiętać, że nawet spłata pożyczki w ustalonym terminie pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych zobowiązań, związanych z koniecznością uiszczenia dodatkowych odsetek za przedłużenie okresu zwrotu należności.

Promocje kredytowe i programy lojalnościowe

Duża część firm pożyczkowych kusi swoich klientów promocjami, pozwalającymi na spłatę kredytu konsumenckiego po minimalnych kosztach. Przykładem może być ostatnia oferta firmy Provident, pozwalająca na uzyskanie korzystnego zobowiązania nawet na 6 miesięcy. W ramach tzw. „pożyczki samoobsługowej” zapłacimy jedynie 20% całkowitej sumy należności. Aby skorzystać z promocji, pożyczkę trzeba zamówić poprzez internetowy serwis firmy.

Warto również zwrócić uwagę na tzw. programy lojalnościowe, dzięki którym można nie tylko oszczędzić, ale także zarobić na korzystaniu z usług danej firmy pożyczkowej. Jeśli chcemy wziąć udział w określonej promocji, wystarczy polecić daną instytucję znajomemu lub członkowi swojej rodziny.

Zniżki dla stałych klientów oferuje np. NetCredit. Firma proponuje różnego rodzaju ulgi dla osób, które zaciągają zobowiązanie po raz kolejny. Wonga na raty z kolei uruchomiła specjalny Program Korzyści, pozwalający na ukończenie serii kursów edukacyjnych o tematyce finansowej. Każdy uczestnik, który pomyślnie ukończy szkolenie lub tzw. „ścieżkę edukacyjną”, jest uprawniony do uzyskania zwrotu w kwocie 10 zł.

Krótki okres kredytowania – mniejszy koszt pożyczki

Jeśli chcemy oszczędzić na pożyczce, warto wiedzieć, że najbardziej opłacalną opcją będzie wzięcie zobowiązania na możliwie najkrótszy czas. Im mniej wyniesie bowiem okres kredytowania, tym mniej zapłacimy za dodatkowe odsetki i oprocentowanie. Nie wpłynie to oczywiście na wysokość opłaty przygotowawczej i administracyjnej – są one bowiem pobierane w każdym przypadku, w którym firma udzieli określonego zobowiązania.

W przypadku, w którym wiemy, iż należność będziemy w stanie spłacić już po kilkunastu-kilkudziesięciu dniach, nie warto decydować się na zaciąganie pożyczki na wiele miesięcy. Co prawda, wysokość raty będzie w takim przypadku zauważalnie mniejsza, jednak całkowity koszt zobowiązania wzrośnie. Z tego względu, pożyczkę warto oddać jak najszybciej, aby nie ponosić dodatkowych opłat za długi okres kredytowania.

Tanie pożyczki – skorzystaj z kalkulatorów RRSO i porównywarek pożyczek pozabankowych

Jeśli potrzebujemy szybkiej pożyczki i nie wiemy na jaką usługę powinniśmy się zdecydować, warto skorzystać z różnego rodzaju narzędzi finansowych. Są one dostępne w internecie całkowicie za darmo. Najpopularniejszymi usługami tego rodzaju są rozmaite porównywarki pożyczek oraz tzw. kalkulatory RRSO. Stanowią one szansę na dużą oszczędność dla osób, które nie śledzą trendów na rynku pożyczek pozabankowych i nie wiedzą, która oferta może być dla nich najbardziej atrakcyjna.

Wspomniane kalkulatory RRSO, dostępne na stronach większości pożyczkodawców, pozwalają użytkownikowi obliczyć całkowity koszt należności, jaką będzie on musiał zwrócić danej firmie. Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, wszystkie instytucje finansowe mają obowiązek podania wszelkich opłat obowiązkowych, związanych z zaciągnięciem zobowiązania finansowego.

Jeśli chodzi o porównywarki usług, można dzięki nim znaleźć najbardziej korzystne oferty pożyczek pozabankowych, dostępnych dla osób w każdym wieku. Porównywarki pozwalają również na wyszukanie propozycji dla wnioskodawców, którzy nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej lub nie mogą się wykazać stosownymi dochodami.

Warto również zwrócić uwagę na comiesięczne rankingi pożyczek na raty oraz rankingi chwilówek. Obejmują one najpopularniejsze i najchętniej wybierane instytucje finansowe, które posiadają największą renomę na rynku. Rankingi skierowane są przede wszystkim dla tych osób, które zaciągają zobowiązanie po raz pierwszy i nie mają odpowiedniej wiedzy dotyczącej pożyczek pozabankowych i kredytów konsumenckich.


[1] Biuro Informacji Kredytowej, InfoDług: Indeks Zaległych Płatności Polaków - listopad 2017, https://media.bik.pl/publikacje/read/376421/infodlug-indeks-zaleglych-platnosci-polakow-listopad-2017

Darmowe pożyczki
LendOn
1500 zł / 30 dni
Extraportfel
2000 zł / 45 dni
Netcredit
3000 zł / 30 dni
Ale gotówka
2000 zł / 30 dni
Kuki.pl
3000 zł / 30 dni
Miloan
2500 zł / 30 dni
Visset
1000 zł / 30 dni
Wandoo
2500 zł / 30 dni
Halopożyczka
2000 zł / 30 dni
Polożyczka
1000 zł / 30 dni
Zylion
1500 zł / 30 dni
Tani Kredyt
3100 zł / 30 dni
Via SMS
1500 zł / 30 dni
Szybka Gotówka
2000 zł / 30 dni
Pożyczka Plus
2000 zł / 30 dni
Filarum
4000 zł / 30 dni
Smart Pożyczka
3000 zł / 30 dni
Lime kredyt
3250 zł / 30 dni
Wonga
1500 zł / 60 dni
Łatwy Kredyt
1500 zł / 30 dni
Alfa Kredyt
2000 zł / 30 dni
Modna Pożyczka
2000 zł / 30 dni
Credilo
1600 zł / 30 dni
Chwilówkomat
2000 zł / 30 dni
Soho Credit
1000 zł / 30 dni
freezl
1000 zł / 35 dni
pozyczkodaj
1000 zł / 30 dni
Szybka Moneta
1000 zł / 30 dni
Minipożyczka
2000 zł / 30 dni
Finansoweposilki.pl
3000 zł / 30 dni

Dodaj komentarz

######## ##   ##    ## ##  ## ######## 
##   ## ##   ##    ## ## ## ##   ## 
##   ## ##   ##    ##  ####  ##   ## 
######## ##   ##    ##  ##  ######## 
##    ##   ## ##  ##  ##  ##  ##  
##    ##   ## ##  ##  ##  ##  ## 
##     #######  ######   ##  ##   ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Pewex 2018-02-25 12:54:14 #1661
Rynek pożyczek ppzabankowych się rozrasta, a walka o klienta trwa, firmy pozyczkowe prześcigają się w promocjach, programach lojalnosciowych, darmowych pożyczkach i obniżają koszta zobowiązań. Dla nas, klientów jest to jak najbardziej na rękę. prawda jest taka, że pożyczki pozabankowe są coraz dostępniejsze i coraz lepiej kojarzone.