Konto osobiste - Inteligo

Konto osobiste - Inteligo - opłaty
Opłata za prowadzenie
0 zł
Opłata za kartę główną
0 zł
Płatności mobilne
nie
Bankomaty
0 zł
Transfers online
0 zł
Bonus za założenie konta
nie
Załóż konto

Konto osobiste - Inteligo - opłaty

Za otwarcie i prowadzenie rachunków osobistych w Inteligo nie są pobierane żadne opłaty, pod warunkiem aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych. Prowizje za inne usługi bankowe naliczane są zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji dostępną na stronie banku. Konta osobistego w Inteligo nie można przekształcić w konto wspólne. Jeśli zależy nam na dzieleniu rachunku z np. małżonkiem czy partnerem, konieczne będzie podpisanie oddzielnej umowy. Nie wpłynie to jednak na warunki naliczania opłat za prowadzenie konta. Do otwarcia rachunku płatniczego wystarczy dowód osobisty lub paszport.

Działanie Opis
Otwarcie

0 zł

Prowadzenie konta

0 zł

Oprocentowanie konta

brak

PKO BP - karta kredytowa

Karta płatnicza wydawana do rachunku osobistego w Inteligo umożliwia wygodne płatności zbliżeniowe, telefoniczne i internetowe. Za przesłanie karty pocztą nie zostaną naliczone opłaty, jednak za przesłanie karty kurierem na życzenie klienta naliczona zostanie opłata w wysokości 50 zł. Uniknięcie opłat za kartę jest możliwe wyłącznie, jeśli posiadacz konta dokona płatności kartą na określoną kwotę. Warto pamiętać, że zwrot towaru lub anulowanie operacji płatniczej zmniejsza wartość transakcji w danym okresie rozliczeniowym.

Zakładając konto indywidualne lub wspólne klient może wybrać jeden z trzech wariantów karty płatniczej, z których jedna (Visa payWave „Dobro procentuje”) umożliwia przekazanie części dochodów z transakcji bezgotówkowych na wybrany przez klienta cel dobroczynny. Dodatkowo do 31 marca 2020 r. zwolnione z opłat będą wszystkie standardowe polecenia przelewu na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cecha Opis
Rodzaj karty płatniczej
 • Visa payWave „Dobro procentuje”
 • Visa payWave
 • MasterCard PayPass
Funkcje karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności online
 • płatności telefonem w aplikacji IKO i Apple Pay
 • płatności zegarkiem Garmin Pay
 • cashback
 • 3D Secure
 • wypłaty z bankomatów
Wydanie karty/odnowienie karty
 • 0 zł za kartę główną
 • 5 zł za kartę dodatkową
Miesięczna opłata za używanie karty
 • 0 zł - jeżeli suma transakcji w miesiącu przekracza 99,99 zł 
 • 4 zł – w pozostałych przypadkach

Konto osobiste - Inteligo - opłaty za bankomaty

Karta płatnicza Inteligo umożliwia korzystanie z bankomatów w kraju i poza jego granicami. Decydując się na otwarcie konta warto przeanalizować lokalizację najtańszych bankomatów w swojej okolicy. Posiadacze konta w Inteligo mogą wypłacać gotówkę w bankomatach PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska bez naliczania dodatkowej prowizji. Opłata w wysokości 5 zł będzie natomiast naliczona za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach w kraju i za granicą.

Działanie Opłata
Wypłata gotówki kartą w bankomacie
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska
 • 5 zł za wypłaty w innych bankomatach w kraju
Wypłata gotówki BLIKiem w bankomacie

5 zł

Wypłata gotówki w placówce banku

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach zagranicznych

5 zł

Zasilenie konta przez wpłatomat

0 zł we wpłatomatach PKO

Usługa cashback

1 zł

Konto osobiste - Inteligo - opłaty za przelewy

Inteligo nie nalicza żadnych prowizji za standardowe przelewy internetowe, niezależnie od tego czy były one wewnętrzne czy zewnętrzne. Posiadacze rachunku nie zapłacą także za realizację cyklicznych zleceń i poleceń zapłaty oraz za przelew w walucie euro w trybie zwykłym. Na niewielkie opłaty muszą przygotować się klienci, którzy preferują wykonywanie przelewów przez konsultanta Inteligo. Z tego względu Konto osobiste w Inteligo będzie lepszym rozwiązaniem dla osób preferujących wykonywanie przelewów samodzielnie, z poziomu bankowości internetowej.

Działanie Opis
Przelew zwykły

0 zł

Przelew zwykły w oddziale

4 zł

Przelew ekspresowy 5 zł
Stałe zlecenie 0 zł
Polecenie zapłaty

0 zł

Przelew SEPA 0 zł w trybie zwykłym
20 zł w trybie pilnym
Przelew SWIFT

50 zł w trybie zwykłym
90 zł w trybie pilnym

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Autoryzacja przelewu SMSem

0 zł

Jak założyć Konto osobiste - Inteligo - krok po kroku

Każdy posiadacz konta Inteligo powinien mieć adres zameldowania/zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Do założenia konta osobistego w Inteligo wystarczy dowód osobisty lub paszport. Wniosek można złożyć w placówce banku lub online, co nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Wystarczy podanie takich danych jak imię, nazwisko, nazwisko panieńskie matki, data urodzenia, seria i numer dowodu/paszportu, PESEL oraz adres zamieszkania. Konieczne będzie też podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. W trakcie rejestracji należy wybrać jeden z dostępnych wariantów karty płatniczej oraz preferowany sposób weryfikacji transakcji. Może to być kod SMS lub karta kodów jednorazowych.

Po przesłaniu wniosku w ciągu 48 godzin konsultant Inteligo zadzwoni na podany przez nas numer telefonu. Po potwierdzeniu danych zawartych we wniosku, Inteligo przygotuje umowę o otwarcie konta i przesyła ją do klienta. Wysłany na nasz adres kurier dostarczy dwa egzemplarze umowy, kartę płatniczą, identyfikator klienta oraz hasło do pierwszego logowania. Po uzyskaniu przez Inteligo podpisanej umowy konto zostanie aktywowane, a informacja o tym zostanie przesłana przez email oraz SMS. Następnie wystarczy zalogować się do bankowości online, aktywować kartę, nadać własne hasło i numer PIN. Po spełnieniu tych wymagań można rozpocząć korzystanie z rachunku. Klienci Inteligo mogą otwierać kolejne konta w pełni online, co czyni procedurę jeszcze szybszą. Jak założyć Konto osobiste w Inteligo?

 1. Wypełnij wniosek na stronie Inteligo, podając dane z dowodu osobistego.
 2. Zaczekaj na weryfikacyjny telefon od konsultanta.
 3. Podpisz umowę dostarczoną przez kuriera i odbierz kartę do płatniczą.
 4. Zaczekaj na aktywację konta.
 5. Aktywuj kartę w bankowości elektronicznej i zacznij korzystać z konta.
Przygotuj dowód osobisty
Wypełnij formularz na stronie banku
Poczekaj na akceptację wniosku
Aktywuj swoje konto

Konto osobiste - Inteligo - wady i zalety

Zalety:

 • możliwość złożenia wniosku o otwarcie konta przez internet,
 • proste do spełnienia warunki darmowości konta,
 • prosty sposób otwarcia konta,
 • trzy warianty karty debetowej do wyboru,
 • przyjazny serwis internetowy oraz aplikacja mobilna IKO,
 • możliwość złożenia wniosku Rodzina 500+ oraz Dobry start,
 • dostęp do dodatkowych produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych.

Wady:

 • rachunek nie jest oprocentowany,
 • usługa cashback płatna 1 zł.

Konto osobiste - Inteligo - podsumowanie

Inteligo umożliwia otwarcie konta indywidualnego, wspólnego (w tym dla osób małoletnich od 13 roku życia) oraz dla obcokrajowców, jeśli są rezydentami. W ramach konta osobistego można otworzyć dowolną liczbę rachunków nadając im własne nazwy, co dodatkowo ułatwi nazwę zarządzanie osobistymi finansami. Wniosek o konto można przesłać online. W dogodnym terminie kurier dostarczy na adres klienta umowę do podpisu oraz kartę płatniczą. Posiadacze konta osobistego w Inteligo mogą za pośrednictwem bankowości elektronicznej skorzystać także z atrakcyjnych produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych czy ubezpieczenia domowego i podróżnego. Dodatkowo Inteligo regularnie przygotowuje dla swoich klientów atrakcyjne promocje i konkursy, co daje szansę na dodatkowe zyski.

Załóż konto

Dodaj opinię o Konto osobiste - Inteligo

 ######   ###  ##   ## ######## ##  ## 
##  ##  ## ##  ##   ## ##    ###  ## 
##    ##  ## ##   ## ##    #### ## 
##    ##   ## ##   ## ######  ## ## ## 
##    ######### ##   ## ##    ## #### 
##  ## ##   ## ##   ## ##    ##  ### 
 ###### ##   ## ####### ######## ##  ## 

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Opinie o Konto osobiste - Inteligo

Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Vika 2021-02-18 15:19:59 #5626
Oferta banku Inteligo nie jest bezpłatna. Wiele jest kruczków, przez co klienci zmuszani są do placenia za pozornie darmowe konto.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od JAGODA 2021-02-10 09:57:47 #5582
JEDNO Z NAJGORZYCH KONTO OSOBISTYCH JAKIE ZNAJDZIECIE NA RYNKU. SZCZERZE ODRADZAM INTELIGO, BO TO BANK, KTORY STOI W MIEJSCU OD LAT I NIE STAWIA NA ROZWÓJ- W SUMIE NIE WIEM DLA KOGO JEST TO KONTO, BO OFERTA JEST TAK MARNA, ŻE NIE WIEM KTO SIE NA NIA ZDECYDUJE.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Himi 2021-02-02 10:03:54 #5536
Konto osobiste w Inteligo ma wiele zalet, ale też sporo wad- a różnica, ze wszytskie te zalety stają się standardem bo jeśli zaleta jest prosty sposob wnioskowania o zalozenia konta i darmowe prowadzenie konta to wszytskie konta osobiste maja te same zalety. Natomiast platna usluga cashback jest juz relną wadą! No i jesli ktos ma oszczednosci i chailby je trzymac na koncie to zdecydowanie polecam jakies oprocentowane konto.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Piczu 2021-01-11 21:07:57 #5410
Konto osobiste Inteligo jest jednym z ciekawszych kont w Polsce- niestety nie jest idealnie! Jeśli ktoś ma sporo oszczedności to nie polecam bo konto nie jest oprocentowane, ale poza tym jest spoko.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Grani 2021-01-04 15:36:17 #5381
Bardzo dobra oferta inteligo, ale nie dla wszytskich. Jeśli posiadamy oszczednosci to trzymanie ich na koncie inteligo nie ma sensu bo konto jest nieoprocentowane! Fakt, konto jest darmowe, wiec sie do niego nie doklada, ale nam tez sie nic nie odklada jak trzymamy u nich kase.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Kostek 2020-12-06 13:10:40 #5239
Inteligo zdecydowanie nie jest bankiem, który bym polecił. Na rynku znajdziecie nie jeden lespzy bank z lepszą karta kredytowa, kontem osobistym czy obsługa. Tutaj wszystko powinno zostać poprawione.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Edi 2020-11-19 22:47:26 #5135
Oferta Inteligo jest dość przeciętną ofertą! przez przeciętną mam na myśli, że takie udogodnienia jak krótki wniosek, mozliwość załozenia konta w pelni online czy to, ze konto jest darmowe- to nie jest nic extra. to standard. co jest plusem to bardzo wygodna aplikacja- bo owszem, wiekszość bankow juz ma aplikacje mobilna, ale nie zawsze sa one intuicyjne, bezpieczne i wygodne. Ta jest.
Odpowiedz
Opinia o Konto osobiste - Inteligo od Bobiś 2020-10-12 21:58:08 #5000
Bardzo ciekawa oferta. Jest tanio, przystępnie, generalnie jest ok.
Odpowiedz

Zobacz także:

Konto Jakże Osobiste w Alior Bank
14
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim
3
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe
3
Złóż wniosek
Dodaj do porównania
Konto osobiste przekorzystne w Pekao
10
Złóż wniosek
Dodaj do porównania