Aktualności dotyczące branży pożyczek online oraz fintech


Kontomatik przeprowadzi drugą edycję warsztatów o PSD2

Już 22 listopada w Warszawie odbędą się warsztaty poświęcone wdrożeniu dyrektywy PSD2 w Polsce. Za organizację tego wydarzenia odpowiada Kontomatik.


VI edycja IT Future Expo - relacja z targów

Co napędza branżę IT i jakie są aktualne trendy w rozwoju technologii dla przedsiębiorstw? Tego i wielu innych rzeczy mieli okazję dowiedzieć się uczestnicy VI edycji targów IT Future Expo, która odbyła się 19 i 20 września w Warszawie.


Wywiad z Grzegorzem Ufnalem, Chief Legal Officer z Property Secured Fund S.A.

Niedawno w Warszawie odbyło się prestiżowe wydarzenie - IV edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Podczas tej uroczystości udało się nam przeprowadzić krótką rozmowę na temat obecnego stanu rynku kredytów konsumenckich z jednym z zaproszonych gości - Grzegorzem Ufnalem, Chief Legal Officer z Property Secured Fund S.A.


Wywiad z Grzegorzem Długoszem, Prezesem Zarządu, Comperia.pl S.A.

2 października 2018 to data, która ma bardzo duże znaczenie dla osób z sektora finansowego. W Hotelu Marriott w Warszawie miał miejsce IV Kongres Pośrednictwa Finansowego. Jednym z uczestników wydarzenia był Grzegorz Długosz, Prezes Zarządu Comperia.pl S.A


IV Kongres Pośrednictwa Finansowego - Bartosz Kuczewski Managing Director w LOANDO Direct

IV edycja Kongresu Pośrednictwa Finansowego za nami. Podczas tego wydarzenia przed naszą kamerą stanął Bartosz Kuczewski, Managing Director of the Offline Channel w Grupie LOANDO i opowiedział, czym jest kanał offlinowy w sektorze sprzedaży


IV edycja KPF już za nami!

2 października w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się czwarta edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w branży pośrednictwa - Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele Grupy LOANDO. Podczas KPF zastanawiali się m. in. nad rozwiązaniami przyszłości w branży.


IV KPF - wywiad z Marcinem Sikorą, Head of Sales, w grupie LOANDO

Marcin Sikora w wywiadzie podczas IV Kongresu Pośrednictwa Finansowego wspomniał o tym, iż Grupa LOANDO powołała nowy brand - LOANDO Direct. Został on stworzony ze względu na rosnący trend sprzedaży na rynku offline. Co stanowi cel działania LOANDO Direct?


Tomasz Kaźmierski - nowy Wiceprezes w spółce Aforti Finance

Od początku lipca 2018 roku funkcję Wiceprezesa w spółce Aforti Finance pełni Tomasz Kaźmierski. W głównej mierze zajmuje się on rozwojem sektora sprzedaży, jak również zarządzaniem oraz planowaniem rozwoju działalności operacyjnej firmy na terenie Polski i innych krajów.


Loando jedzie na Złombol!

Loando jedzie w Złombolu! To rajd charytatywny, który polega na zbiórce pieniędzy dla dzieci z domów dziecka, a także pokonaniu trasy z Katowic do Grecji samochodem z czasów komunizmu. Loando włącza się w akcję.


Grupa LOANDO nawiązuje współpracę z firmą Kontomatik

Grupa LOANDO nawiązuje współpracę z Kontomatik - jednym z ważniejszych dostawców API bankowego. O podjęciu współpracy zdecydowała dbałość o bezpieczeństwo oraz jakość dostarczanych usług.


Drugi turniej Ratka.pl Cup już za nami!

Ratka Cup 2018 przyciągnęła na olsztyńską plażę nad jeziorem Ukiel wielu miłośników piłki nożnej plażowej. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o wygraną, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym razem została nim sekcja dziewczyn ze Stomilu Olsztyn.


Czy przez sztuczną inteligencję będzie mniej pracowników?

Sztuczna Inteligencja niedługo zastąpi ludzkie działanie. Sprzyja ona rozwojowi sektora fintech, poprawia komunikację, a także automatyzację wielu procesów. 50 proc. osób zapytanych o wpływ AI na otoczenie odpowiedziało, że ma pewne obawy. Czego one dotyczą?


Nawyki turystów, czyli podróżowanie na przestrzeni lat

Jak zmieniły się nawyki turystów na przestrzeni ostatnich lat? Planujemy wycieczki inaczej niż nasi rodzice i dziadkowie. Współczesne podróżowanie jest wygodniejsze dzięki kilku czynnikom.


Polacy sceptycznie podchodzą do otwartej bankowości

Dyrektywa unijna PSD2 to ukłon w stronę banków oraz firm pożyczkowych. Wprowadzony w styczniu dokument gwarantuje szybką weryfikację danych pożyczkobiorcy oraz dotarcie do niego z najlepszą ofertą usług. Mimo tak wielu korzyści wciąż pozostają obawy o to, kto będzie odpowiedzialny za przetwarzanie naszych danych.


Targi Fintech – II edycja już za nami!

14 czerwca odbyła się już druga edycja Targów Fintech. Spotkanie zgromadziło ponad 200 uczestników chętnych debatować o dalszych kierunkach rozwoju technologii finansowych. Sprawdź, jakie tematy poruszono.