Aktualności dotyczące branży pożyczek online oraz fintech


Miejsce Loando na Mapie Polskiego Fintechu

Podczas gali Cashless Fintech Evening przedstawiona została Mapa Polskiego Fintechu. Kompleksowe branżowe opracowanie obejmuje wszystkie firmy, które tworzą sektor fintech w kraju. Obecnością w takim gronie wyróżniono również porównywarkę Loando.pl.


Raport KPF: Województwo mazowieckie najbardziej zadłużone

Raport Giełdy wierzytelności KPF pokazuje, jak dalece postępujące jest zadłużenie zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Średnia wartość długu przypadająca na jednego dłużnika wynosi 24,45 tys. zł. Jakie czynniki mają na to wpływ?


Roadmapa dla FinTech - usprawnienia dla sektora na lata 2018-2019

Cyberbezpieczeństwo w sieci jest bardzo istotne. Dzięki wprowadzeniu w życie planu EBA kontrolowanego przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, możemy liczyć na bezpieczne transakcje gotówkowe oraz wymianę doświadczeń poprzez program FinTech Knowledge Hub.


Polska na czele krajów z rozwiniętą bankowością internetową

Jak Polska radzi sobie we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w bankowości? Według Deloitte jesteśmy w czołówce państw, jeżeli chodzi o inwestycje w internetową infrastrukturę w instytucjach finansowych. Poznajcie wyniki badania przeprowadzonego na 38 krajach.


Badanie Płatności w Polsce 2018 - 9 na 10 firm nie otrzymuje pieniędzy na czas

Jak wynika z badania „Płatności w Polsce 2018” co czwarta firma nad Wisłą odnotowuje zaległości powyżej 60 dni w otrzymywaniu zapłaty za świadczone usługi. Opóźnienia w płatnościach są najczęstsze w branży budowlanej i transportowej.


Sytuacja finansowa Polaków - tak dobrze jeszcze nie było

Początek 2018 roku przyniósł w polskich gospodarstwach domowych powiew optymizmu, jakiego jeszcze nie było. Przynajmniej nie w trakcie dwóch ostatnich dekad. Wskazuje na to koniunktura konsumencka na niespotykanym dotąd poziomie. Przekonajcie się, jak wyglądają wyniki raportu GUS na temat nastrojów i sytuacji finansowej Polaków.


Bezpieczne pożyczanie na Święta Wielkanocne - zasady bezpiecznego pożyczania od Loando.pl i POLOżyczki!

Zdarza się, że organizując święta musimy sięgnąć po pożyczkę. Ważne, aby pożyczyć bezpiecznie i ze sprawdzonego miejsca. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Loando.pl i POLOżyczka opracowały 5 zasad bezpiecznego pożyczania pieniędzy. Sprawdź je!


Czy Polacy znają swoje prawa i świadomie z nich korzystają?

Provident Polska postanowił sprawdzić, czy Polacy korzystają ze swoich praw. Jak przedstawiają się wyniki? Jedynie 55 proc. badanych przyznało, że kontaktowało się z usługodawcą, aby odzyskać gwarantowane im przywileje. Jak przedstawia się dalsza część badania?


Młodzi Polacy w 2018 r. chcą oszczędzać na emeryturę

Co drugi Polak w 2018 r. ma plany związane z finansami, a naszym najważniejszym postanowieniem noworocznym jest rozpoczęcie oszczędzania – głównie na emeryturę.


Giełda długów a kwestia ochrony danych osobowych dłużników

Nieuregulowanie należności w określonym terminie może skutkować sprzedażą wierzytelności na giełdzie długów. Czy takie działanie może odbyć się bez zgody dłużnika?


Pieniądze pożyczamy nawet jak nas na to nie stać

Badania Profi Credit wykazują, że pieniądze z pożyczek najczęściej przeznaczamy na sprzęt AGD. Na równi z nim finansowane są telefony komórkowe. Co z samochodami? 22 proc. ankietowanych wskazało, że to cel ich pożyczki. Jak często pożyczamy i czy analizujemy wcześniej budżet domowy?


Wydatki Polaków w 2018 roku według Barometru Provident

Jak pokazuje Barometr Provident, ponad 50 proc. Polaków wraz z początkiem roku planuje duże wydatki i w związku z tym zaczyna oszczędzać. Jednocześnie aż 40 proc. nie analizuje swojej sytuacji finansowej i nie oszczędza. Jakich wniosków dostarczyła nam również najnowsza edycja Barometru Provident?


Jakość życia w Polsce - badanie „How’s Life 2017” OECD

Organizacja OECD przygotowała raport „How’s Life”, który zestawia najbogatsze państwa na świecie pod względem zarobków, bezpieczeństwa, wykształcenia oraz poczucia satysfakcji. Czy jakość życia w Polsce jest na wysokim poziomie? Zapraszamy do lektury!


Polacy nie zwracają uwagi na okres ważności swojego dowodu osobistego. Konsekwencje mogą być dotkliwe.

Aż 870 tys. Polaków, którym skończył się okres ważności dowodu osobistego, nie odebrało nowego dokumentu! Sprawdź, co zrobić, gdy twój dowód stał się nieaktualny.


Pierwszy telewizyjny spot reklamowy Karta Trzynastka – już do 3000 zł na karcie pożyczkowej!

Karta Trzynastka wyemitowała pierwszy telewizyjny spot reklamowy! Obejrzyj reklamę i zapoznaj się z atrakcyjną ofertą firmy.