Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci


Kredyt na umowę zlecenie bez umowy o pracę – w jakim banku?

Czy można wziąć kredyt na umowę zlecenie? Tak! Nie tylko umowa o pracę jest akceptowanym przez banki źródłem dochodu. Gdzie wnioskować o kredyt przy umowie zlecenie?


Odroczona płatność - jak działa?

Coraz większym zainteresowaniem konsumentów cieszą się odroczone płatności za zakupy w internecie. Czym wyróżnia się to rozwiązanie? Czy warto z niego skorzystać? Sprawdź nasz artykuł!


Jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt?

Podejrzewasz, że ktoś wziął kredyt przez internet na twoje nazwisko? Zareaguj! Sprawdź jak potwierdzić wyłudzenie kredytu, czym jest zastrzeganie dowodu osobistego i jak chronić się przed złodziejami tożsamości w przyszłości.


Kredyt samochodowy – oferty i kalkulator kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy jest wygodnym sposobem na to, by sfinansować zakup auta. Znalezienie najkorzystniejszej oferty ułatwia kalkulator kredytu samochodowego.


Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Jak sprzedać mieszkanie z hipoteką? Wymaga to uzupełnienia całkiem dużej liczby formalności i wymaga ścisłej współpracy sprzedawcy z kupującym, dlatego lepiej zobacz jak to zrobić.


Czy można wyczyścić BIK? Sprawdź jak działa usuwanie danych

Sprawdź w jaki sposób dane z BIK mogą zniknąć. Zła informacja jest taka, że w pewnych przypadkach nie znikają z bazy nigdy. Nie oznacza to jeszcze, że każda informacja z Biura będzie brana pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej.


Skrytka bankowa w PKO, Santander i innych. Kto i za ile oferuje skrytki?

Jak bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty? Dobrym rozwiązaniem jest skrytka bankowa. Nie bez powodu mówi się, że można “mieć coś jak w banku”. Sprawdź zasady i ceny wynajmowania skrytek bankowych.


Ile można wypłacić z bankomatu? Zobacz limity wypłat

Bankomaty są tylko maszynami i posiadają swoje ograniczenia. Niestety, nie wypłacimy w nich dowolnej ilości pieniędzy. Jakie limity posiadają poszczególne maszyny i konta bankowe?


Spłata karty kredytowej – ile wynosi minimalna kwota spłaty?

Jak spłacać kartę kredytową? Można zwrócić całkowitą kwotę zadłużenia lub dokonać spłaty minimalnej i resztę zadłużenia rozłożyć na raty. Spłata karty kredytowej w szczegółach!


Kredyt konsolidacyjny - PKO, Alior, Citi, Santander Consumer

Niekiedy bywa tak, że bierzemy jedną pożyczkę, a potem decydujemy się jeszcze na inne zobowiązania - ponieważ nas na to stać. Czasem jednak przeceniamy swoje możliwości spłaty. Z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny. Na czym polega i w jakim banku można go łatwo dostać? Sprawdź oferty konsolidacji!


Jak założyć konto w banku i jakie dokumenty są potrzebne?

Jak założyć konto w banku? Zakładanie konta bankowego jest proste, a lista dokumentów potrzebnych do założenia konta bankowego – bardzo krótka. Potrzebujesz wyłącznie dowodu osobistego! Poznaj sposoby na założenie konta w banku.


Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Jak przedstawiają się możliwości na konsolidację dla osób zadłużonych? Sprawdź ofertę banków oraz firm pożyczkowych, które są w stanie zapewnić finansowanie odpowiednie do spłaty zobowiązań w innych instytucjach.


300 plus - gdzie i jak złożyć wniosek? Ceny wyprawki szkolnej

300 plus to świadczenie przysługujące wszystkim dzieciom w wieku szkolnym. Okazuje się, że to jednak kropla w morzu potrzeb i potrzeby dzieci wybierających się do szkoły są znacznie większe. Czy każdą polska rodzinę stać na taki wydatek?


Jak zamknąć kartę kredytową w Citibanku, MBanku i innych?

Chcesz zamknąć swoją kartę kredytową, bo już jej nie potrzebujesz? Zbyt duża ilość plastiku w portfelu cię przytłacza? rezygnacja z karty kredytowej jest prosta, ale samo zamykanie może potrwać nawet dwa miesiące. Sztuka polega na tym, aby w okresie wypowiedzenia nie używać “kredytówki’!


Credit Check - co wiadomo o tej platformie?

Sprawdź na czym polega działanie Credit Check, czyli platformy umożliwiającej wymianę informacji pomiędzy firmami pożyczkowymi. Jak to możliwe, że tyle firm się ze sobą porozumiało i czy to bezpieczne?