Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci


Jak można dostać kredyt lub pożyczkę na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie to oferta dla tych osób, które nie chcą prosić pracodawcy o zaświadczenie o dochodach. Gdzie można wziąć pożyczkę na oświadczenie? Sprawdź w tekście!


Podstawowy rachunek płatniczy – warunki

Bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy na stałe wszedł do oferty banków. To efekt unijnej dyrektywy PAD, zobowiązując banki i SKOK-i do prowadzenia rachunków podstawowych. Komu przysługuje podstawowy rachunek płatniczy i czy to w 100 procentach darmowe konto bankowe?


Kredyt preferencyjny - co to jest i kto może zaciangąć?

Kredyty preferencyjne udzielane są na bardzo wysokie kwoty i długi okres spłaty. Mogą z nich korzystać tylko np. rolnicy. Spłaty takiego kredytu dokonuje kredytobiorca wraz z odpowiednim organem państwowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!


Która karta jest lepsza - Visa czy Mastercard?

Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się najważniejszych informacji o kartach Visa i Mastercard. Po zapoznaniu się z tekstem z pewnością łatwiej będzie się zdecydować na jedno z tych narzędzi płatniczych!


Raty równe czy malejące — co się bardziej opłaca?

Raty równe czy malejące? Na jakie z nich się zdecydować podczas ubiegania się o kredyt? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule, w którym przedstawiliśmy najważniejsze informacje na ten temat, zapoznaj się!


Konto dla dziecka - poznaj najlepsze oferty banków!

Czy można założyć konto dla dziecka poniżej 13 lat? Co proponują banki? Prezentujemy ranking kont dla dzieci. Wybierz konto dla dziecka i już teraz zacznij jego edukację finansową.


ROR - co to jest?

ROR - to może brzmieć jak jakiś techniczny, bankowy termin. Tymczasem okazuje się, że jest to po prostu rachunek w banku! Zobacz dlaczego niekiedy używa się tej nazwy, jakie funkcje ma ROR i jak znaleźć najlepszy ROR dla siebie.


Jak przenieść konto bankowe?

Jeżeli będziemy chcieli przenieść konto, wtedy trzeba złożyć w banku kilka formalności: wniosek o przeniesienie, specjalne upoważnienie oraz dyspozycję przekazania środków z tytułu wynagrodzenia. Cała procedura może potrwać nawet do dwóch tygodni.


Jak zamknąć konto w banku?

Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, co trzeba zrobić przed zamknięciem konta, jak można z niego szybko zrezygnować oraz jakie informacje muszą się zawierać w wypowiedzeniu prowadzenia rachunku.


Koszty okołokredytowe - ile wynoszą? Jak je obniżyć?

Koszty okołokredytowe mają znaczący wpływ na całkowity sumę opłat w związku z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Co można zaliczyć do takich opłat? Ile wynoszą? Odpowiedz na te pytania znajdziesz w naszym artykule, zapoznaj się!


Kredyt hipoteczny a działalność gospodarcza - najważniejsze informacje

Jeżeli prowadzisz swoją działalność przynajmniej od roku możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny w większości popularnych banków. Dowiedz się, jakich dokumentów dotyczących firmy będzie wymagał bank podczas wnioskowania o taki kredyt.


Marża kredytu hipotecznego - od czego zależy i gdzie jest najniższa?

Marża ma duży wpływ na całkowity koszt kredytu hipotecznego, choć może być także naliczana w przypadku innych produktów finansowych. Co to jest i jak się ją oblicza? Dowiedz się, czy da się obniżyć marżę i jak to zrobić!


Koszty kredytu hipotecznego - co na nie wpływa i jak je obniżyć?

Co wpływa na koszty kredytu hipotecznego? Czy można je obniżyć? Przeczytaj artykuł, w kórym scharakteryzowaliśmy wszystkie opłaty dodatkowe, jakich wymagają banki w związku z udzieleniem kredytu mieszkaniowego.


Nadpłata kredytu hipotecznego - czy warto z niej skorzystać?

Nadpłata kredytu hipotecznego to znakomite rozwiązanie, jeżeli chcemy jak najszybciej pozbyć się zobowiązania względem banku i zyskać sporą kwotę pieniędzy. Dowiedz się więcej z naszego tekstu!


Kredyt bez zaświadczeń - najlepsze propozycje

Zaskoczyły cię niespodziewane wydatki? Jest na to sposób. To kredyt bez zaświadczeń i zbędnych formalności. Gwarantuje szybkie pieniądze i korzystne warunki spłaty. Poznaj najlepsze oferty kredytu gotówkowego bez zaświadczeń!