Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci


Okradanie kont bankowych przez internet - czyli czym jest phishing, smishing i vishing?

Wraz z rozwojem internetu pojawia się coraz więcej zagrożeń. Oszuści, licząc na chwilę nieuwagi użytkowników, dokładają wszelkich starań, by wykraść poufne dane służące do zalogowania się do bankowości internetowej. Phishing, vishing oraz smishing – sprawdź najczęstsze metody cyberprzestępców.


Pożyczki prywatne pod weksel – czy to bezpieczne?

W ostatnich latach, prywatne pożyczki pod weksel zdecydowanie zyskały na popularności. Stanowią one niezwykle szybką formę uzyskania zobowiązania finansowego, jednak wiążą się również z pewnym ryzykiem. Zobacz, czy warto decydować się na taką formę pożyczki.


Przedłużenie terminu spłaty pożyczki - sprawdź ofertę Polożyczka, Miloan i Kuki.pl

Trudności ze spłatą pożyczki mogą spotkać każdego. Warto wiedzieć, że niektóre firmy pozwalają odroczyć termin spłaty zobowiązania nawet do 30 dni. Wszystko zależy od oferty firm i naszych finansowych możliwości. Skonsultuj się z pożyczkodawcą i ustal korzystne dla siebie warunki.


Co to jest kwota wolna od podatku i co się zmieni w 2018 roku?

Każda osoba zatrudniona w oparciu o umowę zlecenie/o dzieło lub o pracę musi co roku zapłacić odpowiedni podatek na rzecz państwa – jeżeli zarabia więcej, niż wynosi tzw. kwota wolna od podatku. Sprawdź, do jakiej sumy nie będziesz musiał ponosić żadnych kosztów oraz co się zmieniło w prawie podatkowym w 2018 roku.


IKE i IKZE – jak oszczędzać na emeryturę?

IKE i IKZE – wiele osób nie zna pojęć związanych z oszczędzaniem na przyszłość. To błąd, ponieważ życie na emeryturze może okazać się bardzo trudne. Świadczenia gwarantowane przez państwo, wielokrotnie są zbyt niskie. Porównanie IKE i IKZE pozwoli nam wybrać odpowiednią metodę gromadzenia dodatkowych środków.


Jak obliczyć koszt kredytu i pożyczki? Skorzystaj z kalkulatora RRSO

Nagłe, nieprzewidziane wydatki mogą zdarzyć się każdemu. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania w firmie spoza sektora bankowego, warto w pierwszej kolejności skorzystać z różnego rodzaju narzędzi internetowych, z których najbardziej popularne są kalkulatory odsetek od pożyczki.


Blockchain, BitCoin i Crowdfunding - największe innowacje branży FinTech

Rozwój branży FinTech umożliwił stworzenie wielu nowoczesnych technologii finansowych, używanych obecnie przez różnego rodzaju instytucje – zarówno bankowe, jak i pozabankowe. Sprawdź, jakie innowacje wprowadził Blockchain, BitCoin oraz Crowdfunding.


Koszty utrzymania mieszkania ciągle rosną

Ile kosztuje utrzymanie mieszkania? Niestety, coraz więcej. Eksperci Open Finance wskazują, że dwie osoby potrzebują już 572 zł, aby utrzymać dach nad głową. Kwota nie jest mała i nic nie wskazuje na to, że mogłaby być niższa. Czy można przygotować budżet domowy na większe wydatki?


Karta debetowa a kredytowa – którą wybrać?

Polacy coraz częściej używają pieniędzy elektronicznych, które z roku na rok wypierają gotówkę. Za zakupy płacimy za pomocą kart kredytowych i debetowych, nie zawsze do końca zdając sobie sprawę, czym różni się ich działanie. Poznaj wady i zalety wspomnianych produktów finansowych i wybierz najlepszą opcję dla siebie!


Praca dla emeryta - trudne finanse osób starszych

Obniżenie wieku emerytalnego było jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Jednak z mniejszą liczbą lat pracy, wiążą się niższe świadczenia. Czy praca dla emeryta będzie teraz tematem numer jeden? Sprawdźmy, jak kształtują się finanse seniorów i czy niższy wiek emerytalny jest faktycznie powodem do radości?


Co to jest faktoring?

Jesteś przedsiębiorcą i sprzedałeś swojemu kontrahentowi towar z odroczonym terminem płatności? Niestety masz obawy, że klient nie ureguluje wierzytelności w terminie. W takim przypadku powinieneś skorzystać z faktoringu.


Opłata przygotowawcza – wszystko, co musisz wiedzieć

Opłata przygotowawcza to kwota, którą zobowiązany jest do poniesienia pożyczkobiorca firmie, za wykonanie określonych czynności. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest ona stała, a zależna m.in. od kwoty pożyczki i okresu kredytowania. Gdzie zatem szukać informacji odnośnie jej wysokości?


Kredyt oddłużeniowy – pomoc dla bardzo zadłużonych

Kredyt oddłużeniowy to zazwyczaj ostatnia deska ratunku dla dłużnika. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób posiadających negatywną historię kredytową i niemających szans na wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Czym się zatem kierować przy wyborze najlepszej oferty? Poznaj trzy przydatne wskazówki.


5 sposobów na Sylwestra z pożyczką

Odliczanie czas zacząć! Już tylko nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od najbardziej hucznej imprezy w całym roku. Będziemy witać Nowy Rok na balach, domówkach, ze znajomymi, we dwoje, w kraju i za granicą. A ty jak planujesz spędzić Sylwestra? Wykorzystaj jeden z 5 sposobów na świetną zabawę.


Cyberataki - jedno z największych zagrożeń w branży finansowej

Globalny atak cyberprzestępców z 27 czerwca, którego ofiarą padły m.in. rodzime przedsiębiorstwa, zaalarmował polski rząd. Na początku 2017 roku cyberataki uderzyły również w polskie banki. Czy instytucje finansowe zdają sobie sprawę ze skali zagrożeń?


2.0