Porady na temat bezpiecznego pożyczania w sieci


Podatek od pożyczki - kto i kiedy jest zwolniony z opłat?

Umowa pożyczki może podlegać opodatkowaniu. Nasi eksperci wyjaśnią, kiedy mamy obowiązek złożenia deklaracji właściwemu organowi podatkowemu, a kiedy jesteśmy z niego zwolnieni.


Pożyczka w 15 minut – sprawdź ofertę Ferratum Bank, LendOn i Filarum

Kiedy staramy się o pożyczkę, liczymy na błyskawiczny przelew gotówki. Wiele firm reklamuje się hasłami „pożyczka w 15 minut”. Nasi eksperci postanowili sprawdzić, czy faktycznie nie trzeba czekać na pieniądze ani minuty dłużej?


Pożyczki od 18 lat – sprawdź ofertę VIA SMS PL, Szybka Gotówka i Wonga

Coraz więcej instytucji pozabankowych oferuje pożyczki od 18 lat. Na które oferty warto zwrócić szczególną uwagę?


Inicjatywa Mikro, Autokapital, Iwoca - gdzie pożyczyć na rozwój firmy?

Pożyczki dla firm są najlepszym sposobem na realizację własnego projektu bądź – w późniejszym okresie – usprawnienia funkcjonowania prowadzonej działalności. Gdzie możemy pożyczyć, aby urzeczywistnić swoje cele biznesowe?


Pożyczka na świadczenia rodzinne i alimenty

Pożyczki są łatwo dostępne, ale czy każdy może z nich korzystać, bez względu na posiadany dochód? Na to pytanie odpowiedzą nasi eksperci.


Pożyczka na umowę zlecenie – kto jej udziela?

Umowa o pracę jest w dzisiejszych czasach luksusem, lecz takim, bez którego można się obejść i nic nie stracić. Kontrakty cywilnoprawne podbijają rynek pracy i nie stanowią już przeszkody w zaciąganiu pożyczek pozabankowych. Firmy pożyczkowe starają się być elastyczne. Sprawdź kto udziela pożyczek bez umowy o pracę.


Podsumowanie II edycji April Consumer Credit Days

April Consumer Credit Days to wydarzenie poświęcone tematyce zarządzania należnościami w instytucjach działających w sektorze B2C. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem oraz wideorelacją z wydarzenia.


1 edycja FinTech Brunch by fintek.pl już za nami!

Pierwsza edycja FinTech Brunchu już za nami. Sprawdźcie jakie tematy były poruszane podczas tego wydarzenia poświęconemu w całości sektorowi FinTech. Zapraszamy również do zapoznania się z materiałami wideo, które dla Was przygotowaliśmy.


Loando.pl dołącza do Izby Gospodarki Elektronicznej

Wniosek Loando.pl o przyznanie członkostwa w gronie firm zrzeszonych przez E-Izbę został rozpatrzony pozytywnie.


Pożyczka dla studentów – gdzie pożyczą młodzi?

Czas studiów wiąże się z wysokimi kosztami. Pomimo wielu zniżek, studentom często brakuje pieniędzy na tryb życia, jaki chcieliby prowadzić. Kiedy szczególnie doskwiera im brak funduszy, warto pomyśleć o zewnętrznym dofinansowaniu. Instytucje finansowe opracowują coraz korzystniejsze rozwiązania dla młodych pożyczkobiorców.


Pożyczki dla każdego?

Sektor pozabankowy stale się rozwija, a Polacy coraz chętniej decydują się złożyć wniosek o pożyczkę. Ale czy każdy ma takie same szanse na uzyskanie dodatkowych środków? Wiek i źródło dochodów mają dla pożyczkodawców kluczowe znaczenie.


Pożyczka dla emerytów i rencistów − które firmy?

Nagłe wydatki mogą przytrafić się każdemu. Nie dziwi zatem zróżnicowanie wiekowe osób składających wnioski o pożyczki online. Jak się okazuje, czasem na drodze do uzyskania potrzebnych nam środków pojawia się przeszkoda w postaci ograniczeń dotyczących wieku klienta. Czemu one służą?


Nowoczesne usługi finansowe

Banki oferują nam wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią proces zarządzania finansami jeszcze sprawniejszym. Z których z nich warto korzystać?


Mobilne pożyczki − jak pożyczać przez telefon?

Coraz więcej słyszymy o wpływie nowych technologii na nasze życie. Wszyscy używamy kart kredytowych i debetowych. Jak się okazuje, obecnie nie tylko wydajemy, lecz również pozyskujemy środki mobilnie. Umożliwiają nam to specjalne aplikacje.


Czy mobilne aplikacje bankowe są bezpieczne?

Mobilne rozwiązania są wykorzystywane w wielu sferach naszego życia – również tych związanych z finansami. Czy korzystanie z mobilnych aplikacji bankowych jest dla nas bezpieczne?