Patric Koeck został nowym CEO w Grupie Creamfinance

Od 15 stycznia 2020 r. stanowisko CEO w Grupie Creamfinance objął Patrick Koeck. Zajmie się on dalszym rozwojem portfela produktów near-prime. Nowy CEO już przedstawił założenia strategiczne Grupy do których należą rozwój biznesu w tempie 20 proc. rocznie. Działania mają zagwarantować Creamfinance osiągnięcie rocznego przychodu na poziomie 100 mln euro w perspektywie kolejnych 2 lat.

Patric Koeck został nowym CEO w Grupie Creamfinance

Nowy CEO w Grupie Creamfinance

Od 15 stycznia 2020 r. stanowisko CEO w Grupie Creamfinance obejmie Patrick Koeck, który z firmą związany jest od 6 lat. Wcześniej pełnił rolę Chief Operating Officer i odpowiadał za obszar operacji oraz IT. Jak podkreśla zarząd Grupy, doświadczenie i kompetencje nowego CEO umożliwią firmie stały i konsekwentny rozwój. Współzałożyciele Creamfinance, Matiss Ansviesulis i Davis Barons, pozostaną w radzie nadzorczej i będą kontynuowali prace nad poszukiwaniem nowych możliwości biznesowych.

W kwestii awansu wypowiedział się także sam Patrick Koeck: “To zaszczyt dla mnie zyskać zaufanie założycieli Creamfinance i stanąć na czele Grupy oraz jako CEO wspierać jej dalszy rozwój. Są dla mnie mentorami w biznesie, toteż ich wsparcie traktuję, jako nieocenioną wartość dla Grupy. Cieszę się na współpracę z zespołem, jeszcze lepsze wykorzystanie drzemiącego w nim potencjału i kontynuowanie strategii dalszego wzrostu firmy. Jestem pewien, że doprowadzi to do osiągnięcia stabilnych i długoterminowych zysków”.

Ambitne plany rozwojowe dla Grupy Creamfinance

Grupa Creamfinance przeszła już fazę bardzo szybkiego wzrostu, pozyskując ponad 100 mln euro finansowania, przy 3,6 mln zarejestrowanych użytkowników oraz 700 mln euro udzielonych pożyczek w 7 krajach - na Łotwie, w Polsce, Czechach, Gruzji, Danii, Hiszpanii i Meksyku. W 2019 r. firma Creamfinance uzyskała przychód w wysokości 80 mln euro. Obecnie Grupa wkracza w fazę dojrzałości rynkowej, w której najważniejszym elementem jest zarządzanie ryzykiem, osiągnięcie doskonałości operacyjnej oraz efektywności. Nowo wybrany CEO Creamfinance przedstawił już założenia strategiczne Grupy na najbliższe dwa lata. Zakładają one rozwój biznesu w tempie 20 proc. rocznie, co ma doprowadzić do osiągnięcia ponad 100 mln EURO rocznego przychodu.

Patrick Koeck jest świadomy trudnego otoczenia regulacyjnego. Jak zauważył: “Prowadzenie działalności w Unii Europejskiej oraz Ameryce Łacińskiej wymaga wiele wysiłku i pewnego rodzaju elastyczności operacyjnej w obliczu stale zmieniających się uwarunkowań prawnych. Kluczowym czynnikiem sukcesu na obecnym etapie rozwoju firmy, jest koncentracja na aspektach procesowych umożliwiających szybkie dopasowywanie do zmieniającej się rzeczywistości oraz wprowadzenie pełnej oferty produktowej na wszystkich rynkach”.

Fintech Creamfinance powstał w 2010 r. w Rydze. Jego założycielami są Matiss Ansviesulis i Davis Barons. Grupa oferuje pożyczki gotówkowe, kredyty i linie kredytowe. W Polsce Creamfinance działa od 2013 r. i jest jedną z największych firm pożyczkowych w kraju. Firma oferuje pożyczki krótkoterminowe oraz ratalne: Lendon.pl, ExtraPortfel.pl, LendonRaty.pl i CreamCredit.pl.

Dodaj komentarz

########  ####### ########   ###  ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ##  ## ##  ##   ## 
##   ## ##   ## ##   ## ##  ## ##   ## 
##   ## ##   ## ######## ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ## ##    ######### ##  ## 
##   ## ##   ## ##    ##   ##  ## ##  
########  ####### ##    ##   ##  ###  

Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

Komentarze