Kreator Bezpieczeństwa startuje 26 kwietnia

„Kreator Bezpieczeństwa – potrzeby i możliwości” to konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem informacji, ochroną danych osobowych oraz inżynierią socjalną. Spotkanie odbędzie się w formule dwudniowej. Pierwszego dnia – 26 kwietnia – uczestnicy wysłuchają wykładów eksperckich, natomiast kolejnego wezmą udział w praktycznych warsztatach.

Kreator Bezpieczeństwa startuje 26 kwietnia

Dzień I – wykłady eksperckie

Pierwszy z bloków tematycznych, który zostanie zrealizowany podczas pierwszego dnia konferencji poświęcony będzie zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji. Dbałość o bezpieczeństwo danych, które udostępniamy każdego dnia, powinna stać się dla nas priorytetem -szczególnie, jeśli prowadzimy własną firmę, a gromadzone dane stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się, czym jest System Bezpieczeństwa Informacji, jak skutecznie wdrożyć go w swym przedsiębiorstwie, a także o odpowiedzialności i ewentualnych skutkach wycieku informacji.

Kolejny blok tematyczny powiązany z pierwszą prelekcją, dotyczyć będzie ochrony danych osobowych. W ramach omówienia tej tematyki, odbędą się wykłady dotyczące m.in. najczęstszych praktyk stosowanych w w zakresie ochrony danych osobowych, obowiązków osoby zajmującej stanowisko administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) oraz sposobów przygotowujących do kontroli GIODO.

Ostatni z bloków poświęcony będzie inżynierii socjalnej, która powoli zyskuje coraz większą popularność. Prelegenci omówią, czym jest tak naprawdę socjotechnika, kim jest socjotechnik i jak nie paść jego ofiarą.

Dzień II - praktyczne warsztaty

W ramach drugiego dnia „Kreatora Bezpieczeństwa” odbędą się trzy równoległe warsztaty. Uczestnicy będą mogli zdecydować, która tematyka prelekcji zainteresowała ich najbardziej, a następnie wziąć udział w jednym z bloków warsztatowych. Poruszone zostaną takie kwestie jak klasyfikacja informacji, umiejętność przygotowywania sprawozdań ze sprawdzenia zgodności przetwarzania danych osobowych czy obrona i przeciwdziałanie atakom socjotechnicznym. Uczestnicy będą mogli zadać prowadzącym pytania, które zrodziły się w trakcie odsłuchu prelekcji, a także podzielić się posiadaną wiedzą z innymi gośćmi.

Prelegenci „Kreatora Bezpieczeństwa


Konferencja gościć będzie wielu ekspertów i specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych. Wśród prelegentów tegorocznej edycji „Kreatora Bezpieczeństwa” znajdują się m.in.: Sylwia Czub-Kiełczewska (specjalista do spraw ochrony danych osobowych i informacji niejawnych), Dariusz Romańczuk (Specialist Member of the BCI), Jolanta Gasiewicz (Inspektor ds. Bezpieczeństwa Informacji  PKO BP),  Agnieszka Ferens – Sosnowska (specjalista do spraw ochrony danych osobowych), oraz mec. Łukasz Rdzeń (specjalista w kwestiach związanych m.in. z ochroną danych osobowych).

„Uczestnictwo w Kreatorze Bezpieczeństwa to świetna okazja, by poszerzyć wiedzę na temat skutecznego przechowywania gromadzonych informacji oraz ochrony danych osobowych. Jestem przekonany, że prelekcje w połączeniu z praktycznymi warsztatami skutecznie wpłyną na zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa informacji i zwrócą uwagę uczestników na jego istotność – szczególnie w procesie budowania biznesu.” – komentuje Maciej Suwik, ekspert Loando.pl 

Rozpoczęcie wydarzenia:

Koniec wydarzenia:

Centrum konferencyjne Golden Floor Plaza

Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warszawa

Ceny od: 300 PLN

Organizator: SuccesPoint

URL:

Status: odbywa się zgodnie z planem

Tryb: Stacjonarne

Szczegóły: