Karta kredytowa Alior Bank

Karty kredytowe w Alior Banku - czym się charakteryzują? Na jakie oprocentowanie i okres bezodsetkowy możemy liczyć w tym banku. Zobacz też, czym różnią się między sobą Mastercard OK! i Mastercard TU i TAM

Opłaty za bankomaty dla posiadaczy Karta kredytowa Alior Bank

Sprawdź jakie opłaty pobiera Alior Bank za użytkowanie karty kredytowej. Zwróć uwagę na oprocentowanie, okres bezodsetkowy i opłatę a za przekroczenie limitu. Warto zaznaczyć, że bank nie pobiera prowizji za wydanie karty.

Karta kredytowa w Alior Bank
Dostępne rodzaje kart Mastercard OK! Mastercard TU i TAM
Oprocentowanie karty 10% 10%
Limit karty 500 - 80 000 zł 4000 - 80 000 zł
Okres bezodsetkowy 59 dni 59 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5 %, min. 50 zł 5 %, min. 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu 50 zł (za podwyższenie)/td> 50 zł (za podwyższenie)
Opłata za kartę główną 0 z / 10 zł 0 z / 19 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł 0 zł
Możliwość uniknięcia opłat za kartę transakcje bezgotówkowe na kwotę 600 zł miesięcznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 1500 zł miesięcznie
Wypłaty z bankomatów 5%, min. 10 zł 5%, min. 10 zł
Opłata za przewalutowanie bez opłat za przewalutowanie bez opłat za przewalutowanie w 150 walutach
Wydanie karty 0 zł 0 zł

Wymagania karty kredytowej

Dowód osobisty
Zaświadczenie o dochodach

Bonusy dla posiadaczy kart kredytowych

Alior Bank oferuje jedynie jeden pojedynczy bonus za założenie karty. Jednak wciąż warto przyjrzeć się innym zaletom tych kart, gdyż na obu z nich możemy zdobyć aż po 300 zł rocznie. Zobacz, na co jeszcze można liczyć zakładając jedną z kart kredytowych w Aliorze:

 • Płacąc bezgotówkowo kartą kredytową OK! za zakupy i usługi otrzymasz zwrot w wysokości 1% wartości transakcji - maksymalnie 75 zł kwartalnie i do 300 zł rocznie.
 • Spłata karty w ratach - od 3 do 84 miesięcy. Każda rata może wynosić już od 100 zł miesięcznie. Oprocentowanie rat wynosi zaledwie 5% w skali roku.
 • iPhone 300 zł taniej - za zamówienie karty kredytowej Mastercard OK! i zgłoszenie się do promocji do 31 grudnia 2019 roku, oraz regularne używanie karty można dostać zniżkę na ten prestiżowy telefon.
 • Rekordowy okres bezodsetkowy - aż 59 dni bez dodatkowych opłat za pożyczone pieniądze!.
 • Zwrot do 300 zł rocznie za transakcje bezgotówkowe kartą TU i TAM. 1% pieniędzy wydanych w walutach obcych wraca bezpośrednio na rachunek karty.
 • Uczestnictwo w programie Mastercard Bezcenne chwile, czyli programu zbierania punktów wymiennych na m.in. bilety na niepowtarzalne wydarzenia sportowe czy koncerty.

Jak założyć kartę kredytową?

Kartę kredytową w Alior Banku można otrzymać na dwa sposoby - w oddziale, albo przez formularz kontaktowy na stronie banku. Aby zamówić kartę przez internet wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i poczekać na kontakt z konsultantem. Podczas rozmowy zostaniesz zapytany o dochody i ich źródło, a twoja tożsamość zostanie zweryfikowana. Jeśli podane dane będą wystarczające do zawarcia umowy, to można tego dokonać zdalnie. Jeśli natomiast bank uzna, że konieczne jest dostarczenie dodatkowych dokumentów to można przesłać je np. przez pocztę email.


Uzyskanie karty kredytowe w Aliorze nie jest trudne - wystarczą niskie dochody, a kartę mogą mieć nawet dzieci od 13 roku życia, pod warunkiem, że ich opiekun, który ma już kartę złoży odpowiedni wniosek o kartę dodatkową. Do założenia karty nie jest konieczne posiadanie konta bankowego w Aliorze

Różnice między kartami

Karty kredytowe Mastercard OK oraz Mastercard TU i TAM są do siebie podobne, ale nie takie same. Do otrzymania karty Mastercard TU i TAM konieczne są nieco wyższe dochody i jest ona przeznaczona dla osób, którym przyda się opcja braku opłat za przewalutowanie. Na większości kart takie opłaty są dość wysokie wynoszą np. 3% kwoty transakcji, dlatego taka karta może pozwolić zaoszczędzić pokaźne kwoty podczas wyjazdu. Dodatkowo za każdą transakcję bezgotówkową w obcych walutach dostaniemy 1% zwrotu na kartę. Mastercard OK jest natomiast przeznaczona dla pozostałych klientów, którzy z takich czy innych powodów nie skorzystają z braku opłat za przewalutowanie. Dzięki tej karcie dostaniemy zwrot 1% za każdą transakcję bezgotówkową wykonaną kartą w sklepach i punktach usługowych. Dodatkowo za założenie karty i aktywne jej użytkowanie możemy liczyć nawet na 300 zł zniżki na wybranego iPhona.

Mastercard TU i TAM (RRSO 13,68%) - dla osób, które często podróżują

Mastercard TU i TAM to doskonała oferta karty bez opłat za przewalutowanie w ponad 150 walutach, dlatego szczególnie przyda się osobom często przebywającym za granicą. Dodatkowo za każdą transakcję bezgotówkowa wykonaną w obcej walucie dostaniemy tu zwrot w wysokości 1% wydanej kwoty, aż do maksymalnych 300 zł rocznie. Karta bierze udział w Ochronie Tożsamości Mastercard. Wystarczy zarejestrować się w tej usłudze, by stale monitorować nieuprawnione użycie swoich danych osobowych. Usługa jest całkowicie bezpłatna dla posiadaczy karty. Na TU i TAM mamy dostęp do wyjątkowo długiego okresu bezodsetkowego - aż 59 dni, a każdy większy zakup można rozłożyć na wygodne i tanie raty.

Mastercard OK! (RRSO 13,55%) - karta ze zwrotem za zakupy

Mastercard OK! to propozycja dla bardziej konserwatywnych użytkowników kart kredytowych. Zwrot w wysokości 1% dostaniemy tu za zakupy w każdym sklepie i punkcie usługowym, aż do 300 zł rocznie. Do końca grudnia 2019 roku zamawiając ją mamy też szansę na o 300 zł tańszy iPhone - to forma bonusu za korzystanie z karty. Tę kartę z łatwością podepniemy do portfeli elektronicznych Apple Pay i Google Pay. Jej wielką zaletą jest też możliwość ustalenia indywidualnego cyklu rozliczeniowego, dopasowanego limitu transakcyjnego oraz bardzo długi okres bezodsetkowy, który wynosi aż 59 dni. Obsługa OK! będzie darmowa, pod warunkiem że dokonamy nią miesięcznie transakcji bezgotówkowych na kwotę 600 zł.

Wady i zalety oferty

Karty kredytowe od Aliora na pewno spodobają się klientom ceniącym sobie prostotę. Zamawiając jedną z nich otrzymujemy jasne warunki. W zamian za aktywne korzystanie z karty, będzie ona całkowicie darmowa do typowych zastosowań, czyli płacenia bezgotówkowo w sklepach i punktach usługowo. Dodatkowo, na obu kartach otrzymamy po 300 zł zwrotu za wydawanie nimi pieniędzy. Na uwagę zasługuje rekordowo długi okres bezodsetkowy w Alior Bank, który wynosi aż 59 dni.

Zalety:
  • Zwrot 300 zł za zakupy lub transakcje za granicą.
  • Brak opłat za przewalutowanie na jednej z kart.
  • Rekordowy okres bezodsetkowy - aż 59 dni.
  • Spłata karty na raty jest oprocentowana w wysokości 5% rocznie.
  • Integracja z portfelem Google Pay i Apple Pay.
  • Możliwość wyboru cyklu rozliczeniowego zgodnie z własnymi preferencjami.
  Wady:
  • Brak bonusów za założenie karty oprócz zniżki na iPhone.
  • Tylko dwie karty kredytowe do wyboru.
  • Brak dedykowanych ubezpieczeń do karty i usług concierge.

  Podsumowanie

  Kartę kredytową w Alior Banku można otrzymać w dwóch wariantach: Mastercard OK i Mastercard TU i TAM. Do uzyskania karty kredytowej w tym banku nie są konieczne wysokie dochody i skomplikowane formalności. Użytkownicy kart, oprócz darmowego limitu kredytowego mogą tu liczyć na szereg korzyści. Zobacz, na czym one polegają:

  • Zyskuj na używaniu karty kredytowej - 300 zł zwrotu na kartę rocznie za transakcje bezgotówkowe w kraju lub za granicą.
  • Bez opłat za przewalutowanie - używaj kart Alior za granicą bez obaw o dodatkowe koszty. Waluty są automatycznie przeliczane po międzybankowym kursie wymiany.
  • Rekordowo długi okres bezodsetkowy, który wynosi tu 59 dni. Dodatkowo sami możemy dopasować cykl rozliczeniowy do naszych potrzeb.
  • Uczestnictwo w programie Mastercard Bezcenne Chwile, który daje dostęp do biletów na wyjątkowe wydarzenia, takie jak mecze piłki nożnej czy koncerty.
  • Możliwość integracji karty z portfelami wirtualnymi Google Pay i Apple Pay, czyli karty kredytowe dostępne w telefonie.

  Dodaj opinię o Karta kredytowa Alior Bank

  ######## ######## ########   ###  ##  ## 
     ## ##    ##   ##  ## ##  ###  ## 
    ##  ##    ##   ## ##  ## #### ## 
    ##  ######  ######## ##   ## ## ## ## 
   ##   ##    ##    ######### ## #### 
   ##   ##    ##    ##   ## ##  ### 
  ######## ######## ##    ##   ## ##  ## 
  

  Zaloguj się, aby nie zobaczyć więcej tego pola

  Opinie o Karta kredytowa Alior Bank

  Opinia o Karta kredytowa Alior Bank od Suszi 2020-12-22 22:09:25 #5334
  Alior jest bankiem, który na maxa daje radę więc również ich karta kredytowa jest mega dobrze przemyślana!
  Opinia o Karta kredytowa Alior Bank od Janki 2020-12-03 08:42:56 #5217
  Alior jest turbo bankiem z mega ofertą- tam wszytsko ma sens! Konto jest darmowe, super latwe w prowadzeniu, a bank nie oszukuje na takich malych rzeczach! Jeśli chodzi o karty kredytowe to ja mam Mastercard Ok i uważam, że to świetna karta, ma długi okres spłaty, i generalnie posiadanie jej nic mnie nie kosztuje.
  Opinia o Karta kredytowa Alior Bank od Miętowy 2020-10-09 22:04:03 #4952
  Alior jest bankiem numer jeden w Polsce. Rewelacyjne, darmowe konto osobiste, świwtne konto firmowe, karta kredytowa na super zasadach, ale tez kredyty w mega korzystynych cenach. NAJLEPIEJ.
  Opinia o Karta kredytowa Alior Bank od Miszka 2020-02-03 21:47:43 #4407
  Mało obwarowań by kartę dostać- a to jedna z najlepszych kart na rynku- więc zdecydowanie warto!

  Zobacz także:

  Dodaj do porównania
  Dodaj do porównania
  Dodaj do porównania
  Dodaj do porównania